Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

7 Kisilik Arac Onerisi ?

uğur özsabır

Önerilen Mesajlar

13 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

galaxyler bana göre eni dar ve yüksek  benim fikrimce pek güvenli değil gibi duruyorlar yolda duruşu ...

öyle demiyeydin iyidi be serkan hocam ? sonucta hız yapan virajlara hızlı giren kişiler değiliz işimiz görülsün ? 

gecen arkadaşa denettin bi s max 2010 130-140 binde 88 istiyorlar arac iyi güzel de pahalı be hocam galaxy ondan bi cıt daha pahını hakediyor gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Galaxy de hiç öyle sıkıntılar yok @Serkan Karakoca.

Avrupa otobanlarında uçarak gidiyorlar ?

galaxy kullanmadım birebir fakat smax 163lük gayet iyiydi yol tutuşu olsun konfor olsun yaklaşık 15 gün kullandım kısa mesafe uzun mesafe ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düşük tüketim istiyorsanız grand Picasso, özellikle 2015 sonrası eat6 şanzımanlı olanı tercih edilebilir. Bu modellerin de fiyatı 100 bin in üzerinde genelde. Smax kullanışlı ve sportif bir araç, tüketimi 2.0 motorda nispeten fazla olabilir. Temiz olanlarını satmak zor olmaz ama biraz pahalı. Galaxy nin kaporta parçalarını bulma konusunda bazı şehirlerde sıkıntı yaşanabilir. Sürüş özellikleri açısından smax in çok gerisinde olacağını sanmam. Zafira artık getirilmiyor sanırım piyasada da pek yok. Alhamranın sadece 1.4 tsi dsg versiyonunu alabiliyorsunuz. Tüketimi üzer ağır ve benzinli olduğu için. Grand scenic de terdih edilebilir. Birkaç ay önce ben de bu araçlara çok baktım. 7 koltukluların çoğunda bagaj problemi olabilir. Son koltuk sırasını kaldırınca fazla bir bagaj kalmıyor. Ben caravelleye karar vermiştim. Ama eşimle birlikte caravelle bakmaya gidince fazla büyük olduğuna karar verdik. Zor bir seçim velhasılı. Allah kolaylık versin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Düşük tüketim istiyorsanız grand Picasso, özellikle 2015 sonrası eat6 şanzımanlı olanı tercih edilebilir. Bu modellerin de fiyatı 100 bin in üzerinde genelde. Smax kullanışlı ve sportif bir araç, tüketimi 2.0 motorda nispeten fazla olabilir. Temiz olanlarını satmak zor olmaz ama biraz pahalı. Galaxy nin kaporta parçalarını bulma konusunda bazı şehirlerde sıkıntı yaşanabilir. Sürüş özellikleri açısından smax in çok gerisinde olacağını sanmam. Zafira artık getirilmiyor sanırım piyasada da pek yok. Alhamranın sadece 1.4 tsi dsg versiyonunu alabiliyorsunuz. Tüketimi üzer ağır ve benzinli olduğu için. Grand scenic de terdih edilebilir. Birkaç ay önce ben de bu araçlara çok baktım. 7 koltukluların çoğunda bagaj problemi olabilir. Son koltuk sırasını kaldırınca fazla bir bagaj kalmıyor. Ben caravelleye karar vermiştim. Ama eşimle birlikte caravelle bakmaya gidince fazla büyük olduğuna karar verdik. Zor bir seçim velhasılı. Allah kolaylık versin.

Allah razı olsun gerçekten zor seçim. gönlüm galaxy den yana bakalım nasip birazdaha araştırmaya vaktim var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 kişilik araçlarda genelde bagaj bölümü koltuğa çevrildiği için bagaj sorun oluyor.çoçuklu bi aile olunca bebek arabası  felan derken daha bi sıkıntı oluyor.kendi adıma ben olsam CARAVELLE nin otomobil geçenlerinden bakardım.8+1 her konuda işimi görür.illaki artısı eksisi olur oda size kalmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Caravelle konusunu da çok araştırdığım için onunla ilgili de birkaç bilgi paylaşayım. Mesut beyin dediği gibi 8+1 olanları en mantıklı olanlar. Araştırdığım kadarıyla 8+1 otomobil ruhsatlı olanların muayenesi 2 senede bir, hız sınırı otomobil gibi. Ayrıca 6 aylık mtv ödemeleri otomobil sınıfı değil minibüs sınıfı gibi vergi ödüyor. Yani motor hacminden bağımsız ve otomobile göre daha düşük. Kısacası araç vergi dairesinin gözünde minibüs ama karayolları kanununa göre otomobil. Bunlar güzel yönleri. Olumsuz yanları ise yaklaşık 2 tonluk aracın yakıt tüketimi. Uzın yolda sakin kullanımda 6.5 litre yakanlar var ancak gerçekçi tüketim 9-10 litre arası olur tahminimce. Aşırı yüksek de sayılmaz cüssesine göre. 102 bg manuel, 140 bg manuel ve dsg, 180 bg dsg olarak t5 diye tabir edilen eski kasa motor seçenekleri var. Muhtemelen 2015 veya 2016 da t6 kasa ile ilk başta bu motorlar devam etmiş sonradan 115 bg manuel modelleri de tek tük üretilmiş, 140 bg 150 ye çıkarılmış ve 180 bg de 204 bg ye çıkarılarak son kasada devam etmiş. En çok rağbet göreni 140 veya 150 lik comfortline modeller. Trendline donanıma göre otomatik kayar kapı, makam perdeleri, 6 ileri şanzıman, 140 bglik motor, çelik jant vb. artıları var. Koltukları istenildiği gibi ayarlanamıyor. Sökülmesi kolay ancak tek başına çok zor. Çünkü 2 li koltukları bile çok ağır. Koltuklar öne doğru yatıyor ancak arkaya doğru uzun yol otobüslerindeki gibi açısı ayarlanmıyor. Dolmuş gibi sabit oturmanız gerekiyor. Benim için en büyük artılarından birisi ise öndeki yolcu koltuğunun tekli olması sebebiyle sürüş sırasında veya arabadan inmeden öne ve arkaya geçilebiliyor olmasıydı. Vazgeçmemdeki başka sebep ise otomobil gibi virajdan viraja atamayacak olmam sebebiyle araçtan çabuk sıkılacağımı düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volvonun da 7 koltuk sunduğu modeller var. Mesela xc60. Biraz yaşını almış temiz olanları bütçenizi aşar mı bilmem ama çok keyifli araçlar. Koltuk açılınca ne kadar bagaj kalıyor hatırlamıyorum ama bagaj kullanılabiliyor diye kalmış aklında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Volvonun da 7 koltuk sunduğu modeller var. Mesela xc60. Biraz yaşını almış temiz olanları bütçenizi aşar mı bilmem ama çok keyifli araçlar. Koltuk açılınca ne kadar bagaj kalıyor hatırlamıyorum ama bagaj kullanılabiliyor diye kalmış aklında.

malesef inceledim ama bütcemin cok üzerinde mevcutlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

freemont incelenebilir. fiyatına göre sundukları mükemmel. araba zaten dodge. 6. ve 7. koltuklar yeterli benim gördüğüm kadarıyla ama çok incelemedim. tek sıkıntısı zayıf 2. eli.

--4 dakika sonra eklendi--

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-fiat-sdr-motors-2013-boyasiz-freemont-sedefli-plussunroof-plusderi-65.018-km-699208793/detay

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

freemont incelenebilir. fiyatına göre sundukları mükemmel. araba zaten dodge. 6. ve 7. koltuklar yeterli benim gördüğüm kadarıyla ama çok incelemedim. tek sıkıntısı zayıf 2. eli.

--4 dakika sonra eklendi--

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-fiat-sdr-motors-2013-boyasiz-freemont-sedefli-plussunroof-plusderi-65.018-km-699208793/detay

malesef okadar bütcem yok ? inceleme sansım oldu bu aracı ve captivayı. yinede teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

malesef okadar bütcem yok ? inceleme sansım oldu bu aracı ve captivayı. yinede teşekkürler...

Captiva kullanan tanıdıklarım hep yakıt sarfiyatından şikayetçiydiler. 10-12 lt den aşağı düşmüyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan Kar yazdı:

freemont incelenebilir.

bende bunu onerecektim ? 

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, uğur özsabır yazdı:

malesef okadar bütcem yok ?

hocam freemontu sadece yenisi uretilmiyor diye tercih etmedim, benimde aklimda olan bi aracti ozellikle esya gozleri ve icerdeki fiat olmayan kalite hissi cok iyi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, uğur özsabır yazdı:

otomatik şartı yoksa, boş manuel önden çekişli olanlar çok ucuzdu bi ara ama onu satmak iyice zor olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.