Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1,5 Tdci Otomatik Yada Önerileriniz?

Volkan Ö.

Önerilen Mesajlar

Uzun süre tapatalk kullanamıyınca uzak kaldım.

? Auris ile olan maceramız bitti. ? Gittiği yerde mutlu olur umarım.

Şimdi yeniden araç arayıyorum bütçe max 90000 m takıntım var max 50000 km. Otomatik demeyi unutum sanırım.

Gözüm yine Focus'ta alternatifleride değerlendirebilirim.

Bize ne soruyorsun denmeden önce sorularım

1- Bayramdan sonraya kadar acelem yok fiyatlar daha yükselir mi? Yoksa sakin sakin arayayım mı?

2- Dizel çok sevdiğim bir şey değil ama atmosferik olmayan yolda sürüş zevki veren bütçe belli önerilerinizi alabilirim.

Volkan Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 1,5 Tdci Otomatik Yada Önerileriniz? olarak değiştirdi

Focus 1.5 TDCI Powershift'i önermeyen pek yoktur zaten de şu an bu kriterlerle olabilecek araçların tamamı Trend X Beyaz. Style bile bulamadım, kendime alabilirim diyebileceğim.

Ayrıca malum bunların 45 bin'de şanzıman yağı değişimi var ve tam kriterin civarında kimisinin ya değişmemiştir ya da değiştim diyordur Allah'a emanettir faturası yoksa bir de onun masrafı çıkabilir. Çoğunun lastikleri de bitmiştir onun da masrafı çıkacak.

Şunun hasarları vs ile mantıksız gelmedi, modeli yüksek en azından konsol kol dayamalı.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2017-focus-trend-x-dizel-otomatik-41000-km-de-694078082/detay

Mesela bu demiş ki 4.lastik sıfır ? %100 diğerlerinden farklı modeldir markasını geçtik bile. Bunun da kaputta acayip boyası var tampon değişmeden olacak gibi değil bence ama açık açık yazmamış, bu elendi yani örnek vermek için ekledim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasiz-2015-focus-1.5-tdci-trend-x-120-hp-powershift-38..bin-de-705385810/detay

34 T 1234 böyle plaka alınıyor mu yahu? Bu araba olabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2015-ford-focus-1.5-tdci-trend-x-120ps-otm.boyasiz-start-stop-699591869/detay

Rengi olmayan Trend X sedanlara bi türlü güvenemiyorum canlı bakmadan, benden şimdilik bu kadar. 

Dizel sevmiyorsun atmosferik de olmasa iyi diyorsun o halde turbo benzin de baksan olur yani.

Nissan Pulsar 1.2 Turbo

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-sahibinden-2017-kasim-trafige-cikisli-garaj-arabasi-704106173/detay

Bilgi: https://anasayfa.focusclubtr.com/nissan-pulsar-artik-turkiyede/

Astra 1.4 Turbo

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-sahibinden-temiz-astra-enjoy-plus-589452243/detay

Pug 308 2015+

İlanlara pek ısınamadım ama kesinlikle bakılabilir

Seat Leon 1.2 TSI - Çok önermesem de bakmaya değer

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-bayan-kullanicidan-sigara-icilmemis-garaj-arabasi-698640638/detay

Golf 1.2 TSI - En boşu var sadece

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-hatasiz-boyasiz-110hp-otomatik-703066672/detay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay döktürmüş.Bizlere yazcak pek birşey kalmamış.Eğer bütçeni biraz daha zorlayabilirsen 1.5TDCI Powershift bulursun istediğin km'lerde.Ve yarı otomatikler arasında gerçekten başarılı yağlı kavrama powershift'ler.

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir dakika kaç yılından sonra TDCI ler yağlı kavrama geldi. O önemli birde eski trenci oalrak ?  Trendx yerine Style' mı gitmek gerek. Arada ki fark nedir?

Sanırım bütçeyi 90k zorlayacağız @Yakup Çağatay araba almaya senle gitmek gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Bir dakika kaç yılından sonra TDCI ler yağlı kavrama geldi. O önemli birde eski trenci oalrak ?  Trendx yerine Style' mı gitmek gerek. Arada ki fark nedir?

Sanırım bütçeyi 90k zorlayacağız @Yakup Çağatay araba almaya senle gitmek gerek

Bu dizellerin hepsi yağlı, benzinliler de hep kuruydu. Ben değil de bir uzman olsa iyi olur ?

Donanımlar burada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ÖTV indirimi kalktığına göre hem 1. el hem 2. elde fiyatlar yükselir. O nedenle beklemek doğru olmaz. Fakat bu da sektörü çökerteceğinden belki daha güçlü bir ÖTV indirimi gelir. O zaman da fiyat düşer. Bekleme riski ve kararı sana ait ? .   

TrendX ile style arasında temel farklar ebat aynı olmasına rağmen farklı dzayn bir jant, katlanır ayna, perde HYları, KDA, far ve yağmur sensörü. Bence jant ve ayna dışındakiler bir aile aracında bulunması gereken özellikler. Titanium alamıyorsan en az style olsun ama bulmak zor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu dizellerin hepsi yağlı, benzinliler de hep kuruydu. Ben değil de bir uzman olsa iyi olur ?

Donanımlar burada

Expertiz ayrı bişey ama doğru arabayı ilandan kokluyorsun yeğen ?

--2 dakika sonra eklendi--
30 dakika önce, H. Cenk yazdı:

ÖTV indirimi kalktığına göre hem 1. el hem 2. elde fiyatlar yükselir. O nedenle beklemek doğru olmaz. Fakat bu da sektörü çökerteceğinden belki daha güçlü bir ÖTV indirimi gelir. O zaman da fiyat düşer. Bekleme riski ve kararı sana ait ? .   

TrendX ile style arasında temel farklar ebat aynı olmasına rağmen farklı dzayn bir jant, katlanır ayna, perde HYları, KDA, far ve yağmur sensörü. Bence jant ve ayna dışındakiler bir aile aracında bulunması gereken özellikler. Titanium alamıyorsan en az style olsun ama bulmak zor. 

ÖTV kaldırılması için nereye başvuruyoruz. Neresi özel canım. ?

Style 2015 üzeri km 60000 kadar çıkaralım o halde boya takıntımız yok. max bütceyide şurdan 10k artıralım.

Focus görünce heycan yapmaya başladım. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 3 yıldır 1.5 dizel powershift style kullanıyorum.
Arabamdan çok çok memnunum.

12 bin km civarı aldım, şu an 45 bin oldu.
Arabayla ilgili hiç bir şikayetim yok.
Tavsiye ederim.

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
düzeltme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

Ötv indirimi daha güçlü şekilde devam edecek,muhtemelen bu hafta açıklarlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, ANIL Ö. yazdı:

Ötv indirimi daha güçlü şekilde devam edecek,muhtemelen bu hafta açıklarlar.

kaynak ? wagda fiyatlar güncellenmiş...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

kaynak ? wagda fiyatlar güncellenmiş...

Resmi bir durum yok şuan ama olacak göreceksiniz ? Vergi indirimi yaparak şu durumda alamayacakları vergi kadar zaten alacaklar bir nevi sürümden kazanma durumu.Belkide ekonomi bakanının değişiminden sonra açıklayacaktır ancak düşüncem %15 lik indirimden daha farklı bir düşünceleri olduğundan uzatmadılar şimdilik,farklı bir düzenleme yapacaklardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, ANIL Ö. yazdı:

Resmi bir durum yok şuan ama olacak göreceksiniz ? Vergi indirimi yaparak şu durumda alamayacakları vergi kadar zaten alacaklar bir nevi sürümden kazanma durumu.Belkide ekonomi bakanının değişiminden sonra açıklayacaktır ancak düşüncem %15 lik indirimden daha farklı bir düşünceleri olduğundan uzatmadılar şimdilik,farklı bir düzenleme yapacaklardır.

hayırlısı bakalım biraz önce fox tvde haberlerde  otomotivde fiyatlar en az %12 artacak diye bir haber vardı da ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.