Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Hasarlı Aracı Sıfır Diye Sattı, Dikkatli Olun!!!

Alper Okudur

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba, sizlere başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Ben kandırıldım siz dikkatli olun diye. 2012 yılında Aydın da bulunan Ford yetkili satıcısı olan Zafer Ford Plaza’dan SIFIR KM FORD FOCUS marka araç satın aldım. 2 yıl kullandıktan sonra aracımı büyütmek için satışa çıkardım ve satış anında yapılan ekspertizde aracımın tavanının boyalı olduğu ortaya çıktı. Sonrasında Zafer Ford Plaza’ya götürdüm ve onlar da durumu Ford Otosan’a bildirdi. Ancak gelen cevap “olur böyle şeyler, bizim boya kalitemiz bu kadar” oldu. Aracımın her yerinde boya kalınlığı 90-110 mikron olmasına rağmen tavanda arka taraflarına gittikce daha da artan boya kalınlığı 350 mikrona kadar ulaşıyordu. Bu durumda bana tüketici hakları mahkemesinin yolları göründü. 1 yıl süren mahkeme sonucunda aracın yenisiyle değiştirilmesi kararı çıktı. Ve Ford hala bu ayıbını telafi etmek yerine dosyayı temyize gönderdi. Birkaç yıl da böyle geçti ve Yargıtay kararı onadı hiçbir değişikli yapmadan. Buna rağmen Ford her karara, her adıma itiraz etti ve etmeye devam ediyor. Amaçları kişiyi bezdirmek ve davadan vazgeçmesini sağlamak. Yaklaşık 5 yıldır devam eden yasal sürece rağmen Ford Otosan hala yaptığı yanlıştan dönmedi. Bende normalde herkesin güvendiği bir firma olan Koç Holding’e bağlı olan Ford Otosana güvendim ve SIFIR KM araç alırken ekspertiz yaptırmadım ve mağdur oldum. Siz siz olun Ford Otosana kesinlikle güvenmeyin. İlla ki bu marka bir araç alacaksanız da iki kez düşünüp sonrasında da almaya karar verirseniz ekspertiz yaptırmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.

img002.jpg

img003.jpg

img004.jpg

img005.jpg

• Beğen 3
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun.Diyecek söz yok maalesef.Koskoca bir firma küçük insanlarla "yani ekonomik anlamda" hukuk sistemimizin aciz olmasından dolayı uğraşıyor.Çıkıp "biz hatalıyız her şey ortada buyrun yeni aracınız.İlk önce müşteri memnuniyeti"diyemiyecek kadar vahşi kapitalistler.Al adamın arabasını bir sürü şirketin var.Ver ofis boylara kullansın.Bu Ford la ilgili duyduğum 4.şikayet.Koskoca firmalara yakışmıyor bu durumlar ama memlekette adalet sistemi de geç işliyor.Vicdan da olmayınca maalesef bu tip durumlar ortaya çıkıyor.Sonuçta davayı kazanmışsınız.Seve seve sizin istediğinizi yapacaklar.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet maalesef öyle, adelet sürecimizin bu kadar hantal ve açıklarla dolu olduğunu bildikleri için haksız olmalarına rağmen bu davranışa giriyorlar. Gerçekten çok acı bir olay, hem ford'un yaptıkları açısından hemde adalet sistemimizin yavaşlığı açısından. 5 yıldır peşini bırakmadım kazandığım davanın ama sırf belki bıkar da vazgeçerim diye işi yokuşa sürmeye devam ediyorlar. bakalım nasıl sonuçlanacak burdan da tekrar bilgilendirme yapıcam sonuca göre.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

inşallah benim ve diğer benzer bütün davaların sonuçları bu şekilde olumlu olur, ama keşke hiç dava süreci bile başlamasa ve isimlerine yakışır şekilde davranıp müşterilerine yaptıkları bu ayıptan özür dileyerek dönseler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Alper Okudur yazdı:

bu ayıptan özür dileyerek dönseler.

Dönerler mi ?Dedim ya vahşi kapitalist bunlar.Dinleri imanları para olmuş,vicdan ve hak geri dursun..Sakın davanızdan vazgeçmeyin,sonucu da merakla bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim şanzıman değişme süresindede en son ümitsizliğe kapılmıştım garantimin bitmesini bekleyip beni mağdur edecekler diye, benim 3 ayda sinirlerim yıprandı uykusuz kaldığım geceler oldu sinirden, sizin yıllar olmuş  tahmin edemiyorum bile, tamda avukat arayışı içine girerken şanzımanı değiştirdiler.

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Geçmiş olsun. Araç hala sizde dimi kullanıyorsunuz.

evet bende, mecburen hala kullanıyorum

--1 dakika sonra eklendi--
14 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

benim şanzıman değişme süresindede en son ümitsizliğe kapılmıştım garantimin bitmesini bekleyip beni mağdur edecekler diye, benim 3 ayda sinirlerim yıprandı uykusuz kaldığım geceler oldu sinirden, sizin yıllar olmuş  tahmin edemiyorum bile, tamda avukat arayışı içine girerken şanzımanı değiştirdiler.

evet yıpratıcı bir süreç, sizin adınıza sevindim. en azından çok uzamamış. geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef bu konu sadece Otosan'la ilgili değil. Ülkede hukuk yok, olan hukuk da vatandaşı korumuyor (kimleri koruduğunu herkes biliyor)

Geçen gün arkadaşım zamanında Borusandan sıfır aldığı aracını satışa çıkardı, ortak bir arkadaşımız geldi baktırdı almak için, çamurlukta boya çıktı. Allahtan benim için önemli bir şey değil diyerek aldı aracı da ikisi de uğraşmak zorunda kalmadı.

Diyeceğim o ki hukukun ve ahlakın olmadığı yerde para babaları istedikleri gibi at koştururlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun. Diğer arkadaşlar gibi, sorunun hukuk yoksunluğundan kaynaklandığını düşünüyorum. A firması B firması farketmeden hepsi aynı. Kuralsızlığın olduğu yerde yerleşik bir kültür olmayınca ahlaksızlık artıyor...

Dilerim en kısa sürede sizin lehinize çözülür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serdal Balan yazdı:

Maalesef bu konu sadece Otosan'la ilgili değil. Ülkede hukuk yok, olan hukuk da vatandaşı korumuyor (kimleri koruduğunu herkes biliyor)

Geçen gün arkadaşım zamanında Borusandan sıfır aldığı aracını satışa çıkardı, ortak bir arkadaşımız geldi baktırdı almak için, çamurlukta boya çıktı. Allahtan benim için önemli bir şey değil diyerek aldı aracı da ikisi de uğraşmak zorunda kalmadı.

Diyeceğim o ki hukukun ve ahlakın olmadığı yerde para babaları istedikleri gibi at koştururlar. 

katılıyorum, hukuk ve ahlak olmayınca güçlü gücünün yettiğine oluyor

--0 dakika sonra eklendi--
33 dakika önce, Semih O. yazdı:

Geçmiş olsun. Diğer arkadaşlar gibi, sorunun hukuk yoksunluğundan kaynaklandığını düşünüyorum. A firması B firması farketmeden hepsi aynı. Kuralsızlığın olduğu yerde yerleşik bir kültür olmayınca ahlaksızlık artıyor...

Dilerim en kısa sürede sizin lehinize çözülür.

teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ters bir yorum olarak bence bu konudaki kanunlar fazla tüketici dostu. yani böyle bir kusurdan dolayı aracın komple değişimine izin veren kanun zaten haksızlığa neden oluyor. tabi tüketici tarafından bakınca var olan haklardan sonuna kadar yararlanmak gerekiyor. Ayrıca farklı ve daha önemli bir sorun olsa da firma süreci yine uzatacaktı. hepsi böyle ne yazıkki. Audi ile benzer bir durum olmuştu, avukatın da hataları nedeniyle 5-6 yıl sonunda almıştı parasını.

aynı sorun benim de kaputta vardı, otosan orijinal olduğuna dair yazı verdi, serviste olabilir dedi alıcı da dert etmedi, değer kaybı yaşamadan sattım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun, umarım dilediğiniz gibi çözülür. 

Henüz detaylı okuyamadım, okuyacağım; burada eğer fabrikasyon sadece boya kalınlığı varsa bunun resmî verilen hakları forumda vardı ve 300 leri buluyordu fakat hasar var, tadilat yapıldıysa ve belirtilmeden satıldıysa ayıplı/hasarlı denilebilir bunun da araç sıfırken olduğunu tespit ettirmek zor diye tahmin ediyorum. Durum sadece boya kalınlığı ise F/O uzatır pek çekinmiyorlar millet ne der diye. Sadece kendi ürettikleri ticarilerde daha hızlı davranıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.