Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk4 Farlarının Parça Numaraları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2018+ Focus Mk4 farlarının parça numaraları.

ÖN

Tip1: Halojen

İçi gümüş (Türkiye'de ST-Line hariç standart)

Sağ: JX7B 13W029-AE

Sol: JX7B 13W030-AE

İçi siyah (Türkiye'de ST-Line ile standart)

Sağ: JX7B 13W029-CE

Sol: JX7B 13W030-CE

Tip2: Sabit Full LED (Türkiye'de sunulmuyor.)

Kenarı gümüş

Sağ: JX7B 13E014-AE

Sol: JX7B 13E015-AE

Kenarı siyah (Ben olsam bunu alır geçerdim ? )

Sağ: JX7B 13E014-CE

Sol: JX7B 13E015-CE

Tip3: Hareketli Full LED  (Türkiye'de bu opsiyon olarak sunuluyor, sonradan aktif etmesi zahmetli olacaktır ve ekstra donanımlar da lazım hareketli olması için)

İçi gümüş

Sağ: JX7B 13E016-AF

Sol: JX7B 13E017-AF

İçi siyah

Sağ: JX7B 13E016-CF

Sol: JX7B 13E017-CF

ARKA

5 kapı - Hatchback

Tip1: Led'siz

Sağ: JX7B 13404-CD

Sol:  JX7B 13405-CE

Tip2: Led'li

Sağ: JX7B 13404-DC

Sol: JX7B 13405-DC

4 kapı - Sedan

Sağ: JX7B 13404-AD

Sol: JX7B 13405-AD

Sağ: JX7B 13404-BD

Sol: JX7B 13405-BD

Station Wagon

Sağ: JX7B 13404-EC

Sol: JX7B 13405-EC

Sağ: JX7B 13404-HC

Sol: JX7B 13405-HC

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben olsam bunu alır geçerdim ? )

Sağ: JX7B 13E014-CE

Sol: JX7B 13E015-CE

Ben de bunu alıp geçicem... Fiyatına da baktın mı? ?

Bir de 13E014-SA ve 13E015-SA var bunlar Iskandinavya. Sanırım DRL'lerde bir farklılık var.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Sabit full led olanmı değerli? Hareketli led olanmı değerli acaba? Görüntüler farklı bir imaj çiziyor.

Hareketli olan değerli, ilk satın alırken de öyle özellik olarak da. Aslında ABD'de satılsaydı IIHS'nin far testleri oluyor oradan görürdük hangisinin işe yaradığını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabit full LED olanlar matrix saniyorum, karsidan gelen araca gore bir kismi sonebiliyor, uzunlarla devam edebiliyorsunuz vs. Benim farlar hareketli ve tek LED oldugu icin sadece ondeki aracin oldugu yeri aydinlatmama gibi bir opsiyon da yok tabi ki. Sanirim sadece uzunlari otomatik yakip sondurebiliyor, ve viraja gore donebiliyor bendeki farlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ercan Özgönül yazdı:

Sabit full LED olanlar matrix saniyorum, karsidan gelen araca gore bir kismi sonebiliyor, uzunlarla devam edebiliyorsunuz vs. Benim farlar hareketli ve tek LED oldugu icin sadece ondeki aracin oldugu yeri aydinlatmama gibi bir opsiyon da yok tabi ki. Sanirim sadece uzunlari otomatik yakip sondurebiliyor, ve viraja gore donebiliyor bendeki farlar.

Klasik 3.5 LIFT olan ile HCM'nin programladığı farlar o zaman.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Ercan Özgönül yazdı:

Hayır, sizinki öyle. Sabit olanın herhangi bir ek özelliği yok sadece Full Led. Bahsi geçen tüm özellikler hareketli için geçerli.

1- Aydınlatmalı kavşağa veya durma noktasına yaklaştığınızda işaret-tabanlı farlar bunu tanıyabilir ve far demetini yol düzenine uyacak şekilde uyarlar.
2- Viraj ışığı, yoldaki virajları tespit etmek için şerit çizgilerini kullanır ve girmeden önce virajları aydınlatır
3- Parlamayan uzun far, maksimum açı için far açısını ayarlar, ön kamera ise sistemin diğer sürücüleri parlamadan korumasına yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hayır, sizinki öyle. Sabit olanın herhangi bir ek özelliği yok sadece Full Led. Bahsi geçen tüm özellikler hareketli için geçerli.

1- Aydınlatmalı kavşağa veya durma noktasına yaklaştığınızda işaret-tabanlı farlar bunu tanıyabilir ve far demetini yol düzenine uyacak şekilde uyarlar.
2- Viraj ışığı, yoldaki virajları tespit etmek için şerit çizgilerini kullanır ve girmeden önce virajları aydınlatır
3- Parlamayan uzun far, maksimum açı için far açısını ayarlar, ön kamera ise sistemin diğer sürücüleri parlamadan korumasına yardımcı olur.

Belirttiginiz ozellikler benim aracimda mevcut, matrix olmadigi icin o kadar genis aydinlatamiyor ve ondeki aracin oldugu yerleri karartamiyor haliyle. Sabit derken ben yanlis birsey anliyor olabilirim ama ustteki videodan gorebileceginiz gibi farlar hareket edebiliyor. Alttaki fotograf da benim kadrandan: IMG_20190601_163607.thumb.jpg.012fab3ad15aaa85db87a6be6f36d830.jpg

Turkiye'de trafik isareti tanima sistemi opsiyon olarak var mi bilmiyorum, belki onunla alakalidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ercan Özgönül yazdı:

Sabit derken ben yanlis birsey anliyor olabilirim ama ustteki videodan gorebileceginiz gibi farlar hareket edebiliyor.

Sabit olmasından kasıt yükseklik ayarından başka birşeyi yok.

Sizin farlarınız adaptif, yani sürüşe duyarlı, direksiyon pozisyonuna göre sağ sol ve araç konumuna göre otomatik yükseklik ayarı yapıyor. Diğerinde böyle birşey yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarda instagram gönderisi paylaştım. Üstteki sabit LED far (Tip2), alttaki dinamik LED far (Tip3) olarak geçiyor. Siz de yukarıda sabit LED’de uzun far özelliği olabilir dediniz, ben de ona hayır onda öyle özellik yok, sizinkinde var dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yukarda instagram gönderisi paylaştım. Üstteki sabit LED FAR, alttaki dinamik LED far olarak geçiyor. Siz de yukarıda sabit LED’de uzun far özelliği olabilir dediniz, ben de ona hayır onda öyle özellik yok, sizinkinde var dedim.

Anladim, ben araci alirken usttekilerin daha ustun oldugunu soylemislerdi, o yuzden biraz kafam karismis. Kusura bakmayin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ercan Özgönül yazdı:

Anladim, ben araci alirken usttekilerin daha ustun oldugunu soylemislerdi, o yuzden biraz kafam karismis. Kusura bakmayin.

Doğru demişler ? Sizinki üstün olan yani, no problem.

Yanlış mı hatırlıyorum diye baktım, evet öyle sizin aracınızda dinamik far var. 

16.05.2019 - 22:29 tarihinde, Ercan Özgönül yazdı:

IMG_20190516_202706.thumb.jpg.b4254b60d04e517007430c6f853b8a5a.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Doğru demişler ? Sizinki üstün olan yani, no problem.

Yanlış mı hatırlıyorum diye baktım, evet öyle sizin aracınızda dinamik far var. 

Hayir, instagram fotografindaki usttekilerin ustun oldugunu soylemislerdi, ben de digerleri cok havali gorununce inandim direkt ? 

Kusura bakmayin tekrar, benim icin de netlesti simdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.