Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Focus 2013 Tdi Ecu Sigorta Paneli Su Alması

Faruk Gündoğdu

Soru

22 Mayıs 2019 arac rolantide çalışırken dalgalanma ve motordan ses geliyordu aracın çalışmayan hiçbir aksamı yoktu. Aracı 27 Mayıs 2019 günü Konya motorcu ford yetkili servisine götürdüm aracı icelediler ve sigorta panelinin su aldınıgını suyuda ön cama püskürttügümüz suyun girmiş oldugunu tamirini 3 4 gü sürebilecegini 1 gün sigorta paneline bakıldı bişey bulamadılar ses devam ediyor sigorta panelinin şase yaptını beyine zarar verdigini enjektörlerinde zarar gördünü enjektörleri söküp baktıklarında sıkıntısız oldugunu temizliginin yapılıp tekrar takıldını yine sorunun devam etti ve 5 nci gün ecu nun işlemini yapamadınıgını yenisinin alınması getektigini söylediler ben aracımı çıkartmak istedigimde bu şekilde kullanamazsın motor yersin sorun yüzde yüz ecu da ve 31 Mayıs ta otosandan parca siparişi verildi parça 11 Haziranda geldi 10 gün ecu ya program atamadılar sistemsel sorun var diye sonra programı attılar bu kezde kontak anahtarına atamadılar ve sonunda ptogramı atıp aracı çalıştırmışlar 19 Haziranda araca bakmaya gittigimde aracım testte oldugunu biraz beklememi söylediler arac geldi usta 20 25 km aracı test ettigini hiç bir sorunun kalmadınıgı bende aracı almadam kendim test etmek istedim aracı ilk çalıştırdıgımda sorunsn devam ettigini ustaya sordugumda hele bi yola çıkalım çıktık aracı 10 km test ettim ilk gün nasıl bıraktımsa aynı bir arpa boyu yol alınmamış benim aracın sorunu ecu dan yada enjektörlerden olmadınıgı gördüm benden bu hizmetin karşılıgı 4500 Tl ücret talep ediyolar ha bu arada tarafıma araçta tahsis etmediler bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim kanuni hukuki yardımlarınızı bekliyorum

ha birde anlattıgım sorunun fordda kronik sorun oldugunu söylüyolar çok araştırdım ben rastlamadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kanuni yollar için biz yerine Avukata danışmanızı öneririm. 

İkame araç (10 iş günü ve üstü sürerse vermek zorundalar diye aklımda) ve diğer sorunun çözülmesi için de otosana ulaşın. 

Motordan hangi ses gelmesi kronikmiş biz duymadan buna nasıl yorum yaparız o da zor iş uzaktan ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Faruk Gündoğdu yazdı:

Ecu sogorta paneline su alması kronik diye söylüyolar

Kronik derken konumu gereği bazı koşullarda su alabiliyor evet. Her zaman her şekilde olan bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.