Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk2 Otomatik P konumuda Motor Çalışmıyor

Abdullah Terlemez

Soru

Herkese iyi akşamlar, 

Aracım 2011 ford focus otomatik vites mk 2.5  dün durduk yere park modunda çalışmadı daha sonra vites göstergesine baktığımda p işareti yanıp sönüyordu aracı iterek ileri geri yaptım vites geçsin diye olmadı hatta normalde p modunda itince gitmemesi lazım şıkır şıkır şanzımandan ses gelmesine rağmen hareket ediyor. Daha sonra aracı N modunda çalıştırmak aklıma geldi o şekilde çalıştırıp eve döndüm. P hariç tüm viteslere geçiyor aracın gidişinde de herhangi bir sıkıntı yok bu sorun neden kaynaklanıyor cevaplarsanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Ortak Alan - Sosyal > Konu Dışı Paylaşımlar kategorisinden Focus II > Ford Garajı > Mk2- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkürler Hocam, 1 ay öncede aynı sorunu vermişti araç iterek ileri geri yaptığımda düzelmişti ancak bu sefer düzelmedi dediğiniz gibi olabilir araç çünkü p modunda itince hareket ediyor parça pahalı mı değişmesi zor bir parça mı bilginiz var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önce bir otomatik vites tamircisine gidip bir sorunu öğren.Eğer pim kırılmış ise şanzıman inecek,dağılacak ve o pim ile beraber bozulan parçalar değişecek,tabi inmişken baskı balata ve dişliler de kontrol edilecek derken masraf büyüyecek, ama korkma daha önceden vites değiştirmeme konforuna saya artık.bu şekilde kullanmak zor olur.Karar senin şimdiden geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Vites algılama swichinde problem olabilir. Bence direk yetkili servise gidin. Ya da yazılımsal olabilir. 

Şıkır şıkır ses geliyor diyor Süleyman sorun büyük.Zaten şimdi de yolda kalmış.Sorun daha da büyümeye devam ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
45 dakika önce, Abdullah Terlemez yazdı:

Vites halatı kopmuş sorun ondan kaynaklanıyormuş orijinali 2000 tl iymiş tamir etmeye çalışacaklar. 

Boyu, malzemesi nedir tam bilmiyorum ancak özellikle kopartan bir durum yoksa ki olmaması lazım tahminim, yorulmuş malzemeye güven olmaz yarın başka yerde tekrar kopabilir sadece onarımdan ziyade farklı şeyler yapsınlar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Abdullah Terlemez yazdı:

Vites halatı kopmuş sorun ondan kaynaklanıyormuş orijinali 2000 tl iymiş tamir etmeye çalışacaklar. 

Vites halatı denilen şey nedir ve niye bu kadar pahalı?  Bence iyice araştırın öyle işe başlayın. 

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam araştırdım pek fazla bozulan bir parça olmadığı için herkes tutturabildiğine satıyor arada çok fahiş fiyatlar oynuyor. Ustaya; tamir olunca sağlam olur değil mi koparsa boşa riske girmeyelim yenisini alalım dedim, o da sen güven birşey olmaz dedi. İşin ilginci araç otomatik Manuel olsa zorladım koptu diyecem ama ortada zorlama ile oluşan bir durum da yok usta da şaşırdı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bahsi geçen halat linkteki halat ise fiyat çok abartılmış gibi.

Linkteki çıkma ürün 240 TL gibi bir fiyata denk geliyor yanlış anlamadıysam.

Bu durumda parça kodu bulunup yurtdışından sıfırı srodurulabilir gibi. Hatta erol otoya da sormak lazım.

https://www.farpost.ru/moskva/auto/sell_spare_parts/tros-perekljuchenija-akpp-ford-fokus-2-2008-2011-g3415992542.html

--6 dakika sonra eklendi--

Bu da euro fiyatlı bir link, parça kodu yanılmıyorsam 5M5P 7E395 **

https://www.ebay.co.uk/p/Ford-Focus-Mk2-Gear-Linkage-Cable-Automatic-5M5P7E395BE-2005-2011/1309809674

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.