Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kalorifer Peteği Delinmesi Sorunu

Mithat F

Soru

Merhaba arkadaşlar

şoför koltuğunun yan tarafındaki yolcu koltuğunun altındaki paspas ıslanmış aracım su da eksiltiyor adana'da özel ford servisine götürdüm, ön göğüsün sökülmesi gerek kalorifer peteğinin değişmesi gerek dediler hemen de teslim etmedim aracı çözüm yöntemlerinizi ve ne yapmam gerektiği hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

2011 Ford Focus Benzin&Lpg Comfort 140.000KM

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kayınpederimin 2012 model S40'ının da kalorifer peteği delinmişti. Ön göğüs komple söküldü. Bir iki tane petek denedik ancak olmadı. Akabinde Ankara Şaşmaz'daki hurdacılardan çıkma bir petek aldık. Petek oldukça iyi durumdaydı. Testini yaptırdık, sağlam çıktı. Peteğin su bağlantıları takmatik gibi klipsli bir parça ile yapılıyor. Biz o parçaları da almıştık. Sanıyorum 350 TL gibi bir fiyat ödemiştik. Şu an bir sorun yok. 

Göğüsün sökülüp takılması insanı düşündürse de, ehil bir usta yaptığı zaman sorun olmayacaktır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Kayınpederimin 2012 model S40'ının da kalorifer peteği delinmişti. Ön göğüs komple söküldü. Bir iki tane petek denedik ancak olmadı. Akabinde Ankara Şaşmaz'daki hurdacılardan çıkma bir petek aldık. Petek oldukça iyi durumdaydı. Testini yaptırdık, sağlam çıktı. Peteğin su bağlantıları takmatik gibi klipsli bir parça ile yapılıyor. Biz o parçaları da almıştık. Sanıyorum 350 TL gibi bir fiyat ödemiştik. Şu an bir sorun yok. 

Göğüsün sökülüp takılması insanı düşündürse de, ehil bir usta yaptığı zaman sorun olmayacaktır. 

adana'da gerçekten bu işte uzman bir usta bulursam hemen bırakacağım aracı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Mithat F yazdı:

adana'da gerçekten bu işte uzman bir usta bulursam hemen bırakacağım aracı.

Usta işi biraz şans işi ne yazık ki. Bizim aracı yaptırdığımız usta genç, Kastamonu sanayisinde pek tanınmamış bir ustaydı. Ancak adam kendisine güveniyor, yapacağına inanıyor olacak ki kayınpederi ikna etmeyi başarmış. Hiç sorun yaşamadık değil ancak ciddi sorunlar değildi. 

Geçmiş olsun, umarım sorununuzu halledebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Usta işi biraz şans işi ne yazık ki. Bizim aracı yaptırdığımız usta genç, Kastamonu sanayisinde pek tanınmamış bir ustaydı. Ancak adam kendisine güveniyor, yapacağına inanıyor olacak ki kayınpederi ikna etmeyi başarmış. Hiç sorun yaşamadık değil ancak ciddi sorunlar değildi. 

Geçmiş olsun, umarım sorununuzu halledebilirsiniz. 

az önce bir elektrikçiyle konuştum genç yaşı da ikna etti beni aslında cumartesi götürebilirim aracı size zahmet olmazsa ufak tefek de olsa sorunlar nelerdi acaba?

--1 dakika sonra eklendi--
34 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

Petekden ziyade şu giriş/çıkış yerlerini kontrol ettirin. Sadece hortum yıpranmış olabilir.

arabayı biraz sıkıştırınca içeriye duman da üflüyor iç sirkülasyon düğmesi açık olmasına rağmen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sorunum çözüldü arkadaşlar adana'da oto elektrikçi şaban usta göğüsü sökmeden halletti şu anda aracım çok şükür su da eksiltmiyor aracın sağını, solunu kırmadan, bükmeden titiz çalışarak halletti tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
43 dakika önce, Mithat F yazdı:

sorunum çözüldü arkadaşlar adana'da oto elektrikçi şaban usta göğüsü sökmeden halletti şu anda aracım çok şükür su da eksiltmiyor aracın sağını, solunu kırmadan, bükmeden titiz çalışarak halletti tavsiye ederim.

Şaban Usta'nın adresini verirsen iyi olur. Benim de bazen ihtiyacım oluyor. Serdar Eryürekli arkadaş da Adana'da iyi ustalar biliyor. Bu Şaban Usta da bir alternatif olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, A.Coşar yazdı:

Şaban Usta'nın adresini verirsen iyi olur. Benim de bazen ihtiyacım oluyor. Serdar Eryürekli arkadaş da Adana'da iyi ustalar biliyor. Bu Şaban Usta da bir alternatif olsun. 

Adres: Pınar, 321/A, Mücahitler Cd., 01160 Seyhan/Adana

Adres Tarifi: Tellidere de kız bakkal sağında kalacak şekilde gideceksin 1 km ileride yolun sol tarafında kalıyor.

serdar eryürekli arkadaş da yazarsa usta sorabiliriz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.