Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kuga klima ısıtmıyor.

Bülent Y.

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Şükür site açılmış. Resmen Ford ile ilgili bir hazine kaynağıymış burası.  

2020 Ford Kuga aracım ısınmıyor. 15 yıldır Ford kullanırım klima derecesini 24 yaptığımı bilmem. Bu araçta en yüksekte çalıştığında anca ısınıyor. Klimayı benim kalibre edebileceğim bir tuş kombinasyonu var mıdır? Yoksa servis yolu mu görünüyor bana. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstad işleri bu ama işini yapıyorlar mı bilemiyorum. 

2019 Focus'un cam tavanındaki trim sesini buradaki arkadaşların yardımı ile serviste bizzat ben yönlendirerek yaptırdım. 

2020 Kuga aldım Ocak ayında. Araç 2020 Temmuz üretimi. 2020 Yılındaki araç teknik özelliklerine ait resmi broşürüne göre otomatik yanan uzun far ve sürücü dikkat sisteminin Tekno Paket içerisinde olması gerekiyor. Araçta maalesef bu özellikler aktif değil. 2 aydır Ford müşteri hizmetleri dahil derdimi anlatmadığım kimse kalmadı. Servis en son inceledi bana Ocak/2023 broşürünü çıkartıp led pakette var bu özellik dedi. 2020 donanımı 2023 listesiyle kıyaslıyor. 

Özetle servise gidip dert anlatmakta insanı yoruyor. Ama mecbur gideceğim. İnşallah çözerler. 

Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servislerden yana çok çekmiş biri olarak sizi anlıyorum ancak durum böyle iyice çıkmaz bir hal alıyor. 

Bu arada klima ile alakalı benzer bir durum benim de başıma gelmişti. Kalibrasyonu yapmanın bir yolu mutlaka vardır, iyi kötü de biliyoruz bir şeyler. Ama hiç dönüp bakmadım nedir diye, servise götürdüm. Hatta servisin kullandığı IDS'e de ulaşabiliyorduk.

Neyse uzatmayalım, en azından kayıt altına alınsın, başka bir sorun da olabilir diyerek götürdüm ve sonuç olarak çözüldü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.