Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dış Sıcaklık Sensörünün Klimaya Etkisi Varmıdır

İbrahim su

Soru

Yaklasik 6-7 aydır dış sıcaklık sensörüm arizaliydi. -4 c de -24 yazıyordu.Haziran Ayinda bakimla beraber degistiririm dedim ve degistirmedim.Sicaklardan dolayı bir haftadir kullandigim klima iki gündür sıcak hava veriyor.Klimanin sogutmamasiyla beraber dikkatimi çeken dış sıcaklık -40 derecede sabit kaldı.Acaba dış sıcaklık sensörunun etkisiyle klima sogutmamazlik yapar mi..Bugun  klimanin gazini ölçtum sorun yok dedi bana..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
53 dakika önce, Semih O. yazdı:

Dış sıcaklık 4 derece altındayken klima kompresörü devreye girmez. Yani bozuksa çalışmayacaktır.

Dış sıcaklık -40 gösterdiği icin kompresör devreye girmiyor mi acaba.yarin bu sensörü ford serviste degistirirsem acaba duzelir mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Tahminim serviste 300 tl civarıdır, tamamen tahmin.

Bugun servise aldim donanimsal bir arıza bulunmadigini soylediler.modul yukleyecegiz dediler 45 dk bekledikten sonra test sürüşü yapıldı derece -32,-33 araligina geldi.usta daha kapsamli bir modül yüklemesi yapmam lazim dedikten bir buçuk saat sonra genearac test sürüşune gitti.ama ayni sey oldu.derece -32 civarinda kaldi.usta biraz yol yapın bir haftayankadar duzelmezse gelin beyinin yardımcı kısımlarını incelemem gerekebilir dedi.bu durumla karşılaşan var mıdır acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Düzelirse 3-5 saatte düzelir, yoksa başka bir sorundur. Sensör fiyatını sordunuz mu?

Servisten geleli 3-4 saat oldu .duzelme yok araba gölgede -40 ölçüyor.işin yazılımsal olması canımı sıktı o an sormayi unuttum.sorunu bulmak icin daha genis bir zamanda getirin inceleyelim dediler.sorun ciddi midir acaba. beyinin bir kismina yazılım atılması gerekebilir dediler.ilerde sorun yaratır mi..fordun kendi servisinde islem yapıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Pek güvenemedim o servise...

İlerde problem falan olmaz, arıza bulunur/yapılır sorun ortadan kalkar.

İlginiz için cok teşekkür ederim hocam.. Hatay'da gidebilecegim tek yetkilisi ford servisi ovalı.sali günü ilk isim arabayi almak olacak.yardimci beyin mi dir nedir tam anlayamadim derinlemesine inceleyecekler.umarim sorun olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ben anlamadım, bu nedir? Bcm mi demek istedi acaba?

Vallahi üstadım tam olarak gcm demedi bana.bir modul yüklenecek dedi.45 dk da yüklendi.test sürüsünden sonra ise yaramayinca başka bir modül yuklediler.gecen muhabbetler bunlar.en sin çıkışta sizden ucret almayacaz arabada birwz yol yapın düzelir dedi.duzelmezse daha geniş zamanda aracı getirin yardımcı beyinleti inceleyecez.bende adama dedim ki donanimsal degil diyorsunuz yani dimi dedim evet yazilimsal dedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sıcaklık sensörü sanırım ECU ya bağlı. Bununla ilgili BCM, klima modülü ve IPC modülleri de var. Sanki yazılımsal değil gibi ama, yine de ustanın bildiği bir şey vardır. En kötü otosan desteği ile çözerler ?  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün okula giderken -40 dereceden yavas yavas düştüğünü gördüm.okul yokunu uzattim -40 tan 18 dereceye kadar geldi.buzlanma lambasi söndü .simdi dersten çıktım eve gideceğim dis sıcaklık -11 dereceden bir anda -22 dereceye ulasti...bu is sanki yazılımdan cok dış sıcaklık sensörunun bozuk olmasından kaynaklanıyor gibime geldi..yarin ustaya bunlari anlatacam bakalim.sonuc ne olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Sıcaklık sensörü sanırım ECU ya bağlı. Bununla ilgili BCM, klima modülü ve IPC modülleri de var. Sanki yazılımsal değil gibi ama, yine de ustanın bildiği bir şey vardır. En kötü otosan desteği ile çözerler ?  

Dış sıcaklık sensörü dikiz aynasının altında değil miydi abi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.