Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bugün Ve Yarın Hızlı Sürmeyin :)

Önerilen Mesajlar

Niyeti trafik guvenligini arttirmak olan insan bu isi sadece radarla hiz olcmekle yapmaz zaten, hiz limitinin altinda olup da sacma sapan arac kullanan bir suru insan var.

Ercan Özgönül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım daha önce de yazdım. Ben kazalarda hız sınırı ihlallerinin önemli bir kalem olduğunu hala düşünmüyorum. 

Dikkatsizlik, hatalı sollamalar, kavşak çıkışlarında önceliklerin dikkate alınmaması, hızını yol ve trafik koşullarına uydurmama (ki bunun hız sınırı ihlali ile alakası yok) başlıca nedenler. 

Diğer bir deyişle radarlı hız kontrolleri hükümete para kazandırmanın en zahmetsiz ve etkin yolu. 

Yapılmasın demiyorum, ancak sorunlu bölgeler belirlensin, gerekli yol düzeltme çalışmaları yapılsın, gerekiyorsa o bölgelere kalıcı bildirimli sabit radarlar konulsun ve baskın - tuzak radar uygulamaları azaltılsın. 

Ayrıca kaza verilerine bakarsanız yetkililerin iddia ettiği gibi şöyle azaldı böyle azaldı durumu yok kesinlikle.

image.png

Tabii verilerde bir yükselme olmaması, artan araç sayısı göz önünde bulundurulduğunda göreceli bir azalma demek ve 1000 km yol başına kaza sayısı benzeri bir değerlendirme parametresi olmadığı sürece bu konuda net bir yorum yapmak zor.  

Ölümlü kazalarda da öyle belirgin bir azalma yok ve o hafif düşüş de önemli ölçüde araçlardaki pasif ve aktif güvenlik ekipmanlarındaki gelişmeye ve kısmen de 112 hizmetlerinin yaygınlaşmasına bağlı bence. Tabii kanıtlayamam, varsayım sadece. 

İstatistiklere yeni eklenen kazaya bağlı geç ölümler hanesi de değerlendirildiğinde yaklaşık 20 kişi kaybediyoruz günde

Bu korkunç bir rakam ve ciddi tedbir gerektiriyor, radar kontrollerini arttırıp hamasi nutuklar atmak belli ki yetmiyor. 

Ciddi bir eğitim seferberliği ve çok yönlü kontroller şart.

Azrail zaten cezayı kesiyor, bunu para cezası ile iyileştirmeye çalışmak yetmez.

Göstermelik değil etkili ve bilinçli çalışmalar gerekli.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.