Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Sign in to follow this  
Furkan Çiçek

Statik Rejenerasyon Hatası Ve Hata Kodları Hk.

Question

Merhaba, bir süredir sabah aracı çalıştırdığımda çok pis koku alıyorum ve yaz olmasına rağmen 1.5-1.9 litre gibi bir ortalamayla çalışıp 2-3 saniye tekleme ve devir dalgalanması sonrasında düzelme yaşıyorum.

Nereden aklıma geldiyse, az evel Forscan ile kurcalayayım dedim ve statik rejenerasyonu gördüm. 
Yapayım dedim, direktife uydum yaklaşık 50 DK'lık bir işlem başlattı. Ortalama 3bin devire yakın 45 dakika aracı çalıştırdı sonra devir rolantiye geldi ve %90 küsürlerde aşağıdaki resimde ki statik rejenerasyon hatasını verdi. Kurum miktarı da hala maksimum sevisyesinin dışında dedi.

Ayrıca DTC kodlarını silsemde, alttaki resimdeki DTC kodları anında geri geliyor.

Subwoofer takmıştık, onu devreye alınca teyp volümü kapalıda olsa bass uğultu yapıyor ve içerideki ışık dalgalanıyordu. Sonra teyp çıkışından bagaja giden kabloda kısa devre olduğunu fark ettim. Acaba kısa devre sonrasında elektronik sisteme zarar vermiş olabilirmiyim?

DPF için ne yapmamı önerirsiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

dtc.PNG

rej.PNG

llşş.PNG

--44 dakika sonra eklendi--

Edit: 

200 bin Km'ye bağlı olarak epeydir motor kulağından şikayetçiydim, bu gün fark ettim ki sonunda patlamış bizim deli oğlanın kulağı 😕 
Şimdi ürün ararken alaklı başlıklarla denk geldim. 400 TL'ye orjinal kulak falan demişler. Benim gördüğüm kulaklar ya yan sanayi 200-300 tl ya da bir kaç tane 1.000 TL civarında buldum. 2013 HB Dizel için Orjinal motor takozunun kodunu bilen ve varsa link atabilen olursa hayır duamı alır 🙂 

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet