Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-max Mini Anfi Sizce De Uygun Olur Mu?

Fikret Ö.

Soru

Merhabalar herkese,

Uzun zamandır foruma uğrayamadım. Malum çalışma hayatı. ?

Aslında ses sistemi kötü değil ama yine de basit şeylerle kalite biraz daha artırılabilir mi diye soruyorum. İnternette gezinirken bir kaç konuya rastladım. Birincisi hiç kesip biçmeden sony mini anfiye rastladım. 

https://urun.n11.com/amplifikator/sony-xm-s400d-ford-focus-c-max-kuga-ses-sistemi-guclendirme-seti-P273262638

Bu sizce uygun bir çözüm müdür?

Ayrıca hoparlörleri de değiştirmek gerekir mi?

En önemlisi de bu değişikliklerden sonra herhangi bir uyarı/arıza lambası yanar mı?

Dediğim gibi çok fazla bass falan istemiyorum. Yani ayrıca bir bass hoparlöre ihtiyacım yok.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
32 dakika önce, Fikret Ö. yazdı:

kesip biçmeden

Fikret hocam,

Bu amfi güzel ve kaliteli bir ürün, 250 tl ye 1,5 yıl önce bir arkadaşa aldım.

Ama bana sorarsanız gerek yok. Mevcut hoparlörleriniz Sony olmalı, sadece güzel bir yalıtımla daha kaliteli ses elde edebilirsiniz.

Benim araçta yaptım ve ses kalitesi mükemmel oldu, imkan olsada dinleyebilseniz.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Fikret hocam,

Bu amfi güzel ve kaliteli bir ürün, 250 tl ye 1,5 yıl önce bir arkadaşa aldım.

Ama bana sorarsanız gerek yok. Mevcut hoparlörleriniz Sony olmalı, sadece güzel bir yalıtımla daha kaliteli ses elde edebilirsiniz.

Benim araçta yaptım ve ses kalitesi mükemmel oldu, imkan olsada dinleyebilseniz.

Gürkan Hocam merhabalar, iyisiniz umarım.

Evet keşke dinleme imkanı olsa. Ama mutlaka güzeldir şüphesiz.

Hoparlörleri hangi marka ve kaç watt taktınız. 4 hoparlör de değişti mi?

Sökme takma işi zor mu? Hoparlörlerin çapları kaç mm?

Yalıtım için neler yapılmalı?

Gürkan Hocam aydınlatırsanız sevinirim. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Fikret Ö. yazdı:

Gürkan Hocam merhabalar, iyisiniz umarım.

Evet keşke dinleme imkanı olsa. Ama mutlaka güzeldir şüphesiz.

Hoparlörleri hangi marka ve kaç watt taktınız. 4 hoparlör de değişti mi?

Sökme takma işi zor mu? Hoparlörlerin çapları kaç mm?

Yalıtım için neler yapılmalı?

Gürkan Hocam aydınlatırsanız sevinirim. ?

İyilik hocam.

Benim hoparlörler orj Sony, değişim yapmadım.

Yalıtım için bitüself ve firex malzemeler kullandık, forumda yalıtım konusuna bakabilirsiniz. Kapı döşemelerini sökme-takma zor değil, C-Max kapı içleri Focusa göre daha geniş ve çalışması kolay...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

İyilik hocam.

Benim hoparlörler orj Sony, değişim yapmadım.

Yalıtım için bitüself ve firex malzemeler kullandık, forumda yalıtım konusuna bakabilirsiniz. Kapı döşemelerini sökme-takma zor değil, C-Max kapı içleri Focusa göre daha geniş ve çalışması kolay...

Teşeşekkür ederim hocam.

Yalıtımı kendim halledebilirim sanırım. Sökmüşken hoparlörleri de değiştirsem iyi olur mutlaka. Ama teknik anlamda arka ve ön hoparlör çaplarını ve kaç watt rms olması gerektiğini bilmiyorum doğrusu. Bir de değişiklik yapınca herhangi bir uyarı ışığı yakar mı? araştırayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Fikret Ö. yazdı:

Teşeşekkür ederim hocam.

Yalıtımı kendim halledebilirim sanırım. Sökmüşken hoparlörleri de değiştirsem iyi olur mutlaka. Ama teknik anlamda arka ve ön hoparlör çaplarını ve kaç watt rms olması gerektiğini bilmiyorum doğrusu. Bir de değişiklik yapınca herhangi bir uyarı ışığı yakar mı? araştırayım.

Arıza ışığı yakmaz, hoparlörler 16 cm...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Arıza ışığı yakmaz, hoparlörler 16 cm...

İlgine teşekkürler Gürkan Hocam. Bir iki gün sonra Ankara'da olacağım. Sonra da Eskişehir'de. Bu boş zamanımda bir el atayım. Özellikle yalıtım ve hoparlörlere. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30.06.2019 - 14:45 tarihinde, Fikret Ö. yazdı:

İlgine teşekkürler Gürkan Hocam. Bir iki gün sonra Ankara'da olacağım. Sonra da Eskişehir'de. Bu boş zamanımda bir el atayım. Özellikle yalıtım ve hoparlörlere. 

Geçenlerde aklıma geldi telefonla bir ses kaydı almıştım müzik sistemi ile ilgili akustik le ilgili fikir olması açısından linki ekliyorum  ?

20191230 195037.m4a

araçta komple ses yalıtımı orjinal sony hoparlör sony tweteerlar sony mink anfi bagajda jbl 20 cm sub ve bir mono anfi var .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Geçenlerde aklıma geldi telefonla bir ses kaydı almıştım müzik sistemi ile ilgili akustik le ilgili fikir olması açısından linki ekliyorum  ?

https://www.focusclubtr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=36970 1 MB · 24 kez indirildi

araçta komple ses yalıtımı orjinal sony hoparlör sony tweteerlar sony mink anfi bagajda jbl 20 cm sub ve bir mono anfi var .

Serkan Bey, ilginize teşekkürler. Sanırım araçtaki ses kalitesi buradakinden kat kat daha güzeldir. Çünkü cep telefonu ile kayıt yapılmış ve tabii ki ekolu olmuş biraz. Ses yalıtımı olarak şimdilik kapı içlerine bakacağım. Aslında Araç dururken ses hiç de fena değil. Bir de olmazsa eğer kapı içler,ndeki hoparlörler kalitesiz ise onları değiştiririm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Fikret Ö. yazdı:

Serkan Bey, ilginize teşekkürler. Sanırım araçtaki ses kalitesi buradakinden kat kat daha güzeldir. Çünkü cep telefonu ile kayıt yapılmış ve tabii ki ekolu olmuş biraz. Ses yalıtımı olarak şimdilik kapı içlerine bakacağım. Aslında Araç dururken ses hiç de fena değil. Bir de olmazsa eğer kapı içler,ndeki hoparlörler kalitesiz ise onları değiştiririm. 

kesinlikle surround canlı kulakla süper hatta canlı canlı @Gürkan Çakıroğlu ve @Murat Kav. abinin dinlemişliği var ?

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

kesinlikle surround canlı kulakla süper hatta canlı canlı @Gürkan Çakıroğlu ve @Murat Kav. abinin dinlemişliği var ?

Çalışma çok güzel olmuş sesten de belli zaten. Ustanın eline koluna sağlık. Size de keyifli müzikler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.