Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tesla Resmi Olarak Türkiye'de - İşte Fiyatlar

Kutluhan A.

Önerilen Mesajlar

Tesla Türkiye'nin bugün lansmanı yapıldı. Yarın satış başlıyor. Servis Merter'de; teslimatlar Kanyon ve Akasya Avm'de.

image.png.8b5b47a378bbe02875d1b6f2d51fa5a3.png

Vergisel durumlar nedeniyle şimdilik sadece Berlin'li Model Y geliyor. 10.000 TL online sipariş bedeli bulunuyor. En yakın Mayıs ayı teslim gözüküyor. Berlin fabrikası sözde Türkiye'deki talebe yetişeceğini söylüyormuş. 

Şarj istayonları da eş zamanlı açılıyor. Teslalar daha avantajlı yaralanacakmış. Autopilot vs standart olarak geliyor şaşırtıcı şekilde. 3 Donanım seviyesi var ve fiyatları belki togg'la değil ama diğer premium veya orta sınıf elektriklilere oldukça rekabetçi. togg'un henüz çok yeni olması ve uzun yıllar oturaşacak(devam ederse umarım) olması Tesla'yı bence çok daha mantıklı kılıyor.

Model Y: 1 milyon 548 bin 732 TL (455 KM) (6.9 sn)

Model Y Long Range: 1 milyon 619 bin 532 TL (533 KM) (5.0 sn) 

Model Y Performance: 1 milyon 778 bin 832 TL (514 KM) (3.7 sn)

Bu da sarı sitede elde patlayan Model Y'lerden sadece biri: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tesla-etilermotors-tesla-model-y-performance-autopilot-v3-21-jant-1073958957/detay

Kutluhan A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Tesla Resmi Olarak Türkiye'de - İşte Fiyatlar olarak değiştirdi

Bu fiyatlarla önce çok sonra yok satar.

Evde şarj imkanı olanlar kaçırmasın.

Son İsveç'te bana verilen araç buydu. Long range olanı.

İçten yanmalıda çalıştırır gidersin ya, bunda bir saat incelemek ve öğrenmek zorunda kaldım. 

Ama sonrası keyifli oldu. 

İşçilik kötü, içi de rafine salan değil, aleni basit ve neredeyse kaba.

Ama her şey olması gerektiği gibi çalışıyor. 

Kullanımda rejeneratif fren alışmayı gerektiriyor, ama alıştıktan sonra da çok kullanışlı geliyor, şehir trafiğinde neredeyse frene hiç basmadan yol almak mümkün. Aranıyor sonradan.

Yan kameralar şerit değiştirmelerde çok işe yarıyor.

Otonom sürüş karlı buzlu yollarda kısıtlanıyor, kerteriz noktaları azaldığı için.

Ortadaki dev ekran istemediğiniz kadar bilgi sunabiliyor. 

-10 derecelerde kullandığım için long range olmasına rağmen ben 300 km civarında %10'lara düştüm sonra da iade ettim zaten.

Performans çok başarılı, kaygan zeminde bile çivili lastiklerle çok güçlü ivmelenme vardı.

Sonuçta kullanım alışkanlıkları değişiyor ve yeni bir çağa adım atılıyor, en düzgün tanımlama bu. Ama alışması çok kolay ve hafiften bağımlılık yapabilir.

Bir de not 20" jantlarla tümseklerde falan kütük gibiydi araba. Yani bozuk yollarda zorlanır. Tarzı değil.

Şu anki fiyatlar da gerçekten kaçırılmayacak kadar uygun. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi rakamlarla giriş yaptı ülkeye beyaz ve siyah renklerinde mayıs ayı ile açtı bir anda kasım aralıklara kadar çıktı haftalık üretimi 4 bin adet model Y almanya üretimi türkiyeye aylık ne kota verecekler acaba mesafelerim kısa olsaydı bende almak isterdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.