Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Şanzıman Beyni Yanması

Sena C.

Soru

Merhaba arkadaşlar bugün aracımla 10 dk yol gittikten sonra aracım 40 km hızın üstüne çıkmamaya ve gaz yememeye başladı. Sonra arabayı bir yere çekip durdurdum ve tekrar çalıştırdım. İlk çalışmadı ancak sonra tekrar denedim çalıştı. Zar zor ataşehir otokoç yetkili servisine geldim bilgisayarla arıza aradılar ve otomatik şanzıman beyni yanmış dedi. 2013 model ford focus benzin otomatik 6 ileri aracım. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı acaba şanzıman filtresi değiştirilse düzelir mi? Şuan aracım ileri geri hareket etmiyor algılamıyor. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet Yakup bey haklısınız sanırım. Bu problem neden olmuş olabilir? Şanzıman filtresindeki dolmadan dolayı beyni yanmış olabilir mi? Aracımda lpg var servis bana lpgden dolayı gelen genel bir sorun olduğunu söyledi ama bu aracı böyle kullanan bir çok kişi var? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Sena C. yazdı:

Evet Yakup bey haklısınız sanırım. Bu problem neden olmuş olabilir? Şanzıman filtresindeki dolmadan dolayı beyni yanmış olabilir mi? Aracımda lpg var servis bana lpgden dolayı gelen genel bir sorun olduğunu söyledi ama bu aracı böyle kullanan bir çok kişi var? 

Bence her ikisinden de değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Sena C. yazdı:

Aracımı kontrol eden usta parça ve işlem ücreti 6- 6.5  tutar dedi.

Aracınız kaç km de?

Servis geçmişinde şanzımanla ilgili yapılan işlemlerin dökümünü isteyin lütfen, bakalım ne diyecekler. Sorunun Tcm kaynaklı olduğunu net olarak söylüyorlar mı?

“Tcm yi ben dışarıdan getirirsem aracıma takar msınız?” sorusunu yöneltin.

Daha uygun fiyata bulma ihtimaliniz var çünkü...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım 114bin km de araç 90 bin km de otosanda genel bakımı yapılmış herhangi bir problem olmadığını söylediler. Yani parça değişmemiş. Araç hedef filo yani kiralama aracı biz galeriden aldık. Kullanım hatası olabilir mi gibi sorular geliyor aklıma. Tcm kaynaklı olduğunu bilmiyorum söylenen araç şanzıman beyninin yandığı. Araçta lpg olmadığı için parça garantisi de vermiyorlar. Lpg yi bahane ediyorlar bu apaçık belli. Bir kaç özel usta ile görüştüm lpgden kaynaklı olmadığını söylediler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.