Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Orjinal Focus St Jantı

Mithat F

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, aracımı alalı 2 ay oldu 17 inç jant ve lastik taktırmak istiyorum hangi lastikçiye gitsem orjinal st jantı biz de diyor çok kararsız kaldım aşağıdaki fotoları mukayese etmeniz mümkün müdür?

Başka önerilere de açığım.

A90B450A-7568-4FD0-84EE-166308CE345A.jpeg

93DD8DC0-9878-4DB5-88B9-7CA6F40D0803.png

000691DA-EEA4-48EC-A78E-A04FAE29AC7B.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18" jantlar bunlar hocam yani 17" olarak Ford'un OEM bu tasarımda jantı yoktu galiba ama 16 olarak 2.ye benzeyen var, buradan diğerlerine de bakabilirsiniz. Bence 2 numara.

http://www.fordaksesuar.com/ALÜMİNYUM-ALAŞIM-JANTLAR?model=focus&year=2008

Screen Shot 2019-06-09 at 13.01.38.png

Screen Shot 2019-06-09 at 13.01.20.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar St jant olarak 17 oem bulamazsınız. Olanlarda replika zaten. 2 ci resimdeki jant st nin aynısı( çok ufak farklılıklar var) ama dediğim gibi orjinal 18 inch tir. 17 inch düşünürseniz benim gibi focusa uyumlu diğer ford grubu  jant modellerinize bakmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 olsa iyi olurdu OEM ile aynı parayı istiyor jantçılar ayrıca o kadar para veriyoruz araç çukura girince de kırılsın istemem hemen çok kararsız kaldım şu anda sizin baktığınız modeller nelerdir yada güvendiğiniz bir site var mıdır? 

Bu jant da çok hoşuma gidiyor aslında mk 2,5’a da yakışır diye düşünüyorum sanırım bu da replika

08F2E510-8187-4ADA-A764-A69FE3347D6E.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mithat F yazdı:

Replikasını bulup kullansam sorun olur mu sizce 17 inçini

Bilmem. Üretiminin, kimin nasıl yaptığını bilen var mı? Bu jantların çoğu (ucuzların hepsi) dökümle üretilir ve burada birçok hata yapılma durumu var.

Görsel kontrolünü yapınız. Yüzeyinde delik gibi görünen döküm boşlukları olmasın.

Bijon ya da somunların araca monte ederken janta oturduğu yüzeyde boya olmamasına dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üretim tekniği belirsiz, merdiven altı gibi yerlerde dökümle üretilen, hiç bir kalite kontrolü olmayan jant mı? orjinal, testleri yapılan, kalite kontrol ve arge süreçlerinden geçen, tahribatlı tahribatsız muayene yapılan jant mı? 

arabanızı yerle bağlantısı olan 4 tane şey bunlar. siz karar verin. 17' olarak oem güzel modeller de var. cmax jantı bulabilirsiniz, kuga jantı olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

Gerçekten çok beğendim üstad teşekkürler bunun renk seçenekleri de var mı acaba arabamın rengi beyaz biraz daha koyusunu mu taktırsam sence?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.