Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yurtdışı Alışverişlerindeki Vergi Muafiyeti Kalkıyor ve Cep Telefonu Kayıt Periyodu Artışı ve Artık Tek Hat ile Kullanılacak

Önerilen Mesajlar

Atatürk yola çıkalı 100 seneyi geçti biz bi arpa boyu yolu geçemiyoruz. Memleket üretmiyor bari üretenlerden alalım diyoruz, onada mani oluyorlar. 

Bilgi teknoloji işiyle uğraşan yerel bir esnafım. Kosgeb' başvurdum bir projemle yanıt bulmadı. Ama ne hikmetse halihazırda iş yeri bulunan berber arkadaşımız 18.000₺ aldı. Düşünüyorum şimdi bu arkadaş istihdama mı destek olacak yoksa yeni bir moda akımı mı yaratacak bu parayla diye. Neyse konuyu farklı yerlere sürüklemeyim. Ben hükümetin yoğun bakım günlerinin gün doğumu kadar yakın olduğunu düşünüyorum. Ne ekonomi bıraktılar, ne kamu malı bıraktılar, ne dostluk bıraktılar, ne de T.C. ye saygı duyacak yeni nesil bıraktılar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

İmei kaydetme harcı 1500 TL’ye yükseltildi. 620 liraydı yani %100’den de fazla artış mevcut. Bu yıl 500’den 620’ye çıkmıştı. Geçen yıl 170’den 500’e.

Yurtdışı olayını iyice bitirdiler. Zaten tek hat ile çalışacaktı çok da üzülmeye gerek yok.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/07/20190719-16.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

İmei kaydetme harcı 1500 TL’ye yükseltildi. 620 liraydı yani %100’den de fazla artış mevcut. Bu yıl 500’den 620’ye çıkmıştı. Geçen yıl 170’den 500’e.

Yurtdışı olayını iyice bitirdiler. Zaten tek hat ile çalışacaktı çok da üzülmeye gerek yok.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/07/20190719-16.pdf

halen xs max mantikli 1500 kaat cepte kaliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

2000 yılından beri hiç yurtiçi telefon almayan ben

Evet arkadaşlar olayın müsebbibi bulundu.

Bize de Alamanyadan İphone 6 gelmişti.170 tl ye kaydını yaptıktan 1 hafta sonra 620 tl ye çıkmıştı.Tamam kaçak olmasında sen içeride ki telefona da vergi bindiriyorsun.Nasıl olacak bu iş?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklı selim ile düşününce bunun eleştirilebilecek fazla  bir yanı yok... Ne yanı burada İngilizcesi olmayan yada yurtdışına çıkmayan, yada çıkan tanıdığı olmayan biri paşa paşa TR'deki rakamları verecekken diğer imkanlara sahip kişi yurtdışından indirimli telefon alacak?

Olacak iş değildi tabi ki... Dürüst olayım, aynı işi bende yaptım, yalan yok. Ama mantıklı ve adil değildi. Adalet nedir bu ülkede diye sorsan muhabbet boka sarar ayrı konu. Çok girmeyeyim oralara ama, çok hayıflanmayalım derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

hayıflanmayalım

Hayıflanma yok ki, para var huzur var ?

Yukarıda söylediğinin cevabını vermişsin adalet konusunda eyvallah ama imkanları insanlar kendileri yaratır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Olcay Sert yazdı:

halen xs max mantikli 1500 kaat cepte kaliyor

%'ye vurunca o adamı etkileyecek para değil, bir de +1 garanti; pek bi mantığı yok bence. Zaten mantık olayı, tek hat mevzusundan sonra bende külliyen yok oldu ? 

Ayrıca bu yapılanda adalet falan düşünüldüğü yok, öyle olsa fiyatına göre %20 çekerlerdi 2000 TL'lik cihazdan da 1500 istiyor ? Neyse yine kapitalizm kazandı, bkz: Apple, Samsung vb.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Süreçte mantık aramanıza şaşıyorum.

Bu bedeller birilerini zengin etmek için (borç alınmış paraları ödemek üzere) toplanıyor. 

Tabii itibarı ayakta tutmak için yapılan harcamalardan hiç bahsetmiyorum.

Neyse neyse devletimize zeval gelmesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son güncelleme beni'de vurdu. ? Kısaca özet geç derseniz. Adam x opreratör'den telefon aldı. Bana geldi satacak satamıyor ? Temlik'le alınan cihazlarda faturadaki ismin sim karti ile çalışıcakmış. Haricinde off olmuş..

Yani videodaki gibi düşünüyorum. Düzensizlik önüne geçilsin, ama kardeşim ben bu işin ticaretini yapıyorum. Alıp satmam'dan daha doğal bir şey olamaz ki ? 

Ülke batacak diye korkuyorlar kemer sıkıyorlar ama vatandaşın kemerini, kendilerinin ki gayet rahat..

Başka sektöremi geçsem ne yapsam ? ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.