Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 Bakım Bilgileri

Semih O.

Önerilen Mesajlar

@Tuğra Yanık konudan çıkmayalım diye buraya yazıyorum.

En son 4 yıl / 60 bin bakımını 20 gün kadar önce Otokoç'ta yaptırdım.

Yağ, yağ filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi, fren hidroliği için 6500 civarına geldi.

Bunun 800 küsür lirası fren hidrololiği için teker sökme takma bu arada. Fatura vs. iş yerimde olduğu için net konuşamıyorum ama üç aşağı beş yukarı böyleydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
25.03.2023 - 15:13 tarihinde, Semih O. yazdı:

@Tuğra Yanık konudan çıkmayalım diye buraya yazıyorum.

En son 4 yıl / 60 bin bakımını 20 gün kadar önce Otokoç'ta yaptırdım.

Yağ, yağ filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi, fren hidroliği için 6500 civarına geldi.

Bunun 800 küsür lirası fren hidrololiği için teker sökme takma bu arada. Fatura vs. iş yerimde olduğu için net konuşamıyorum ama üç aşağı beş yukarı böyleydi.

Ekönömimiz nasıl uçtuysa 3 ayda %30-35 zam gelmiş. Şu an fiyat 8606 TL olmuşEkranResmi2023-06-0711_43_38.thumb.png.6f645cd5d0609a1da63ca330df84407b.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim mk3.5 için standart bakım fiyatını 6741 lira olarak gösterdi Ford'un sitesi. Ben aynı bakımı geçen hafta 3 bin liraya yaptırdım Ford yetkili serviste. Gerçi yine benzer bakım için Şahsuvaroğlu vs başka Ford bayilerinden fiyat alsam muhtemelen 3'ün üzerinde de söyleyebilirlerdi. Ford'da bakım ücretleri enteresan şekilde yetkili bayilerin insiyatifine bırakılmış. Evet, genel geçer temel bir fiyatlandırma, bir barem var, sistemden araç plakası, geçmişi vs sorgulatıldığında sadık müşteri gibisinden indirim oranlarını da sistem gösteriyor ama genel itibariyle barem olarak belirlenen meblağnın altında da üstünde de rahatça fiyatlandırma yapıyorlar ve yetkili bayilerin kararına bırakılmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Tuğra Yanık yazdı:

O zaman bizim bakım bedavaya geldi.

Mann filter polen (karbonlu) + hava + yağ 650 TL, Liqui Moly Top Tec 6610 0w20 5 litre 1070 TL, işçilik 350 TL. Castrol özel serviste yapıldı.

Senle benim aramızda 3 hafta yoktur o arada bile fiyatlar acaip artmış. Filtreler 850 yağ 1225 ve bakım 500 (Savaş Usta) .. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.