Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 Ford Focus 1.0 Gtdi Ecoboost Alacağım Kullanan Varmı Tavsiye Edermisiniz?

Emre İlknur Bulut

Önerilen Mesajlar

2013 Ford Focus 1.0 GTDi EcoBoost Titanium ; Alacağım Kullanan Var mı? Tavsiye Eder misiniz?

Bütçem 2010 model i30 dizel otomatik var. 96bin km de onu satacağım üstede bir miktar ekleyerek focus almak istiyorum.

Bu Araç haricin öneriniz var ise sevinirim.... Net Bütçe : 65 bin ₺

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 2012 model titanium ecoboost araç sahibiyim. Aracım 173.000 km'de. Ben oldukça memnunum. Bu kilometre boyunca arızalandığı için katalizörü değiştirdim. Onun dışında bir problem yaşamadım. Güzel ve orjinal parçalar ile bakımı yaptırılmış bir araç bulursanız, oldukça memnun kalırsınız. Bayram tatilinde Ankara-Dikili-Cunda-Foça-İzmir-Ankara şkelinde 1800 kilometrelik bir tatil rotam oldu. 3,5 yaşında oğlum, eşim ve ben. Bagaj, çocuktan dolayı azına kadar dolu tabiki :).Kilima gidiş rotasında Afyondna sonra hep açıktı, sonrasında hiç kapanmadı zaten :). Ortalam tüketim 5,5. Hız sabitleyicisini 110 sabitleyerek gittim çoğunlukla. Ancak, yer yer oğlan uyuduğunda 120 130 gibi süratlerle seyrettiğimde oldu. 

Aracın çekişini düşünmeyin bile, 173.000 kilometredir kullanıyorum henüz bir rampada sııntı yaşadığımı hatırlamıyorum. İsterseniz önünüze kamyon çıksın rampada yavaşlayın, sonra tekrar hzlanın ya da sabit hızla tırmanın banamısın demez. 

Bir bilgi daha vereyim, iş yerimdeki arkadaşlarımın 1.2 tsi, 1.4 tsi ve 1.8 tsi motorlu araçları var. Hemen hemen hepsi 5000 ila 7000 kilometre arasında yağ uyarısı alıyorlar ve yarım litreye yakın yağ eklemesi yapıyorlar. Ben titiz biriyimdir yağını suyunu kontrol ederim sürekli, ben hiç yağ eksilttiğini görmedim. Bakımdan sonra seviye neyse aynı şekilde gidiyor. Bence bu durumda 1.0 ecoboost motorun ayrı bir başarısıdır.

Aklıma gelenler bunlar, başka sorunuz olursa yazarsanız cevaplayabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Kaan Zaim bey vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. bende youtube.com da bir video izledim. Tıkla İzle bir heves ettik bakalım.

ama kullanıp tecrübe edenler harici araç al - sat yapan bir kaç tanıdığım var. bu modele bulaşma diyor. ben de ister istemez club üyelerine bir sorayım dedim. 2015 model dizel manuel var bütçemi aşıyor. ama hep 2013 kasayı sevmişimdir. ısrarla 2013 almak istiyorum... heleki bu videodan sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Emre İlknur Bulut yazdı:

@Kaan Zaim bey vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. bende youtube.com da bir video izledim. Tıkla İzle bir heves ettik bakalım.

ama kullanıp tecrübe edenler harici araç al - sat yapan bir kaç tanıdığım var. bu modele bulaşma diyor. ben de ister istemez club üyelerine bir sorayım dedim. 2015 model dizel manuel var bütçemi aşıyor. ama hep 2013 kasayı sevmişimdir. ısrarla 2013 almak istiyorum... heleki bu videodan sonra.

Al - sat yapanlar beğenmezler. Çünkü onlar hemen satılacak araçları tavsiye ederler. Zamanında 1.2 ve 1.4 TSİ lar içinde aynı şeyler söyleniyordu. Bizim teknolojiye alışmamız biraz zaman alıyor malesef ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Otomobil Dünyası > Test ve Yorumlarımız kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Önerisi kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.