Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 Focus Arka Sol Kapıya Elektrik Gelmiyor

Ümit.Çakır

Soru

Merhaba arkadaşlar

Bugün aldığımız 2012 model 3 kasa focusun sol arka kapıya sanırım elektrik gelmiyor.

Dugmede ışık yok

Çam acilip kapanmıyor sürücü tarafından da açılıp kapanmıyor 

Kapı kumandadan da kabin içerisindeki kilit dugmesinden de açılıp kapanmıyor.

Arka kapılar için sigorta mevcut mu yada sorun ne olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sadece sol tarafsa, sigorta değildir sağ sol ayrı değil diye hatırlıyorum. Yine de kılavuza bakarsınız cevap olur.

Soketlerle ilgili sorun olabilir (oksidasyon, temassızlık vs.) ya da Tuncay beyin dediği gibi modül olabilir. Kolayca söküp bakabilirsiniz, multi metre vs. ile hattı kontrol edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Semih O. yazdı:

Sadece sol tarafsa, sigorta değildir sağ sol ayrı değil diye hatırlıyorum. Yine de kılavuza bakarsınız cevap olur.

Soketlerle ilgili sorun olabilir (oksidasyon, temassızlık vs.) ya da Tuncay beyin dediği gibi modül olabilir. Kolayca söküp bakabilirsiniz, multi metre vs. ile hattı kontrol edebilirsiniz.

Elimizde herhangi bir klavuz mevcut değil. Soketleri kontrol etmek için videodan anladığım kadarıyla kapı iç döşemesini sokup kontrol etmem gerekiyor degilmi. Kapı içerisi haricinde farklı biryerde soket vs. Eğer varsa dışardan döşeme içine doğru kontrol edeyim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Modülden önce kapıyı sökmeden sadece düğmenin olduğu kol tutamacağını söküp ordaki sokete bakın. Belki modülden önce o soket çıkmıştır.

Teşekkür ederim yarın bakacagim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 saat önce, Teoman S. yazdı:

Modülden önce kapıyı sökmeden sadece düğmenin olduğu kol tutamacağını söküp ordaki sokete bakın. Belki modülden önce o soket çıkmıştır.

Önce düğmeyi soktum soketleri kontrol ettim sorun yok gibi görünüyordu. Kapı döşemesini sokup modülü kontrol ettim. Modülü başka araca takarak denedim çalıştı. Diğer araçtaki modülü sorun olan araca taktım çalışmadı. Başka ne olabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.