Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.5 Powersift Hakkında

Oguz Can Korkusuz

Soru

Öncelikle herkese selamlar 2010 tdci focus sahibiyim otomatik bir araç almaya karar verdim tabi ki ilk tercihim yine focus fakat görüştüğüm ustalardan ve çevremden edindiğim bilgi 2017 ve öncesi powershift şanzumanlar da kronik arızalar olduğu ve bu yüzden pek yanaşmamam konusunda uyarıldım 2018 model powersiftler de bu arızaların düzeltildiği söyleniyor siz değerli abilerim ve forum üyelerinden bu konu  hakkında yardım ve öneri bekliyorum şimdiden teşekkürler  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Focusların 1.5 Tdci Powershift'lerinde problem yok.Çünkü yağlı kavrama dedikleri şanzıman kullanılıyor.Yani 2015 modelden itibaren alabilirsiniz.Problemli olanlar kuru kavrama dedikleri,benzinli Focus'larda kullanılan şanzımanlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

biraz araştırdım dizel düşünüyorum ıslak kavrama yani ama dediğim gibi ustam ve birkaç arkadaşım 2017 ve öncesi powersiftlerde sorun olduğunu fakat 2018 lerde bu sorunun çözüldüğünü söylediler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Oguz Can Korkusuz yazdı:

biraz araştırdım dizel düşünüyorum ıslak kavrama yani ama dediğim gibi ustam ve birkaç arkadaşım 2017 ve öncesi powersiftlerde sorun olduğunu fakat 2018 lerde bu sorunun çözüldüğünü söylediler 

Ustanız ve arkadaşlarınız sizi yanlış yönlendirmişler.  76 bin km'de 2016 model powershift kullanıcısı olarak,aracımda gram titreme,sallama,kararsız vites değiştirme gibi problemler yok.Aracı alırkenki beklentilerimin çok üzerinde çıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yok öyle kronik bir sorun, hatta sorun yok. Gönül rahatlığıyla alınabilir.

Forumda ilgili konular var, okumanızı tavsiye ederim.

teşekkür ederim gürkan abi okumaya çalışıcam

--1 dakika sonra eklendi--
3 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Ustanız ve arkadaşlarınız sizi yanlış yönlendirmişler.  76 bin km'de 2016 model powershift kullanıcısı olarak,aracımda gram titreme,sallama,kararsız vites değiştirme gibi problemler yok.Aracı alırkenki beklentilerimin çok üzerinde çıktı.

teşekkür ederim abi çok kararsız kalmıştım ama bilgilendirme sonrasında kararım biraz daha netleşti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Maalesef çekirdekten yetişme ustaların çoğu "Şu modelde hata var, bu şanzımandan uzak dur, şu yıldan sonrakiler düzeltildi." gibi klişelerle ustalık gösterisi yaptıklarını sanıyorlar ama nesnellikten ve konuya hakimiyetten uzak bu değerlendirmeler yalnızca onların ustalığına gölge düşürüyor. 

Bu araçların hiçbir modelinde problem yok. Çünkü 2015'i de aynı diğerleri de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben sorun yaşadım fakat benim şanzıman sorunluydu servis mekatroniği değiştirdi volantı değiştirdi sonra tekrar mekatronik değişti sorun düzelmeyince servis şanzımanı komple değiştirdi, değişimden sonra 7 bin km yaptık hiçbir sorun yok. 

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Serkan Z. yazdı:

Maalesef çekirdekten yetişme ustaların çoğu "Şu modelde hata var, bu şanzımandan uzak dur, şu yıldan sonrakiler düzeltildi." gibi klişelerle ustalık gösterisi yaptıklarını sanıyorlar ama nesnellikten ve konuya hakimiyetten uzak bu değerlendirmeler yalnızca onların ustalığına gölge düşürüyor. 

Bu araçların hiçbir modelinde problem yok. Çünkü 2015'i de aynı diğerleri de.

Ford yetkili serviste çalışan tanıdığım bir usta var. Aracımın bakımını müsait zamanlarda kendisine yaptırırım. İlgili şanzıman hakkında bilgi almak için sorduğumda sorunlu bir şanzıman olduğunu ve pek tavsiye etmediğini belirtmişti. Hatta bende kendisine forumda kullanan birçok kullanıcının bu şanzımandan çok memnun olduklarını ifade etmiştim. Ama kendisi bizzat servis kısmında olduğu için sürekli bunlarla uğraştıklarından bahsetti. Benimde kafak karışmıştı açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

karışmıştı

Şimdi başkalarının kafası da karıştı ?

Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

Örtmenim nasılsınız ?

Vielen dank bruder ?

Wie geht es dir?

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Ford yetkili serviste çalışan tanıdığım bir usta var. Aracımın bakımını müsait zamanlarda kendisine yaptırırım. İlgili şanzıman hakkında bilgi almak için sorduğumda sorunlu bir şanzıman olduğunu ve pek tavsiye etmediğini belirtmişti. Hatta bende kendisine forumda kullanan birçok kullanıcının bu şanzımandan çok memnun olduklarını ifade etmiştim. Ama kendisi bizzat servis kısmında olduğu için sürekli bunlarla uğraştıklarından bahsetti. Benimde kafak karışmıştı açıkçası. 

Doğru powershiftten bahsettiğine emin misiniz ? Kuru kavrama olan, atmosferik benzinli ve bir dönem Amerika'da 1.0 turbo ile kullanılan powershift te biraz daha fazla sorun görülüyor Evet. 1.5 dizeldeki o kadar da sorunlu değil diye biliyoruz. Tabii ki düz veya tork konvertörlü otomatik gibi olmayacak ama kuru tipe göre daha iyi olduğu kesin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Kuru kavrama olan, atmosferik benzinli ve bir dönem Amerika'da 1.0 turbo ile kullanılan powershift te biraz daha fazla sorun görülüyor

Bu ayrıntıyı özellikle belirttim. Dedim usta benzinlilerde olan kuru kavrama pws den bahsetmiyorum, dizellerde kullanılan yağlı tip pws den bahsediyorum diye. O da tamam işte aynı şanzımandan bahsediyoruz dedi şaşırdım açıkçası.

17 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Şimdi başkalarının kafası da karıştı ?

? Bazen aklıma şöyle bişey geliyo Gürkan Abi. ?  Malumunuz Ford Focus şahışlardan ziyade büyük çoğunlukta filolar tarafından kullanılan bir araç. Yani bir istatistik olsa piyasadaki Focus 1.5 dizel pws lerin belki de %80' i filolardan tarafından kiralanmak suretiyle satın alınmıştır diye düşünüyorum. Bu bağlamda sorun yaşayan kullanıcı forumlarda pek takılmaz. Verir servise yaptırıp geçer.  Dolayısıyla şanzımanda sorun yaşayanların bu platforma yansıma oranı ciddi oranda düşer mi sence? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

%80' i filolardan

Forumumuzda pws şirket aracı kullananlar var Cankut, hatta filodan çıkma pws araç alan arkadaşlarımız/kardeşlerimiz var.

Filo olmayıp ufak tefek sorunlar yaşayanlar varken, bireysel kullanılmış araçlarda da aynı sorunlar olabiliyor. Fark var mı dersen, bence yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.