Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Çağdaş Kolcuoğlu

Focus 2 Kapı Fitili

Question

Arkadaşlar aracımın kapı fitilleri yaşından ötürü sanırım çatladı. Değiştirmem gerekiyor. Önereceğiniz marka var mıdır ? Bunları bir de takım değiştiricem. Yani kasa tarafı ile kapı tarafı takım şeklinde olacak. Zannedersem rüzgar sesi için içine soktuğum hortumlardan ötürü, her kapanışında aldığı darbeden çatladı. Ben zararını gördüm, sizler de denemeyin. 

Piyasada ithal diye geçen birçok ürün var ama sizlerin deneyip mennun kaldığı varsa, önerilerinizi bekliyorum. 

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

orjinal ürün bulmanız gerekecek ki fiyatları çok yüksek olduğu konusunda başka bir konuda söylemlerde bulunmuşlardı arkadaşlar. ayrıca kapı fitili içine hortum uygulamasını en baştan yanlış buluyordum ki sonuç ortada. 2008 aracın fitili bu kadar kısa sürede çatlamaması gerek,

• 0

Benim arabada anten kablosu var neredeyse 8 yıldır, çatlak kopuk sarkma gibi şeyler yok. İçine konulan şeyle alakası olamaz zaten, orada boşluk var siz o boşluğu alıyorsunuz orada farklı bir şey yapılmıyor. Çatlamasına neden sebep olsun.

• 0
30.07.2019 - 12:20 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Benim arabada anten kablosu var neredeyse 8 yıldır, çatlak kopuk sarkma gibi şeyler yok. İçine konulan şeyle alakası olamaz zaten, orada boşluk var siz o boşluğu alıyorsunuz orada farklı bir şey yapılmıyor. Çatlamasına neden sebep olsun.

Çünkü bu hortumları taktıktan sonra çatladı. 2.cisi hortum fitilin içinde durduğu için her kapı kapandığında plastiğe baskı yapıyor, dolayısıyla zamanla aşınıyor. Bu şekilde düşünüyorum. 

--2 dakika sonra eklendi--
30.07.2019 - 12:16 tarihinde, Serkan Güldüren yazdı:

orjinal ürün bulmanız gerekecek ki fiyatları çok yüksek olduğu konusunda başka bir konuda söylemlerde bulunmuşlardı arkadaşlar. ayrıca kapı fitili içine hortum uygulamasını en baştan yanlış buluyordum ki sonuç ortada. 2008 aracın fitili bu kadar kısa sürede çatlamaması gerek,

Orjinal fiyatı sadece tanesini söylüyorum 550 tl. İthal ya da yerli diye olanlar sadece fitil. Üstünde delikleri yok, ayrıca klipsleri var kapı içine geçen. Onlar da yok. Yani bu ithallerden alırsa kendim delmem gerekecek. Ayrıca bu fitilleri satanlar heralde kapıya yapıştırarak takacağımızı düşünüyorlar. Şansıma çıkma orjinal bulursam belki ondan takarım. Onların fiyatları daha makul. Ama orjinal parça olayında, gerçekten de fiyatların yanına yaklaşılmıyor

• 0
21 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Çünkü bu hortumları taktıktan sonra çatladı. 2.cisi hortum fitilin içinde durduğu için her kapı kapandığında plastiğe baskı yapıyor, dolayısıyla zamanla aşınıyor. Bu şekilde düşünüyorum. 

Hocam hortumlardan dolayı olmaz, İzmir'in sıcağına bu kadar dayanabilmiştir.

• 0
7 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

izmirin sıcağında fitili bozulan arabamız olmadı bugüne kadar. Punto dahil. oda 13.5 sene olmuş ya la 😄 3 senesi Ankarada geçti gerçi ama yazlar hariç 🙂 

anten kablosuda ilginçmiş, o boşluk bir işe yarıyor mu yoksa sadece daha ucuz olsun diye mi bilmiyorum. Bence esneklik katma amacıda var.

• 0
31.07.2019 - 16:47 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Valla İzmir sıcak ama asıl nem var. Öyle bir Marmaris ya da Adana sıcağı yok. Tabii ki zamanla bozulur, ama ben sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Çünkü hortumun olduğu yerler zarar gördü. Diğer yerlerde sıkıntı yok.