Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Sign in to follow this  
Bekir P

Yerli Ön Cam Bulunması Sebebiyle Orijinalden İstenen Ücret

Recommended Posts

Herkese merhaba 2013 tit x aracımın camı kırıldı ama piyasada yerli malı cam yokmuş mecburen serviste taktırmam gerekiyor ancak aracın üzerindeki kırılan cam olimpia marka ve kasko eşdeğer olarak yerli malı cam taktırmak istiyor.Yerli cam olmadığı için kasko yetkili serviste taktırmam halinde 4600 TL gibi ücretin tarafımdan ödenmesi gerektiğini bildirdi.Bu durumla daha önce karşılaşan varmı ve kaskonun bu uygulaması ne derece doğru benden para talep etme hakkı varmı.teşekkürler

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 dakika önce, Bekir P yazdı:

serviste taktırmam halinde 4600 TL

İlk önce geçmiş olsun.Ön cam ısıtmalı olduğu için pahalı bir parça.Ban kasko yaptırırken ön cam hasarını kapsamayan bir teklif vermişlerdi,kabul etmemiştim.Poliçeniz kontrol edin lütfen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocam kasko Ethica , yetkili serviste ve anlaşmalı serviste değişmem halinde muafiyet yok farklı bir yerde değiştirirsem yüzde 20 muafiyet var.Benim sıkıntım bu değil aslında aracın şuan üzerindeki camın orijinal olmaması işleri karıştırıyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

yerlisini bulup taksınlar o zaman.

 

uygulama bu şekilde yani aracın üzerindeki eski parça orijinal değilse orijinal parçayı ödemiyor ama saçma olan parça orijinal değil diye indirimli kasko yapılmadı sonuçta. yani sigortalanan orijinal parça o yüzden mantıken orijinalini ödemesi lazım aslında.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ethica ya ben sonradan ısıtmalı cam taktırınca, poliçeye ısıtmalı orj cam diye 64 TL karşılığında işletmiştim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.