Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0

Question

Arkadaşlar merhaba bugun Lastikçiye gittim bijonlar ve lastikleri kontrol ettirmeye .usta  bijonları değiştir komple forlarda bijon sorunu var dedi gevşetme ve zamanla ,diş atma, aşınma ve numara düşme bilen var mı böle bir sorunu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Bşlarının gerekli tork değerinden fazla uygulanması sonucu eğilmeler bijon anahtarında sıkısıp kalmalar veya bijon anahtarının girmemesi tutaması gibi sorunlar olabiliyor. bu bijon somunlarının kusurlu olmasından değil bizim usaların işi bilmemesinden kaynaklı bi durum. anca 10 ustadan 1 veya 2 si tork anahtarı bilir veya kullanır.

bende n11 den 85 e 20 adedini aldım daha yeni su anlık bi sorun yok.

forumda konları mevcut bakarsanız da zaten görürsünüz..

Edited by uğur özsabır

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Lastikçilerin hepsi Ford'larda bijonların değişmesini istiyor.Haksızda değiller zaten.Gevşeme,diş atma gibi bir sorunu yok bijonların.Ama bijonların üzerinde sac kapak var.Ve bu kapaklar bijonları söküp takarken bozuluyor.Ondan dolayı lastikçiler bijonları değiştiriyor.Nitekim bende mk3 ve şimdiki mca aracımda komple değiştirdim bijonları.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.