Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Cam Fıskıyesi Sızdırması

Levent Okutan

Soru

Merhaba aracımın Cam suyu fıskiyesi çalıştırdıktan sonra 1ila 10 dk lık zaman içeride sızdırıyor..Servis focus 2012 model arası koronik çözümü yok dedi..kapt üstündeki sensörlü fıskıyeler değişti sorun aynı..Aracımı yıkatıyorum. diğer gün geldiğimde kaputun üstü harita gibi sızan kireçli suyun bıraktığı izle dolu..Tavsiyeleriniz Nelerdir ?

Not Eski konuyu okudum Belki güncel bir çözüm vardır diye konu açtım...

Levent Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Suyun sızdırmaması için ne yapmalı bilemiyorum. 2015 makyajlı focus 3 aracım da bazen sızdırıyor. Kaputun üstü leke oluyordu. Sızdırmayı engellemeyezseniz leke olmasını engelleyebilirsiniz. En azından gözünüze batmaz.

Musluk suyu kullanmayın. 1,5 litrelik şişe içme suyu + kaliteli konsantre kaputta leke ve diğer aksamlarda leke bırakmayan cam silme suyu ile bu işi halledebilirsiniz.

Ben 1,5 litre içme suyu + 3 litre Shell Easy Clean Screenwash cam suyu kullanıyorum ve çok şükür artık sızdırma yapsa da leke sorunum kalmadı. Benzinliklerde satılan ucuz yollu cam suları leke yapar. Musluk suyu leke yapar. Ama içme suyu ve önerdiğim ürün leke yapmaz. Fiyatı diğer cam sillere göre biraz daha pahalıdır ama temizliği de kokusu da çok iyidir. Üstelik yazın uzun yolculuklarda cama yapışan, silecek çalıştırdığınızda komple cama yayılan ve çıkması zor olan sinek, böcek ölüsü lekelerini bile silecek kullanarak çıkarabilecek kadar kaliteli siler. Bu ürün kışlık olanı. Pembe renkli olanı da yazlıktır. Ama yazın da bu mavi renkli kışlık ürünü kullanabilirsiniz. İnanın içme suyu + bu ürünle leke sorununuz kalmaz.

9988563402802.jpg.2141f42d6dbae499834e5caa4deb7e16.jpg 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kaputun üstündeki fıskiyelri mi yoksa motoru mu değiştiniz..

--2 dakika sonra eklendi--
8 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Suyun sızdırmaması için ne yapmalı bilemiyorum. 2015 makyajlı focus 3 aracım da bazen sızdırıyor. Kaputun üstü leke oluyordu. Sızdırmayı engellemeyezseniz leke olmasını engelleyebilirsiniz. En azından gözünüze batmaz.

Musluk suyu kullanmayın. 1,5 litrelik şişe içme suyu + kaliteli konsantre kaputta leke ve diğer aksamlarda leke bırakmayan cam silme suyu ile bu işi halledebilirsiniz.

Ben 1,5 litre içme suyu + 3 litre Shell Easy Clean Screenwash cam suyu kullanıyorum ve çok şükür artık sızdırma yapsa da leke sorunum kalmadı. Benzinliklerde satılan ucuz yollu cam suları leke yapar. Musluk suyu leke yapar. Ama içme suyu ve önerdiğim ürün leke yapmaz. Fiyatı diğer cam sillere göre biraz daha pahalıdır ama temizliği de kokusu da çok iyidir. Üstelik yazın uzun yolculuklarda cama yapışan, silecek çalıştırdığınızda komple cama yayılan ve çıkması zor olan sinek, böcek ölüsü lekelerini bile silecek kullanarak çıkarabilecek kadar kaliteli siler. Bu ürün kışlık olanı. Pembe renkli olanı da yazlıktır. Ama yazın da bu mavi renkli kışlık ürünü kullanabilirsiniz. İnanın içme suyu + bu ürünle leke sorununuz kalmaz.

9988563402802.jpg.2141f42d6dbae499834e5caa4deb7e16.jpg 

içindeki suyu nasıl boşaltırım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
57 dakika önce, Levent Okutan yazdı:

kaputun üstündeki fıskiyelri mi yoksa motoru mu değiştiniz..

--2 dakika sonra eklendi--

içindeki suyu nasıl boşaltırım..

Bazen depolarda ki yakitlari hortumla falan cektikleri oluyor. Yetkili servis veya bir usta bu isten anlar diye dusunuyorum. Daha once hic denemedim acikcasi uzgunum.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Koray Demir yazdı:

Kılavuzda 10 saniye yazıyor.

Tamam 10 olsun ?

--5 dakika sonra eklendi--

Velhasıl kelam @Yakup Çağatay Bey bir taktik önermiş. Bunu uygulayıp bir depo suyu boşaltana kadar fıskiye çalıştıran olabilir. Bu durumda ortaya çıkabilecek bir arızayı önlemek adına tavsiyede bulundum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Yıldırım Polat yazdı:

Tamam 10 olsun ?

Velhasıl kelam @Yakup Çağatay Bey bir taktik önermiş. Bunu uygulayıp bir depo suyu boşaltana kadar fıskiye çalıştıran olabilir. Bu durumda ortaya çıkabilecek bir arızayı önlemek adına tavsiyede bulundum. 

11 saat önce, Koray Demir yazdı:

Kılavuzda 10 saniye yazıyor.

13 saat önce, Yıldırım Polat yazdı:

Aklımda 5 diye kalmış ? 

14 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sanmam ama ihtimal olabilir bir de niye 5 ? Normalde bile o kadar basıyoruz en az.

18 saat önce, Yıldırım Polat yazdı:

5 saniyeden fazla basarsa fıskiye motoru zarar görür. Aralıklı basmak lazım. 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Yıldırım Polat yazdı:

Tamam 10 olsun ?

Bunu bilmeyen kullanmasın araba ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.