Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Ercan Özgönül

Focus MK4 Bagaj Havuzu

Recommended Posts

Bagaj icin olan da Ford Turkiye'nin aksesuar sitesindeki listede mevcut. Fiyat belirtilmemis nedense, mantikli bir neden bulamadim ama listede olduguna gore bayiler getiriyor olabilir. Muhtemelen 700-800 lira bandinda olacagi icin yan sanayi varken kimse tercih etmez ama ben yine de linki paylasayim.

http://www.fordaksesuar.com/nakliye/bagaj-bölmesi/bagaj-alanı-kaplaması/2304937?model=focus&year=2018

Ben yine n11'den uygun bulduğumu alıp geçtim (60 TL 🤣). Unutmazsam yarın fotoğrafını paylaşayım.

MCA için aldığımdan çok memnundum. Bu seferkinin malzemesi bir tuhaf, kötü değil ama kauçuk gibi de değil çözemedim. Uyum olarak ya da görsel olarak bir sorunu yok, koku vs. de yok. İşimi de görüyor, daha ne olsun.

Sedan: AMJX7J F454A14-AA 

HB / B&O ile: AMJX7J A454A14-BA

HB / B&O'suz: AMJX7J A454A14-AA

SW iki parçalı alt üst kat olarak: AMJX7J N454A14-AA 

600 civarında olur fiyatı, diğer tek parçalılar gibi.

http://www.fordaksesuar.com/nakliye/bagaj-bölmesi/bagaj-alanı-kaplaması?model=focus&year=2018

3 saat önce, Semih O. yazdı:

20190601_154531.jpg

20190601_154548.jpg

20190601_154546.jpg

Sıkıştırılmış köpük-sünger gibi olan model mi acaba? Bir de sizde B&O ses sistemi var mı?

9 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

Sıkıştırılmış köpük-sünger gibi olan model mi acaba? Bir de sizde B&O ses sistemi var mı?

Hissiyat olarak evet sıkıştırılmış köpük gibi ama onun kadar kolay deforme olacak birşey değil gibi de. Bir şey diyemiyorum 🙂

B&O var evet.

Edited by Semih O.

29 dakika önce, Semih O. yazdı:

Hissiyat olarak evet sıkıştırılmış köpük gibi ama onun kadar kolay deforme olacak birşey değil gibi de. Bir şey diyemiyorum 🙂

B&O var evet.

Teşekkürler, sanırım ben YPS plast alacağım. Daha önce Tiguan ve Focus 3 MCA da kullandığım marka.

3 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

Teşekkürler, sanırım ben YPS plast alacağım. Daha önce Tiguan ve Focus 3 MCA da kullandığım marka.

Ben de MCA aracıma şu an kullandığım markadan almıştım o çok güzel bir kauçuktu. Ona güvenerek aldım açıkcası. Bakalım...

8 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

Bagaj havuzu sorunsalını çözdüm.

Malzeme aynı.

14 dakika önce, Semih O. yazdı:

Malzeme aynı.

Sıkıştırılmış köpük değil. Daha önce de bu firmadan aldım. Plastik, esneyebilen ama rijid bir malzeme. Bu gelenin pütürlü yapısı daha belirgin. (2011 Tiguan ve 2016'da Focus MCA için almıştım)

Ford'un,ilk mesajda bahsi geçen ürünün, malzemesini yazayım bari merak edenler için 😄 

Termoplastik Elastomer (TPE)

Ben arka koltukları yatırarak bisiklet taşıdığım için (ön lastikleri çıkarmak kaydıyla 2 çok rahat,  sıkıştırırsam 3 de sığar) bagaj havuzu almayı düşünmüyorum.

01.06.2019 - 20:50 tarihinde, Tuğra Yanık yazdı:

Yps plastiği aradım, daha önce arkadaşlarım almıştı 2 kaliteleri varmış. Biri 1 mm, diğer 2 mm lüx diye geçen. Lüx olanından çok memnun kalmışlardı daha sağlammış! Ama artık onu üretmiyorlarmış, sadece 1mm olanı varmış. O nasıldır acaba? Çocukların skoteri, çocuk arabaları vs nin köşeli yerleri çarptığında yırtılır mı acaba!

1 saat önce, Selçuk Öz. yazdı:

Yps plastiği aradım, daha önce arkadaşlarım almıştı 2 kaliteleri varmış. Biri 1 mm, diğer 2 mm lüx diye geçen. Lüx olanından çok memnun kalmışlardı daha sağlammış! Ama artık onu üretmiyorlarmış, sadece 1mm olanı varmış. O nasıldır acaba? Çocukların skoteri, çocuk arabaları vs nin köşeli yerleri çarptığında yırtılır mı acaba!

Ben 2016 yılında Focus MCA için ekonomik olanı almıştım. Bu gelen ondan daha kalın ve daha pütürlü yüzeyi var. Tavsiye ederim.