Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Mithat F

Orjinal Focus St Jantı

Recommended Posts

Merhabalar, aracımı alalı 2 ay oldu 17 inç jant ve lastik taktırmak istiyorum hangi lastikçiye gitsem orjinal st jantı biz de diyor çok kararsız kaldım aşağıdaki fotoları mukayese etmeniz mümkün müdür?

Başka önerilere de açığım.

A90B450A-7568-4FD0-84EE-166308CE345A.jpeg

93DD8DC0-9878-4DB5-88B9-7CA6F40D0803.png

000691DA-EEA4-48EC-A78E-A04FAE29AC7B.jpeg

hem hangisi orjinal hem de en çok hangisi yakışmış karar veremedim 

18" jantlar bunlar hocam yani 17" olarak Ford'un OEM bu tasarımda jantı yoktu galiba ama 16 olarak 2.ye benzeyen var, buradan diğerlerine de bakabilirsiniz. Bence 2 numara.

http://www.fordaksesuar.com/ALÜMİNYUM-ALAŞIM-JANTLAR?model=focus&year=2008

Screen Shot 2019-06-09 at 13.01.38.png

Screen Shot 2019-06-09 at 13.01.20.png

Merhabalar St jant olarak 17 oem bulamazsınız. Olanlarda replika zaten. 2 ci resimdeki jant st nin aynısı( çok ufak farklılıklar var) ama dediğim gibi orjinal 18 inch tir. 17 inch düşünürseniz benim gibi focusa uyumlu diğer ford grubu  jant modellerinize bakmanızı tavsiye ederim.

17 olsa iyi olurdu OEM ile aynı parayı istiyor jantçılar ayrıca o kadar para veriyoruz araç çukura girince de kırılsın istemem hemen çok kararsız kaldım şu anda sizin baktığınız modeller nelerdir yada güvendiğiniz bir site var mıdır? 

Bu jant da çok hoşuma gidiyor aslında mk 2,5’a da yakışır diye düşünüyorum sanırım bu da replika

08F2E510-8187-4ADA-A764-A69FE3347D6E.png

13 dakika önce, Mithat F yazdı:

Bu jant da çok hoşuma gidiyor aslında mk 2,5’a da yakışır diye düşünüyorum sanırım bu da replika

Orjinal RS jantı 19" takımı 11.000 TL

14 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Orjinal RS jantı 19" takımı 11.000 TL

Replikasını bulup kullansam sorun olur mu sizce 17 inçini

Şimdi, Mithat F yazdı:

Replikasını bulup kullansam sorun olur mu sizce 17 inçini

Bilmem. Üretiminin, kimin nasıl yaptığını bilen var mı? Bu jantların çoğu (ucuzların hepsi) dökümle üretilir ve burada birçok hata yapılma durumu var.

Görsel kontrolünü yapınız. Yüzeyinde delik gibi görünen döküm boşlukları olmasın.

Bijon ya da somunların araca monte ederken janta oturduğu yüzeyde boya olmamasına dikkat edin.

üretim tekniği belirsiz, merdiven altı gibi yerlerde dökümle üretilen, hiç bir kalite kontrolü olmayan jant mı? orjinal, testleri yapılan, kalite kontrol ve arge süreçlerinden geçen, tahribatlı tahribatsız muayene yapılan jant mı? 

arabanızı yerle bağlantısı olan 4 tane şey bunlar. siz karar verin. 17' olarak oem güzel modeller de var. cmax jantı bulabilirsiniz, kuga jantı olabilir. 

5 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

Gerçekten çok beğendim üstad teşekkürler bunun renk seçenekleri de var mı acaba arabamın rengi beyaz biraz daha koyusunu mu taktırsam sence?

1 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

Bence benim st line jant renginde boyatirsin mis gibi olur

Senin aracın fotosunu atman mümkün mü