Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lpg Montajı Hatalı Mı ?

Yaşar Karaman

Önerilen Mesajlar

Merhabalar yaklaşık 1 hafta önce 2A İzmir de BRC Comfort kit taktırdım.Fakat aşağıda resimde göreceğiniz delik aklımı kurcalıyor.İnternette gördüğüm hiç bir araçta oradan delik açılmamış.Anlayan bilen varsa ne olduğunu yorumlayabilir mi ? Ayrıca lpg takıldığından beri ilk çalıştırmada Benzin kokusu geliyor daha sonra kesiliyor.Şimdiden herkese teşekkürler.

20190602_230945.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim araçtada böyle bir işlem yok. Acaba bu kite özel bir durummu bilemedim. Tavsiyem bu işin uzmanlarından candan otogaza bu resmi iletin bir sorun derim. İstanbulda yeri ama yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Ahmet bey mühendisdir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruyu montaj yapan yere sorsanız daha iyi olur -ve cevabı buraya iletin tabii- size yorum yapan herkes tahmin edecek sadece. Diğer araçlarda görünür olmaması bunun arkada veya altta olmadığı anlamına gelmiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Yaşar Karaman yazdı:

Cevabınız için teşekkür ederim kendilerine ulaşabileceğim forum gibi bir ortam var mı acaba?

Googlede aratin. Istanbul ümraniyede. Telefonla irtibat kurarsaniz bencede yardimci olurlar.

Not : konuyla alakasi yokta şu lpg işi kafama hiç yatmiyor, yani sistem üzerinde direk müdahale gibi geliyor bana ? pimpirikli diyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Yaşar Karaman yazdı:

Yaptırdığım yere tabi ki sorabilirim ama takdir edersiniz ki kimse pilavım kötü demiyor ? Bilgi edinebilirsem buraya  yazacağım.

Kötü veya yanlış demesini beklemiyorum, ne olduğunu söylesin biz doğru mu yanlış mı araştırırız ? Konunun başlığı gibi sormayın tabii, "Hiç görmedim daha önce bu nedir yeni mi çıktı, ne değişti?" falan deyin.

Bu arada emme manifoldunun delinmesi anormal değil (Şu an Ford'un BRC ile anlaştığı montaj türü de böyle). Siz yerinde sorun görüyorsunuz sanırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben diğer araçlarda görmediğim için ve kendi sloganları tesisatta kesme delme yapılmadan montaj gibi bir şey olduğu için içime sinmedi.Yoksa ilk çalıştırmadaki benzin kokusu dışında bir sorun yaşamadım henüz.Söylediğiniz yöntemi deneyeceğim teşekkürler.

Yaşar Karaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yaşar Karaman yazdı:

Ben diğer araçlarda görmediğim için ve kendi sloganları tesisatta kesme delme yapılmadan montaj gibi bir şey olduğu için içime sinmedi.Yoksa ilk çalıştırmadaki benzin kokusu dışında bir sorun yaşamadım henüz.Söylediğiniz yöntemi deneyeceğim teşekkürler.

O iş genel söylenmiştir, her motora delmeden montaj yapamazlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mantıken benzin enjektörüne en yakın yere takılır ama gösterdiğiniz yer baya uzak kalıyor, lpg enjektöründen yanma odasına olan mesafe uzamış gibi, işine öyle kolay gelmiştir diyeceğim ama diğer 3ünü alttan takmış, 4.sü neden orada. Lpg enjektörü için değil başka bir şey için delinmiş olabilir.

Araçta tekleme sallanma vs. oluyor mu?

Yunus Emre Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
3.06.2019 - 11:03 tarihinde, Yaşar Karaman yazdı:

Merhabalar yaklaşık 1 hafta önce 2A İzmir de BRC Comfort kit taktırdım.Fakat aşağıda resimde göreceğiniz delik aklımı kurcalıyor.İnternette gördüğüm hiç bir araçta oradan delik açılmamış.Anlayan bilen varsa ne olduğunu yorumlayabilir mi ? Ayrıca lpg takıldığından beri ilk çalıştırmada Benzin kokusu geliyor daha sonra kesiliyor.Şimdiden herkese teşekkürler.

20190602_230945.jpg

Aynısı benim araçta da car

32041FB6-29CC-41E8-9CD2-3967E881CFA4.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.