Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0 EcoBoost 2.Silindir Yağlaması

Murat SEL

Soru

Merhaba, 

2012 Model 80.000 Km de 1.0 Ecoboost motorlu aracım motor arızası verdi ve teklemeye başladı. 

Sanayide cihaza bağlattım ve 2. bobin hatası verdi. Elimizde bobin yok dediler. Yetkili servise götürün dediler. 

Yetkili servise bıraktım. İncelemelerden sonra az önce aradılar ve 2. silindir yağlıyor dediler. 

Segman kırıkta olabilir, Sibop kaçırıyor da olabilir dediler. 

Motoru açıp bakmak için 10.000 TL ödeme onayı istediler. Sonrasında olmuyorsa motor değişimine kadar gidebilir dediler. 

Toplam 35.000 TL civarında yeni motor takılma ücreti olduğunu söylediler. 

Bu konuda şu an çok çaresizim. 

Bana bu konu ile ilgili yardımcı olacak yorumlarınıza muhtacım. 

Saygılarımla 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun arkadaşım.araciniz hangi serviste bilmiyorum ama eğer İzmir'de iseniz 3 cu sanayide berik  motor oto test var.iscilikleri güzel.isterseniz bir görüşün.sahibinin cep tlfnunu özelden atabilirim.karşisındada parçacı oto uz var.fiyatlari Uygun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15.06.2019 - 13:45 tarihinde, Murat SEL yazdı:

2. bobin hatası verdi

Bu hatayı veren bir motorun ikinci silindir yağlanmasını nasıl tespit ettiler. Sekman kırıksa evet silindir yağlanır. Kesin söyleyemem ama arıza  sadece bobin değişimi ilede giderilebilir gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba, 

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.

Arabayı yetkili servisten aldım, güvenilir bir serviste kontrollerini yaptırdım. 

Segmanlarda arıza tespit edildi. 

Bu konuları bilmediğim için, umarım tek pistondaki segmanları değiştirerek problem çözülür. 

Bilgisi olan var mı, 1.0 Ecoboostların segmanları ne kadar?  

Sizce bu araba ne kadar masraf çıkartır ve segmanların tetikleyeceği başka bir arıza ile karşılaşabilir miyim? 

Saygılarımla 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

--2 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

Bobin dediğiniz bujilere elektrik veren parça mı.. Buji kablosu kontrol edildi mi? Sonra bobin en son motor açma.. Kablo yada bobinde sıkıntı varsa motor tekler

+1

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

Bobin dediğiniz bujilere elektrik veren parça mı.. Buji kablosu kontrol edildi mi? Sonra bobin en son motor açma.. Kablo yada bobinde sıkıntı varsa motor tekler ve Sekman hatası yazabilir diye düşünüyorum 

Bobini ozellikle kontrol etmelerini istedim.

Yetkili servis ayrintili testlerden sonra motor acilacak dedi. Guvenemedim sanayiye cektirdim yine iyi bir servise goturdum. Onlarda belirli testlerden sonra segman kirik dediler. Motor sokuluyordu bugun. Umarim 2. Pistondaki segmani takimiyla birlikte degistirerek motoru kurtaririz. 6 7 bin civarinda masraf tahmin ediliyor bu sekilde olursa. 

--4 dakika sonra eklendi--

Nasil olur boyle bir sey diye dusununce araci aldigimda uzerinde eski su sogutma kabi vardi. Bir ara su eksiltmeye baslamisti ve ekleme yapiyordum yaklasik 1 ay fln surdu bu durum. servise goturup komple hortumuyla birlikte degistirtmistim. Sanirim o surecte motor sogutma suyunun eksiklmesinden dolayi,  gizli hararet yapti ve conta yakti diye dusunuyorum ve yaklasik 6 7 ay sonra bu olay ile karsilastim. Baska turlu aklim almiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçmiş olsun..

madem söküldü artık sonuca odaklanmak lazım..

başkaları ne der bilmiyorum ama bence şuna da dikkat edilmeli..

soğutma suyunuzu mutlaka %50-50 karışımdan hazırlatın.. bu kaynama noktasını 115-120 dereceye çıkarıyor ve -45 e kadar koruma sağlıyor.

tüm arabaların kılavuzunda 50-50 yazar ama adamlar -25-30 lara denk gelen bir oran koyup antifrizden tasarruf ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Murat SEL problemi nasıl çözdünüz acaba? Forumun amacı gereği ilerde insanlara -sizin gibi cevap arayan- yol göstermek istemez misiniz? Hayır ise lütfen konuyu tekrar raporlayın ve kaldıralım. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.