Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Antifrizin Eksilmesi

Canburak Kaya

Soru

Merhaba 

2014 model focus araçımın termostadını değiştirten sonra antifriz kabındaki suyu çekiyor fakat daha sonra tekrar kaba geri gelmiyor hava yapmış gibi. Antifriz kabının kapağını açtığımda bi anda kaba tekrar geri dönuyor fakat eksilmiş olarak. 

Bunun sebebi ne olabilir? Görüş ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Slm aracınızda muhtemelen  su tesisatı nda hava var.(termostatin doğru şekilde takıldığını düşünerek yazıyorum)termostat değişiminde havası tam alınamamış.calişma esnasında fazla basınç oluşuyor.bu esnada suyun  bir kısmını tahliye ediyor.ford araçların havasını her usta alamıyor.bu yüzden iyi bir yerde kontrol ettirin.uzun yolda veya dik bir rampada aracınız motor suyu sıcaklığı yüksek uyarısı verebilir.hararet yapabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet öncelikle geçmiş olsun . 2010 focus sahibi olarak aynı sorunu yaşadım. motor altbloğu çatlak çıktı.10000+ masraf çıkardı bana komple motor altbloğu değişti. hee şimdi sorarsan canavar kuşadası yapıp geldim tokatlamadığım araba kalmadı. bende devirdaym pompası değişti ama su eksiltmeye devam ediyordu. kapağı açınca su geliyordu ama az. bence iyi bir ustada motoru gösterin küçük havayla flan çözülcek şeyler değil. yaptırana kadar neleri yaptık. yedekte su taşıyın bitince ekletin bişi olmaz ama bir süreye kadar . 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Incelikle yanıtınız için teşekkur ederim. Dün bir ustaya gösterdim aracı bir yerde çatlak olabileceğini söyledi ve ilaçlı su diye tabir ettiği birşey koydu antifriz yerine. Şuan bütün problemler geçti gibi. Saat gibi işliyor. Önümüzdeki hafta ilaçlı suyu boşaltıo yerine anti friz koyucaz. O zaman daha net anlaşılcak sanırım. Tekrardan teşekkür ederim

--3 dakika sonra eklendi--
13.07.2019 - 23:27 tarihinde, Alpay K. yazdı:

Slm aracınızda muhtemelen  su tesisatı nda hava var.(termostatin doğru şekilde takıldığını düşünerek yazıyorum)termostat değişiminde havası tam alınamamış.calişma esnasında fazla basınç oluşuyor.bu esnada suyun  bir kısmını tahliye ediyor.ford araçların havasını her usta alamıyor.bu yüzden iyi bir yerde kontrol ettirin.uzun yolda veya dik bir rampada aracınız motor suyu sıcaklığı yüksek uyarısı verebilir.hararet yapabilir.

Dediklerinizin hepsini yaşadım dün itibari ile bir ustaya göstürdüm. Sanırım hortumda çatlak ya da delik olabilirmiş tam yerini bulamadı ama ilaçlı su diye tabir ettiği birşey koydu 1 hafta durcak dedi. Ömürlük çözüm gibi gelmedi bana sanki idarelik bir çözüm gibi. Neyse şuan için bir problem yok su eksilmiyor ve hava da yapmıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrardan geçmiş olsun.ustanin koyduğu su, kaçak varsa orayı tesbit etmek için.eger bir hafta içerisinde ilk yazdığınız şikayetleri yasamazsaniz.bilinki aracinizdaki hava alınmış demektir.umarim öyle olur.sonrasinda usta aynı özenle antifirizi koysun sorun yaşamazsınız.eğer kaçak varsa zaten parça değişince sorun çözülür.

--9 dakika sonra eklendi--

Eklemeyi unuttum.aracinizin kalorifer peteği sağlammı.oradan kaçak yapıp,hava alabilir.kacak gözle görülmüyor.kaloriferi açınca koku yapıyor.ben  kaçagi öyle tesbit etmiştim.değisince sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18.07.2019 - 11:21 tarihinde, Alpay K. yazdı:

Tekrardan geçmiş olsun.ustanin koyduğu su, kaçak varsa orayı tesbit etmek için.eger bir hafta içerisinde ilk yazdığınız şikayetleri yasamazsaniz.bilinki aracinizdaki hava alınmış demektir.umarim öyle olur.sonrasinda usta aynı özenle antifirizi koysun sorun yaşamazsınız.eğer kaçak varsa zaten parça değişince sorun çözülür.

--9 dakika sonra eklendi--

Eklemeyi unuttum.aracinizin kalorifer peteği sağlammı.oradan kaçak yapıp,hava alabilir.kacak gözle görülmüyor.kaloriferi açınca koku yapıyor.ben  kaçagi öyle tesbit etmiştim.değisince sorun çözüldü.

Nasil bir koku yapıyor? Isınmış plastik kokusuna benzer bir koku mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.