Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arızası (turbo)

Ümit Tunca

Soru

Arkadaşlar merhaba. 

2011 1.6 tdci focus 2,5 aracımdan yolda seyir halindeyken ara sıra motor arızası uyarısı alıyordum ve stop edip az bekleyip tekrar çalıştırdığımda uyarı tamamen siliniyordu. son zamanlarda bu uyarı baya sık karşıma gelmeye başladı ve uyarıyı genelde hızlanma anında, sollama sırasında alıyorum. hatta en son uyarıdan sonra göstergede sarı motor arıza ışığı yandı. eskişehir özel umut ford servisine götürdüğümde turbo arızası var açıp incelemek gerekiyor dediler. araçta duman atma veya çekişten düşme yok. turbo hortumundan elle kontrol ettiğimizde turbo normal çalışıyor. daha önce başına gelen var mı yardımcı olabilecek... 

şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
6 saat önce, Eren K. yazdı:

Yani turbonun iç mekanizmasında çalışan bir parça değil mi, yanlış anlamadım?

Turbo revizyonu için 1 yıl garantili 500-1000 TL arasında fiyat çıkar, 1-2 gün sürer en fazla dedi bugün birisi. Yaptırmayı düşünüyorum. İnşallah sorun çözülür gönül rahatlığı ile yeni sahibine veririz aracı. 

Revizyondan önce turbocu turbo araba üstündeyken kontrol etsin önce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayni araca sabibiz. Benim aracimda da bu sıkıntı 2 kere oldu. Pcye bağlandığında usta turbo basıncının düşük olduğunu söyleyip arızayı sildi. Bir daha yapmasını bekleyelim dedi. İkinci defa aynısını yapınca cok onemsemedim ve ustaya gitmedim. Arkadasta elm 327 diye ucuz bir aparat var onunla tekrar sildik arızayı ve bir daha ariza yanmadı şükür. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Revizyondan önce turbocu turbo araba üstündeyken kontrol etsin önce.

Tabi ki, kendi de öyle söyledi. Sen turbo dedin diye hemen söküp yollamam önce kontrollerini yaparız duruma göre bir yol izleriz dedi.

4 saat önce, Tuğrul Toprak yazdı:

Ayni araca sabibiz. Benim aracimda da bu sıkıntı 2 kere oldu. Pcye bağlandığında usta turbo basıncının düşük olduğunu söyleyip arızayı sildi. Bir daha yapmasını bekleyelim dedi. İkinci defa aynısını yapınca cok onemsemedim ve ustaya gitmedim. Arkadasta elm 327 diye ucuz bir aparat var onunla tekrar sildik arızayı ve bir daha ariza yanmadı şükür. 

Bende de elm327 var, ama onunla veya başka cihazla silinmesiyle alakalı olduğunu sanmıyorum. Sonuç olarak araçta bir arıza var ve bunu silseniz de devam eden bir arıza olduğu için tekrar geri gelecektir çözülmediği sürece.  Bizde de servisten çıktıktan sonra 20-25 gün arıza vermedi, ustayla teste çıktığımızda şans eseri verdi bende orada gördüm ilk defa. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.