Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Arda G

Trafik Tutanağına itiraz

Recommended Posts

Öncelikle merhaba. Geçtiğimiz günlerde yaptığım bi kazanın suç oranları açıklandı. İki tarafta da suç olmasına rağmen %100 suçu bana vermişler. Sonuca itiraz etmek istiyorum. Bilgisi olup akıl verebilecek olan biri var mıdır?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şöyle demişler

http://www.sigortaciniz.com/tramer-kusur-orani-itirazi-nasil-yapilir.html

 

"Kusur oranlarının beklentilerinin aksine olduğunu düşünen sigortalı kişiler bu oranlara itiraz edebilirler. Bunun için yeni belge ve bilgilerle iki gün içinde kendi sigorta şirketlerine itiraz etmeleri gereklidir.

Eğer bu iki günlük süre geçirilmişse, itiraz artık sigorta şirketine değil Sigorta Tahkim Komisyonu’na yapılmalıdır. Ya da itiraz edilmiş yalnız sigorta şirketi itirazı kabul etmemiş ve kendi kararında diretmişse, bu takdirde da Sigorta Tahkim Komisyonu’na gidilmelidir. Sigortalı kişiler bu noktada Sigorta Tahkim Komisyonu’na tekrar başvurmak yerine mahkemede dava açarak özel hukuk yollarına da müracaat edebilirler. Bu arada şayet kaza geçiren her iki aracın da sigorta şirketi aynı ise, bu takdirde sigortalı kişi, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sitesinde bulunan Online İşlemler Menüsü altındaki Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama adımından da sigorta şirketinin verdiği karara itiraz edebilir ve tutanağın komisyon tarafından tekrar değerlendirilmesi istenebilir."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.