Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Yaptık Sonrasında Ne Yapmalıyım

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Aykut Bulut yazdı:

https://www.google.com/amp/s/www.hukukihaber.net/makale/amp/5515.  Şöyle bir bilgi var bende hocam ama demek istediğiniz bu galiba değişmiş diye biliyorum yoksa gerçekten çok saçma oluyor 

--4 dakika sonra eklendi--

Teşekkür ederim sağolun

evet gerekli düzenleme yapılmış görünüyor. benim başıma 2013te gelmişti, hatalı sollama yapan bir araç yüzünden sağa kaçıp yol kenarındaki beton sete çarpmıştım.

--2 dakika sonra eklendi--

image.thumb.png.be83b8a03cdad5f04b059b218dbcf70a.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun bunun aynısı benim başıma geldi geçen sene kurban bayramında. Tabi ben vurdum, sizin kadar şanslı olamadım ?

Keyfim kaçti arabayla bir sürü ugraş vs neyse yinede cana geleceğine mala gelsin..

Dosyayı kaskodan açıp sonra karşı tarafa rücu ederler. Kasko bozulmaz ama servisin faturası kadar hasar kaydınız çıkar ortaya, yapacak birşey yok ona..

Not : servisi takip edin bence sizin tampon tamirle düzelebilir gibi.. Servis tamirle uğraşmaz direk değişimder. Oda en kötü 3000 tl plastik tampona yazalar.  Tekrar'dan geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecmis olsun, deger kaybi talep edecekseniz karsi tarafin sigorta sirketini internetten biraz arastirin, benzer durumlardaki insanlar neler yasamis ogrenin. Ben eksper tarafindan duzenlenen kaza raporunda yuzde yuz hakli olmama ve hatta avukat tutmama ragmen iki yil suren deger kaybi davasinda yuzde 25 suc bana verildi ve deger kaybi baya eksik odendi. Neyse ki kasko sirketim donup yuzde 25 suclu senmissin demedi, bir de oradan zarar etmedik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Aykut Bulut yazdı:

https://www.google.com/amp/s/www.hukukihaber.net/makale/amp/5515.  Şöyle bir bilgi var bende hocam ama demek istediğiniz bu galiba değişmiş diye biliyorum yoksa gerçekten çok saçma oluyor 

--4 dakika sonra eklendi--

Teşekkür ederim sağolun

32 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Deger kaybi falan diyen arkadaslar 2 arac carpismamissa deger kaybi falan olmaz. 

Olmaz mı, yoksa olmuyor mu. Yukardaki yazıya göre artık olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun.

Suçlu varsa değer kaybı da vardır. Tek başınaysanız suç 100% sizde olduğundan kendinize dava açamazsınız tabi, gerçi belki de açabilirsiniz emin değilim.

Yani ben o kazaya ramak kala şuna vurıyım da kaskoya çökiyimi düşünebileceğimi zannetmiyorum açıkçası ki oldu da vurdum, o arabanın içinde çoluk çocuk ya da emniyet kemersizler vardı, değecek mi?

Bu bizim arkadaşın başına geldi konya yolunca, vurmamak için spin attı kendi arabasında bir sürü hasar oldu, vurmadığı arabanın içinden 3 küçük çocuk inmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

değer kaybı olarak da kaporta aksamını dikkate alıyorlar plastik ya da mekanik parçalar değil diye biliyorum aracım 2011  model ve 131k kmde diye  18 bin hasar kaydıma sadece 500 lira değer kaybı verdiler tek parça işlem görmüş aracım eski ve kilometreliymiş 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağolun cevaplarınız için teşekkürler. Servis kapalı olduğu için işlemleri başlatamadık cuma günü kayıt açılıp işlemler başlancak. Kaskodan ikame araç almak baya zor oldu kayıt açılmadığından vermek istemediler sonrasında yardımcı oldular durumu anlatınca. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.06.2019 - 20:56 tarihinde, Berat Öztürk yazdı:

değer kaybı olarak da kaporta aksamını dikkate alıyorlar plastik ya da mekanik parçalar değil diye biliyorum aracım 2011  model ve 131k kmde diye  18 bin hasar kaydıma sadece 500 lira değer kaybı verdiler tek parça işlem görmüş aracım eski ve kilometreliymiş 

Aynen öyle bizde 2 sene önce 10bin TL kasar kaydı icin 600₺ değer kaybı alabildik. Rakamlar çok komik gerçekten. Araca arkadan vurdular suç tamamen karşı tarafta olmasına rağmen avukat aradı iban istedi bende hatrı sayılır bisey yatıracak sandım. Halbuki servis 2500-3000 alırsınız demişti 

--2 dakika sonra eklendi--

Aklıma takılan soru aldığı darbeye rağmen fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla hava yastığı açmamış araç. Neden? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

47 dakika önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Aklıma takılan soru aldığı darbeye rağmen fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla hava yastığı açmamış araç. Neden? 

Sensöre ulaşmayan darbe ile açılmaz çünkü. Bu kazada açılmaması da gayet normal.

Mk3 sürücü kapısındaki sensör bu (sol üst) örneğin buraya kadar darbe gelirse ancak açılabilir. Keza öndeki de tampon içinde ancak hemen uc noktada değil. Kimi araba radyotörün üstünde, kiminde yanında vs vs değişiyor.

Screen Shot 2019-06-08 at 04.48.32.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.