Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dış Sıcaklık Sensörünün Klimaya Etkisi Varmıdır

İbrahim su

Soru

Yaklasik 6-7 aydır dış sıcaklık sensörüm arizaliydi. -4 c de -24 yazıyordu.Haziran Ayinda bakimla beraber degistiririm dedim ve degistirmedim.Sicaklardan dolayı bir haftadir kullandigim klima iki gündür sıcak hava veriyor.Klimanin sogutmamasiyla beraber dikkatimi çeken dış sıcaklık -40 derecede sabit kaldı.Acaba dış sıcaklık sensörunun etkisiyle klima sogutmamazlik yapar mi..Bugun  klimanin gazini ölçtum sorun yok dedi bana..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Burda bir önemli nokta daha var.Servisin bu yaptıkları ve yapacakları şeyler için kesecekleri fatura.Sensörün bozulduğunu varsayalım.Ki anlattıklarınız sensör arızası gibi duruyor.Sizin aracınıza yaptıkları yazılım yüklemeler vs. için fatura kestiler mi yada kesecekler mi?

--2 dakika sonra eklendi--

Bu arada sattığım focus 3'ümdede yıkadığım zamanlar arada benzer problem oluyordu. 15-20 derece düşük gösteriyordu.Ama bir iki saat içinde düzeliyordu.Yani ayna altındaki sensör kuruyunca düzeliyordu.

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ya bir ara serviste hava filtresi kutusu söküldüğünde araba saçma sapan ısı derecesi gösteriyordu. Davuthan ın arabaydı hatta. Hava filtre kutusunda hangi sensör vardı. Maf mıydı? Onda sorun olmasın. Hava filtresi yerine takılınca biraz yol yapınca normale dönmüştü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
52 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Hava filtre kutusunda hangi sensör vardı. Maf mıydı?

Aynen Maf var da,ne alaka olabilir ki?Ama tecrübe etmişsin..Birde ordan çıkarsa ilk ben tebrik edecem seni..Sonucu merakla bekliyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Ya bir ara serviste hava filtresi kutusu söküldüğünde araba saçma sapan ısı derecesi gösteriyordu. Davuthan ın arabaydı hatta. Hava filtre kutusunda hangi sensör vardı. Maf mıydı? Onda sorun olmasın. Hava filtresi yerine takılınca biraz yol yapınca normale dönmüştü.

Hava yağ ve polen filtresini değiştireli 3-4 ay geçti hocam.onlari degistirmeden oncede sıcaklık saçma sapan gösteriyordu ama ben önem vermemistimm.ama şimdi klimayi çalıştırmior diye sorunu bulmaya calisiyorum.bende merak ediyorum donanimsal mi yazilimsal mi..kac tane dış sıcaklık sensoru var acaba..

--26 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Burda bir önemli nokta daha var.Servisin bu yaptıkları ve yapacakları şeyler için kesecekleri fatura.Sensörün bozulduğunu varsayalım.Ki anlattıklarınız sensör arızası gibi duruyor.Sizin aracınıza yaptıkları yazılım yüklemeler vs. için fatura kestiler mi yada kesecekler mi?

--2 dakika sonra eklendi--

Bu arada sattığım focus 3'ümdede yıkadığım zamanlar arada benzer problem oluyordu. 15-20 derece düşük gösteriyordu.Ama bir iki saat içinde düzeliyordu.Yani ayna altındaki sensör kuruyunca düzeliyordu.

İlk yazılım yüklemesi yapıldığında ise yaramadığını gören usta ücret almayacağız iptal edelim dedi... yarın bakalım ne olacak.

Az önce evden dışarı ciktim bu sefer 12 derece gosteriyordu ama dışarısı en az 20 var.ustaya altini cizerek sensorlere bakmasini soyleyecem ama isine karismak olacak

İbrahim su tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Bazen ustalarında işine karışmak gerekiyor :yeah:

Kesinlikle!

Benim de sıcaklığı farklı gösteriyor. Mevcut sıcaklıktan yaklaşık 9-10 derece yüksek gösteriyor. Ben de pek önemsemedim ama servis bile benim hiç önemsemediğim bu problemi çözmekte zorlanıyorsa demek ki önemli bir problem. Neyse bekleyip görelim bakalım. Nasıl bir çözüm bulunacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet arkadaslar servise gidip bir modüle yazilim atilmasindan 3 gun gecti.sabah servise gitmeye niyetlendim .arabanin kontagini çevirdim baktım dış sıcaklik  50 derece civarında geziyor.biraz mesafe yaptım ortam sıcaklığına geri döndü.servisteki usta formattan sonra biraz yol yap duzelirse eyvallah duzelmezse geri gel dedi.bende gitmekten vazgectim.suan ortam sicakligi ile arasinda 2-3 derece fark var.klimaya gaz ekledim sogutmasi super.servisin bana kesin cevap vermemesi beni biraz korkuttuğu icin gitmekten vazgectim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.