Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk2 Biten Akü Sonrası Vites Kutusu Arızası Verdi

Zekeriya Kara

Soru

Abilerim kardeşlerim çok acil bir durumdayım. Şuan Türkiye'de değil, Gürcistan'dayım arabam 2008 model makyajlı kasa focus benzinli. Arabamı 20 gün kullanmadım ve akü tamamen bitmiş. Dün takviye atarak çalıştırdım. Sonra bugün sabah gittim çalışmadı, yine takviye ile çalıştırmaya uğraştık ama bu defa çalışmadı ve vites kutusu arızası verdi. Forum da bununla ilgili bir kaç şey okumuştum. Aküyü değiştirdim sıfır akü alıp taktım ama şimdi yine çalışmıyor ve VİTES KUTUSU ARIZASI" diye arıza ikazı veriyor. Elektrikçi çağırdım bilgisayara bağlamaya çalıştı ama bağlayamadı. Beyinle alakalı olabilir dedi gitti. Sizden ricam böyle bir sorun ile karşı karşıyayım ne yapabilirim. Türkiye'de olmadığım için malesef gerçekten çok ciddi mağdur durumdayım. Götüreceğim ustalara nelere bakmasını söylemeliyim. Lütfen çok acil cevap yazabilir misiniz ? çok teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Araç Otm sanırım, buradan pek bir şey yapamayız ama.

Takviye nedeniyle şanzıman arızası vermiş sanırım, hata kodu görebilseydiniz ona göre davranabilirdiniz. Forscan ile bağlanıp hata kodu silinebilir ancak kablonuz yok.

Servise ulaşmaya çalışın derim. Ya da akü kutup başını söküp bir süre bekleyin ve tekrar çalıştırmayı deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç otomatik değil abi. Manuel araç ve sıfır akü aldım yeni taktım. Elektrik falan herşey geliyor ama çalışmadan vites kutusu arızası diye ikaz ediyor ve marşa basamıyorum bile tık sesi bile gelmiyor. İnternetten araştırdım genelde beyindeki arıza bilgisayara bağlanıp sıfırlanırsa giderilir diyorlar. Bi tane Türk elektrikçi buldum bilgisayarı getirdi bağladı ama araç bilgisayara bağlanmadı. Elektrikçi de beyinle alakalı olabilir dedi bilgisayar aracı görmüyor dedi gitti.

--5 dakika sonra eklendi--

Birazdan video çekip buraya atacam  atabilirsem belki sizin için daha iyi olur. Sorunu daha iyi anlatmış olurum. 

--49 dakika sonra eklendi--

Videoda paylaşmaya çalıştım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Zekeriya Kara yazdı:

araç

Araç kendini korumaya almış gibi görünüyor, dediğim gibi bilgisayara bağlansa sorun çözülecek sanki.

Düşük bir ihtimal marş motoru ile ilgili sigorta grubuna da bakın ama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir tane elektrikçi bugün geldi arabayı bilgisayara bağlamaya çalıştı ama bağlayamadı neden bağlayamadı anlamadım. Bilgisayara bağlanmıyor dedi gitti. Yarın başka bir elektrikçiye götüreceğim inşallah bilgisayara bağlarlar ve sorun giderilmiş olur. Uyarılarınızı da dikkate alacağım. Çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.