Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

"0" Km 2018 Focus 1.5tdci Titanium Alınır Mı?

Hüseyin Uyar

Önerilen Mesajlar

Herkese merhabalar, 

2018 Focus 3MCA 1.5 TDCİ Titanium Manuel, Tektonik Gri, Sunroof + 2 Bakım hediye.

Bayi ile 147.000 TL'ye anlaştık, 50.000TL 25 ay "0" faizli kredili. Sizce bu fiyata bu araç alınır mı? 

Not: Önceliğim 2.el dizel otomatikti ancak çok titiz bi insan olduğum için 15.000km'yi geçmemiş araçlara baktım genellikle.. 130-135 bin TL'lere 2.el 2018 çok temiz dizel otomatikler mevcut ancak o araçlarda bankadan kredi kullanacağımı düşünürsek faizle birlikte bana maliyeti 140-145 binlere geliyor, buna göre değerlendirirseniz sevinirim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şahsen kesinlikle almazdım. Dediğiniz gibi 130-135 bin tl bandında nerdeyse sıfır ayarında çok temiz dizel otomatik araçlar mevcut. Faiz maliyeti ile aynı kapıya çıkması bile bu durumu gözümde değiştirmez. Hele ki Focus'un kasa değiştirdiğini ve alacağınız aracın manuel olduğunu düşünürsek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Ben şahsen kesinlikle almazdım. Dediğiniz gibi 130-135 bin tl bandında nerdeyse sıfır ayarında çok temiz dizel otomatik araçlar mevcut. Faiz maliyeti ile aynı kapıya çıkması bile bu durumu gözümde değiştirmez. Hele ki Focus'un kasa değiştirdiğini ve alacağınız aracın manuel olduğunu düşünürsek...

Yorumunuz için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

2018 yılı itibarı ile 1.5 Tdci motorda manuel seçeneği mevcut. 

Aynen öyle, üstelik 1.6TDCi'a göre yakıt tüketimi daha düşük.. Aslında ben manuel araç kullanmayı seviyorum ve yakıt tüketimi benim için ön planda bu yüzden otomatik olmamasını çok önemsemiyorum.. Başta otomatik düşünmemin tek sebebi satarken daha hızlı satabilecek olmam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Hüseyin Uyar yazdı:

Başta otomatik düşünmemin tek sebebi satarken daha hızlı satabilecek olmam

Otomatik arabayı satmak daha zor değilmiydi ?  Benmi yanlış hatırlıyorum ?  Arabayı alırken otomatik diye bin defa düşündüm alsam mı almasam mı diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Otomatik arabayı satmak daha zor değilmiydi ?  Benmi yanlış hatırlıyorum ?  Arabayı alırken otomatik diye bin defa düşündüm alsam mı almasam mı diye.

Eskiden ben de sizin gibi düşnüyordum ama günümüz şartlarında dizel otomatikler ön plana çıkmış durumda benim izlenimlerime göre ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Hüseyin Uyar yazdı:

Herkese merhabalar, 

2018 Mk4 Trend X 1.5 EcoBlue Manuel sorma şansınız var mı? Mevcut bayiniz veya farklı bayiler. Bu aracı da benzer fiyatlara hatta daha da altına alma şansınız bence var.

Trend X ismine ve cismine takılmazdım Titanium'dan temel eksikleri yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

2018 Mk4 Trend X 1.5 EcoBlue Manuel sorma şansınız var mı? Mevcut bayiniz veya farklı bayiler. Bu aracı da benzer fiyatlara hatta daha da altına alma şanlınız bence var.

Trend X ismine ve cismine takılmazdım Titanium'dan temel eksikleri yok.

Aynı paralara bırakıyorlar fakat 25ay "0" faiz kampanyası yeni focusta geçerli değil

--2 dakika sonra eklendi--
9 dakika önce, Osman Türkol yazdı:

kullanmayacağınız özelliklere para vermeyin bence fakat gönlünüz onu istiyorsa tabi gönül bu bir şey demek zor hayırlısı olsun derim

Daha önceki aracımda titanium benzinli idi, tüm özelliklerini aktif olarak kullanıyordum açıkçası.. Sunroof konusu ise bayinin elinde kalan araçta sunroof mevcut yoksa özellikle istediğim birşey değil.. Bir de şöyle bir durum var diğer bayilerde sunroofsuz araca 2bin tl daha yüksek fiyat verdiler ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Otomatik arabayı satmak daha zor değilmiydi

onlar eskidendi ?

--1 dakika sonra eklendi--
14 saat önce, Hüseyin Uyar yazdı:

Herkese merhabalar, 

2018 Focus 3MCA 1.5 TDCİ Titanium Manuel, Tektonik Gri, Sunroof + 2 Bakım hediye.

Bayi ile 147.000 TL'ye anlaştık, 50.000TL 25 ay "0" faizli kredili. Sizce bu fiyata bu araç alınır mı? 

Not: Önceliğim 2.el dizel otomatikti ancak çok titiz bi insan olduğum için 15.000km'yi geçmemiş araçlara baktım genellikle.. 130-135 bin TL'lere 2.el 2018 çok temiz dizel otomatikler mevcut ancak o araçlarda bankadan kredi kullanacağımı düşünürsek faizle birlikte bana maliyeti 140-145 binlere geliyor, buna göre değerlendirirseniz sevinirim ?

bence şu noktada hata yapıyorsun; aslında arabayı beğenmişsin epey, finansmanı da çözmüşsün. Her şey yolunda. Ama şunu kafandan çıkaramıyor gibisin "satarken ne olacak?". Beğendiysen al, her malın alıcısı ve piyasası vardır. Focus dizel kimseyi üzmez, ortada kalmaz. PWS çok daha keyifli tabiki kullanım açısından yalan yok, ama gücün buna yetiyorsa iyi bir fırsat yakaladıysan satışı düşünme, kendi sürüşüne keyfine odaklan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arabada sunroof olması dışında bir çekiciliği yok. Sunroof şartsa alın yoksa almayın

Nisan sonunda ben yeni kasa STline ı alırken. Yeni kasa titanium manüel HB (yanılmıyorsam 2019 model) 1.5 için 151 gibi bir fiyat vermişlerdi (2019 dizel otomatik SWlar içinde 155-160 arası ) . Aynı şekilde 50bin faizsiz kredi vardı (gerçi o zaman 18 aydı) .

45 günde fiyatlar arttı mı yav ?

2017 ST linelara (dizel otomatik ) 120 istiyorlar. Ben ST line ı alırken bulsam alırdım. Hep 2016 vardı o dönem şimdi kıyamet gibi  17 var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Bu arabada sunroof olması dışında bir çekiciliği yok. Sunroof şartsa alın yoksa almayın

Nisan sonunda ben yeni kasa STline ı alırken. Yeni kasa titanium manüel HB (yanılmıyorsam 2019 model) 1.5 için 151 gibi bir fiyat vermişlerdi (2019 dizel otomatik SWlar içinde 155-160 arası ) . Aynı şekilde 50bin faizsiz kredi vardı (gerçi o zaman 18 aydı) .

45 günde fiyatlar arttı mı yav ?

2017 ST linelara (dizel otomatik ) 120 istiyorlar. Ben ST line ı alırken bulsam alırdım. Hep 2016 vardı o dönem şimdi kıyamet gibi  17 var. 

Yeni Kasa Titanium Hb için 151 çok iyi fiyat, araç dizel miydi?

--12 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

onlar eskidendi ?

--1 dakika sonra eklendi--

bence şu noktada hata yapıyorsun; aslında arabayı beğenmişsin epey, finansmanı da çözmüşsün. Her şey yolunda. Ama şunu kafandan çıkaramıyor gibisin "satarken ne olacak?". Beğendiysen al, her malın alıcısı ve piyasası vardır. Focus dizel kimseyi üzmez, ortada kalmaz. PWS çok daha keyifli tabiki kullanım açısından yalan yok, ama gücün buna yetiyorsa iyi bir fırsat yakaladıysan satışı düşünme, kendi sürüşüne keyfine odaklan.

Aslına bakarsanız ben biraz keyif odaklı düşünüyorum, her iki aracıda kullandım nedense yeni kasa focustan eski kasaya göre zevk alamadım, bu yüzden fiyat araştırmasına girerken yeni kasalara hiç bakmadım bile. Yeni kasa nedense hem dış hem de iç tasarım olarak hoşuma gitmedi "ST Line" dışında. Otomatik konusunda ise zaten ben otomatik araç sevmiyorum, başlarda otomatik düşünmemin tek sebebi satarken daha rahat satacak olmam idi. Dediğiniz gibi finansmanı çözdüm, zevk ve keyif konusunda da hiç bir kuşkum yok. Sadece 2018 eski kasa için 147.000 çok mu o konuda tereddütte kaldım, sizin de dediğiniz gibi satarken çok zarar eder miyim düşüncesi. Zaten 50.0000 TL 25ay vadeli olmasa bu fiyata asla düşünmezdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.