Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III Motor açıyoruz..

Muammer DEMİR

Önerilen Mesajlar

Ben aracın teybi kapalı. Araçta tek başıma saat gece 4 te bomboş sabiha gökçen otobanında. Direksiyonu spor moda alıp ve tamamen doğru tutuş pozisyonunda kavrayıp orta şeritten stabil bir şekilde 1 kez denedim Merakımı giderdim videoya çekme gibi bir gereksinimde duymadım. Diğer dneyen arkadaşlarda benzer şekillerde denemişerdir muhtemelen.

rüzgar verilerine göre tehlike varsa 200-210da nasıl banamısın demiyor Focus ?

Arkadaşların yaptığının savunulacak Bir yanı yok Furkan.. Herkez eleştiriyorsa bir bildikleri vardır değil mi ?

Bu forumda ne zaman gördün haksız yere herkezin bir konuda eleştri sunduğunu ?

Ben aracın teybi kapalı. Araçta tek başıma saat gece 4 te bomboş sabiha gökçen otobanında. Direksiyonu spor moda alıp ve tamamen doğru tutuş pozisyonunda kavrayıp orta şeritten stabil bir şekilde 1 kez denedim Merakımı giderdim videoya çekme gibi bir gereksinimde duymadım. Diğer dneyen arkadaşlarda benzer şekillerde denemişerdir muhtemelen.

rüzgar verilerine göre tehlike varsa 200-210da nasıl banamısın demiyor Focus ?

Arkadaşların yaptığının savunulacak Bir yanı yok Furkan.. Herkez eleştiriyorsa bir bildikleri vardır değil mi ?

Bu forumda ne zaman gördün haksız yere herkezin bir konuda eleştri sunduğunu ?

Rüzgar verilerini sen söyledin, bana mısın demiyo Focus derken 210dan sonra 230'a belki yol olsa 240'a bile çıkabilceğini belirtmek istedim..

Arkadaşın yaptığını savunmuyorum ayrıca eleştiri de yaptım, ama ben bu Forum'da yüksek hız yapan sadece o kişi varmış gibi ona yüklenilmesine karşı çıktım.. Kendim de dahil herkes önce kendine bakmalı, eleştiriyorum ama ben aynılarını yaptım mı diye sormalı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Furkan kardeş malesef sana katılamıyorum,Ogün tamamen haklı.

Bana gelince 120-130'dan sonra cesaret edip basamıyorum,Bunun nedeni Kendime güvensizlikten değil,Arabaya güvensizlikten değil tamamen kendi canımı sevdiğim için.

Haa ben hiç mi 190-200 basmadım bastım ama bilen bilir "İzmir Pınarbaşı" yarış pistinde gayet güvenli ortamda bastım denedim ama sadece bu kadar trafiğe acık alanda kuralllar neyse ona uymaya en azından kendi can sağlığım için çalışıyorum..

Kerem eğer kendi canını çok seviyosan pistte de denememeliydin, çünkü analadığım kadarıyla profesyonel ralli sürücüsü değilsin ve her ne kadar güvenli ortam desende ufak bi dikkatsizliğe bakar bu işler... Zaten Ogün'ün verdiği rüzgar verileri de herşeyi açıklıyo :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rüzgar verilerini sen söyledin, bana mısın demiyo Focus derken 210dan sonra 230'a belki yol olsa 240'a bile çıkabilceğini belirtmek istedim..

Arkadaşın yaptığını savunmuyorum ayrıca eleştiri de yaptım, ama ben bu Forum'da yüksek hız yapan sadece o kişi varmış gibi ona yüklenilmesine karşı çıktım.. Kendim de dahil herkes önce kendine bakmalı, eleştiriyorum ama ben aynılarını yaptım mı diye sormalı..

Herşeyin bir yolu yordamı var Furkan.. önce kendince güvenlik önlemlerini alacaksın gaza basmadan önce.. Bu eleştrinin sebebi çıkılan hız değil. Hızın yapılış şekli önce bunu anlamalısın..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herşeyin bir yolu yordamı var Furkan.. önce kendince güvenlik önlemlerini alacaksın gaza basmadan önce.. Bu eleştrinin sebebi çıkılan hız değil. Hızın yapılış şekli önce bunu anlamalısın..

Konuya ilk cevabımdan copy paste yapıyorum... Ben de hemen hemen aynı şeye dikkat çektim...

"Burada belki de asıl eleştirilmesi gereken nokta vidyonun insanı yüksek hızlara özendirir şekilde olması (konuşmalar, anılar vs)."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugüne kdarr hiçbir arabamın son süratini denemedim, merak da etmedim.

Aktif otomobil sporları geçmişim ve yeterli sürücülük becerim olduğu halde bunu yapmadım.

Karayolları herkesin belli kurallar çerçevesinde ortak kullandığı alanlardır ve kural ihlalleri ile kendini ve başkalarını tehlikeye düşürenlerin bir de bunu iftiharla sunmaları hem sorumsuzluk hem saygısızlık ve hem de bilinçsizliktir.

Bu konuda olumlu bir şey yazmam ya da bu davranış biçimini hoş görmem kendi adıma mümkün değil.

Bu ve benzeri gösteriş videolarının da bu sitede yer almasına bir üye olarak karşı olduğumu belirtmek isterim.

Bu konu benim için kapanmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar herkesin yazısını tek tek okudum, kimisi büyüğün kimisi küçüğüm saygı ve sevgiyle karşılıyorum eleştrilerini. Amaç yüksek hızlarda insanlara gösteriş yapmak değil tabikide, araçın max hızının nereye geleceğini öğrenmek tabi araçda 4 kişi olmanın verdiği ortam ve muhabbet farkli alaşılmalara neden oluyor farklı yerlere çekilebiliniyor doğaldır.

Umarım herkez yazdığı gibi kurallara uyan şoförlerdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muammer bey, yaşınız 61'den 16'ya düşmüş.. Bu durumda hız sınırlarını bir kaç kat geçmekle kalmayıp bir de üstüne üstlük ehliyetsiz araç kullanmışsınız! :kıhkıh:

Furkan sonunda doğru yaşı girebildik :D Eşantiyondanda resim koydum yanına :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Valla Benzini-Dizeli bırakında daha dün öğlen,Çiğli Anadolu caddesinde Focus3HB titanium kaza yaptı içim parçalandı araçta masraf büyük..

İçersinde ise 4 kişi varmış Airbag'ler patlamış sol marşpiyel + sol ön ve arka Tekerlekler mefta,Ön cam tuzbuz.(yolcularda birşey yoktur inş.)

Dönerken hızını alamayıp yanlaya yanlaya kaldırıma binmiş.Onu gördükten sonra Otobanda bile 100'ü geçmemeye karar verdim.. :kıhkıh:

yaa işte dinamik tork kontrol, esp, abs filan yalan oluyor.. istersen alfabenin 3 harfli tüm kombinasyonlarını diz araca, fizik kuralları her zaman galip geliyor..

Allah kimseye kaza bela vermesin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Benzini-Dizeli bırakında daha dün öğlen,Çiğli Anadolu caddesinde Focus3HB titanium kaza yaptı içim parçalandı araçta masraf büyük..

İçersinde ise 4 kişi varmış Airbag'ler patlamış sol marşpiyel + sol ön ve arka Tekerlekler mefta,Ön cam tuzbuz.(yolcularda birşey yoktur inş.)

Dönerken hızını alamayıp yanlaya yanlaya kaldırıma binmiş.Onu gördükten sonra Otobanda bile 100'ü geçmemeye karar verdim.. :kıhkıh:

Anadolu caddesinin neresinde dönüş var? otoban köprülerinde falan mı olmuş bu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.