Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk4 1.0 Ecoboost Düşük Yağ Basıncı Uyarısı

Ercan Özgönül

Soru

Baslik aslinda anlatiyor ama biraz daha detay vermek gerekirse, Focus 1.0 125Hp aracimi bir hafta once teslim aldim ve henuz 200km olmusken iki kez bu uyariyi aldim.

Iki seferinde de Start&Stop devreden ciktiktan sonra uyari cikti, araci stop edip tekrar calistirdiktan sonra sari motor arizasi isigi yanik kalmaya devam etse de yag basinci uyarisi gitti.

Internette biraz arastirdim ve sorun cok buyuk ihtimalle sensorden kaynakli, uyaridan sonra eve donus 40km surdu ve hararet gostergesi kipirdamadi, yag seviyesi de normal.

Bu basligi bilgi paylasimi amaciyla actim. Olmasa daha iyi tabi ki ama su an icin cok takilmiyorum, yarin servise gittikten sonra ogrendiklerimi tekrar paylasirim. Daha onceden ayni durumu yasayanimiz varsa tavsiyelere de acigim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Şaşırmış 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Araci az once teslim aldim, tahmin ettigim gibi sensor arizalanmis, motorun kendisinde ya da yaglama sisteminde bir sorun yokmus. Iki saat icinde de sensor degisimi yapilmis ve servisten eve gelene kadar da tekrarlamadi. Uzun vadede ne olacagini bilmemekle beraber basina gelen olursa cok moralini bozmasin derim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.