Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1,5 Tdci Otomatik Yada Önerileriniz?

Volkan Ö.

Önerilen Mesajlar

15 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

EcoBoost ne yönden seni üzer mi? 

Örneğin yakıta ayırdığım bütçe bu arabaya yeterse beni üzmez aksine sevindirir de. 

1.6 auris yakıtı beni üzmüyordu. Ondan çok mu yakar azmı yakar. Kavrama durumu yeni nesil yaglı kavrama mI?

100k civarı focus dizel yerine bu araç daha mantıklı geldi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bkz: Mondeo hk her şey ? Ben auris kullanmadım ayrıca motor ve şanzıman ne var bilmiyorum o yüzden kıyaslama da yapamam ama Mondeo hk yazdığım, bildiğim her şey forumda.

https://www.focusclubtr.com/topic/9440-2015-ford-mondeo-15-ecoboost-160-ps-6-ileri-otomatik-test-sürüş-izlenimi-inceleme/

https://www.focusclubtr.com/forum/88-mondeo/

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

1.6 auris yakıtı beni üzmüyordu. Ondan çok mu yakar azmı yakar. Kavrama durumu yeni nesil yaglı kavrama mI?

100k civarı focus dizel yerine bu araç daha mantıklı geldi. 

Üzer...

Dizel otomatik focus 6,3 yakınca çok yakıyor diyen ben , aynı kullanımla 10-11 yakan ecoboost mondeoyu görünce sesimi kestim ?

Bir de park yerlerin darsa sokak arası ise falan çok çok üzer ama her yer genişse iyi. 

D segment arabalar bence şehir içi için değil uzun şehirlerarası yollar içindir,  en azından 30-40 km suburban villasından şehre gelen zenginler için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Üzer...

Dizel otomatik focus 6,3 yakınca çok yakıyor diyen ben , aynı kullanımla 10-11 yakan ecoboost mondeoyu görünce sesimi kestim ?

Bir de park yerlerin darsa sokak arası ise falan çok çok üzer ama her yer genişse iyi. 

D segment arabalar bence şehir içi için değil uzun şehirlerarası yollar içindir,  en azından 30-40 km suburban villasından şehre gelen zenginler için. 

Ben Yakup kardeşin incelemeyi hatim ettim. Son kararım üzer hemde ağlatır. Ben emekli olunca alacağım bu arabayı zaten Muğlada yazlık köy şehir arası salllana sallana gezmek için. 

Rotayı Focus'a çevirdim geri. Toyota'ya dönmeyi düşünmüyorum. Heled izel eşeği hiç çekemem.

Ama benim beğeni seviyem 1-konfor 2- bastınmı gidecek şeklinde iki kritere oturmuş durumda focus dizelle birde maliyet olarak daha uygun olacak olursa dadından yenmez.

Bir ara Suzukinin Vitara'sına sardım ama onunda 1.4s turbosunu almak lazım. Gerisi eşek geldi bana.  Onuda satmak dert sanırım ona onu vereceğime diye giden konu ? 

En son tahlide geldiğim nokta

95 k fiyata kadar focus titanyum yada

90 k fiyata kadar focus style 

km max 700000 tamamı yetkili sevis bakımlı. Siyah hariç tüm renkler olur.

Bir iki boya değişeni dert etmiyorum.

Fiyat olarak benim seviyeme inmelerini beklemem gerekecek. (Evet ölücüyüm satarkend eğil alırken kazanmayı öğreneli çok oldu:)

Volkan Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Volkan Ö. ecoboost mondeo kullanma şansım oldu 2-3 hafta ankara içi yoğun trafikte 12-13 lt geziyordu yol bilgisayarı sakin kullanımda aynı şekil yoğun trafikte 10-11 lt ye düşürebildim.Hatta patron bile dedi bu nasıl yeni araba ne kadar çok yakıyor diye adam alışmış mondeo dizele doldur deyip 1 hafta mazot almamaya ?

velhasıl kelam mondeonun bu kasası yalıtım konfor anlamında başarılı fakat yakıt tüketimi ve şanzıman konusunda benden geçer not alamadı şanzımanında kararsız kaldığı kırılma noktaları çok belli devirlerde ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-pegeout-308-eat6-tam-otomatik-cam-tavan-710507379/detay

Focusu satınca alacağım ilk araba 308 olacak orası kesin. İlanı bir inceleyin isterseniz. Gerçi sizin bütçenize biraz uzak ama pazarlıkla kabul edilebilir bir seviyeye iner belki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Cankut Bulut yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-pegeout-308-eat6-tam-otomatik-cam-tavan-710507379/detay

Focusu satınca alacağım ilk araba 308 olacak orası kesin. İlanı bir inceleyin isterseniz. Gerçi sizin bütçenize biraz uzak ama pazarlıkla kabul edilebilir bir seviyeye iner belki ?

Şirkete peugot kullanıyorum beni çok yoruyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Şirkete peugot kullanıyorum beni çok yoruyor.

Peki hangi modelini kullanıyosunuz? Açıkçası 308 çok beğendiğim bir araç ancak çevremde kullanan olmadığı için henüz dinamiklerini, konforunu vs test etme fırsatı bulamadım. Test videoları, kullanıcı yorumları derken henüz şikayetçi olana denk gelmedim. Herkes çok memnun. Tabi bahsettiğim 308, 2014 yılı sonrası T9 kasa olarak geçiyor. 2015 yılından sonra Japon Aisin firmasına ait eat6 tork konvertörlü şanzımanla sunulmuş. Şanzımanın çok sağlam ve gayet konforlu olduğundan bahsediyolar. Donanımhaber  de 1000 sayfalık 308 sayfasını uzun uzun okudum, şanzıman arızası yaşayanı görmedim. Açıkçası ikinci elde otomatik araç alacaksam ve garantisi bitmiş ise riski en aza indirmeyi mantıklı buluyorum kendi adıma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16.07.2019 - 14:44 tarihinde, Cankut Bulut yazdı:

Peki hangi modelini kullanıyosunuz? Açıkçası 308 çok beğendiğim bir araç ancak çevremde kullanan olmadığı için henüz dinamiklerini, konforunu vs test etme fırsatı bulamadım. Test videoları, kullanıcı yorumları derken henüz şikayetçi olana denk gelmedim. Herkes çok memnun. Tabi bahsettiğim 308, 2014 yılı sonrası T9 kasa olarak geçiyor. 2015 yılından sonra Japon Aisin firmasına ait eat6 tork konvertörlü şanzımanla sunulmuş. Şanzımanın çok sağlam ve gayet konforlu olduğundan bahsediyolar. Donanımhaber  de 1000 sayfalık 308 sayfasını uzun uzun okudum, şanzıman arızası yaşayanı görmedim. Açıkçası ikinci elde otomatik araç alacaksam ve garantisi bitmiş ise riski en aza indirmeyi mantıklı buluyorum kendi adıma.

Teknik ve arıza durumun nu bilmiyorum. 2018 sanırım kullanımda araçlar. Ben 180 boyunda 118 kiloyum. Arac bana dar geliyor. Özelikle direksiyon ayar tepedeyken bile aşagıda kalıyor. Yolu çok hissediyor ve virajlarda huzursuz hissettiriyor. Sıralamamda başta konfor olduğu için sevemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Teknik ve arıza durumun nu bilmiyorum. 2018 sanırım kullanımda araçlar. Ben 180 boyunda 118 kiloyum. Arac bana dar geliyor. Özelikle direksiyon ayar tepedeyken bile aşagıda kalıyor. Yolu çok hissediyor ve virajlarda huzursuz hissettiriyor. Sıralamamda başta konfor olduğu için sevemiyorum. 

Şöyle bi şey mi tipi? ? 

Screen Shot 2019-07-17 at 17.42.05.png

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.