Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III Motor açıyoruz..

Muammer DEMİR

Önerilen Mesajlar

Susayım dicemde susamicam

"Şerit nasıl gidiyo görüyonmu moruk" O saniyeden sonra izleme gereksinimi duymadım..

Siz bu süratlere bir daha çıkmayın olurmu... ! Daha düzgün Şerit çizgisinde gidemiyorsunuz. Kimsenin canını malını riske atmaya hakkınız yok !

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Söylenmesi gereken söylenmiş, forumda güzel bir video vardı. Programında 200km ile giden Focus'u duvara çarptırıyorlar. Bir seyredin. Gece boş yol falan demeyin lütfen. Bir lastik parçası, hayvan vs önünüze çıksa videodaki gibi olursunuz.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes eleştirmiş ama hangimiz yapmıyo ki bunları.. Bu hız denemeleri zaten sürekli yapılcak şeyler değil, aşağı yukarı herkes aracını ilk aldığında bu gibi girişimlerde bulunmuştur. Burada belki de asıl eleştirilmesi gereken nokta vidyonun insanı yüksek hızlara özendirir şekilde olması (konuşmalar, anılar vs).

Bir de herkes kabul etsin Focus 200 210 da bile bana mısın demiyo, aferin focus :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilinçsiz ve dikkatsiz yapılan süratten bahsediyoruz burda.. Araç kadran hatası v.s 230 km/h hızla seyrederken direksiyonu tek elle tutup aracı yolda stabil tutamazken. Arkadan vurucaz kırıcaz patlicaz ve çığlık sesleri arasında top speed denemesi yapan arkadaşımız olduğunu zannetmiyorum Furkan.

Ayrıca 200-210 la Focus gayet güzel banamısın diyip yan rüzgarlardan etkileniyor. Sadece focus değil C sınıfı otomobiilerden BMW 1.35 ten fiat bravoya kadar Tüm otomobillerin aerodinamik özellikleri bellidir. Hepsi 200 den sonra yan rüzgarladan etkilenir ve ayrıca aracın yere basma kuvveti düşeceğinden lastiklerin çok az bir bölümü yere temas eder. Yani o hızla giderken 1 şiddetinde yiyeceğiniz yan rüzgar sizi gayet güzel aracın içerisinde sallar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Furkan Bey sizin yaşınızda bizde heves ettik doğrudur. Ama sürati yapan araç, kim üstüne binip gaza bazsa bu sürati yapar. Yani yeteneğe vs gerek yok. çoluk çoçuğunuz olunca hayatın ne kadar kıymetli ve kırılgan olduğunu biraz daha derinden hissediyorsunuz. Sizin yaşınızda bana da bu laflar fasa fiso gelirdi. Ama inanın değil. Artık sahip olduğum araçlarla 120-140 üzerine çıkmıyorum. Yollar bilinçsiz, ne yaptığını bilmeyen adam dolu bir anlık hataları ile ölüp gitmek mümkün.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilinçsiz ve dikkatsiz yapılan süratten bahsediyoruz burda.. Araç kadran hatası v.s 230 km/h hızla seyrederken direksiyonu tek elle tutup aracı yolda stabil tutamazken. Arkadan vurucaz kırıcaz patlicaz ve çığlık sesleri arasında top speed denemesi yapan arkadaşımız olduğunu zannetmiyorum Furkan.

Ayrıca 200-210 la Focus gayet güzel banamısın diyip yan rüzgarlardan etkileniyor. Sadece focus değil C sınıfı otomobiilerden BMW 1.35 ten fiat bravoya kadar Tüm otomobillerin aerodinamik özellikleri bellidir. Hepsi 200 den sonra yan rüzgarladan etkilenir ve ayrıca aracın yere basma kuvveti düşeceğinden lastiklerin çok az bir bölümü yere temas eder. Yani o hızla giderken 1 şiddetinde yiyeceğiniz yan rüzgar sizi gayet güzel aracın içerisinde sallar.

Söylediğin rüzgar verilerine göre yüksek hızda her türlü tehlike var, bilinçli ve dikkatli olsak biler.. Ama bi kez daha soruyorum hangimiz yapmadı, mesela sen Ogün, sen yapmadın mı? :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Furkan Bey sizin yaşınızda bizde heves ettik doğrudur. Ama sürati yapan araç, kim üstüne binip gaza bazsa bu sürati yapar. Yani yeteneğe vs gerek yok. çoluk çoçuğunuz olunca hayatın ne kadar kıymetli ve kırılgan olduğunu biraz daha derinden hissediyorsunuz. Sizin yaşınızda bana da bu laflar fasa fiso gelirdi. Ama inanın değil. Artık sahip olduğum araçlarla 120-140 üzerine çıkmıyorum. Yollar bilinçsiz, ne yaptığını bilmeyen adam dolu bir anlık hataları ile ölüp gitmek mümkün.

Söylediklerinizde A'dan Z'ye haklısınız Engin bey ama ben sadece şunu belirtmek istedim... Başkalarını eleştirmeden önce çuvaldızı kendimize batırıyo muyuz? Anlaşılan siz batırmışsınız :) Furkan Ulucak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Söylediğin rüzgar verilerine göre yüksek hızda her türlü tehlike var, bilinçli ve dikkatli olsak biler.. Ama bi kez daha soruyorum hangimiz yapmadı, mesela sen Ogün, sen yapmadın mı? :)

Ben aracın teybi kapalı. Araçta tek başıma saat gece 4 te bomboş sabiha gökçen otobanında. Direksiyonu spor moda alıp ve tamamen doğru tutuş pozisyonunda kavrayıp orta şeritten stabil bir şekilde 1 kez denedim Merakımı giderdim videoya çekme gibi bir gereksinimde duymadım. Diğer dneyen arkadaşlarda benzer şekillerde denemişerdir muhtemelen.

rüzgar verilerine göre tehlike varsa 200-210da nasıl banamısın demiyor Focus ?

Arkadaşların yaptığının savunulacak Bir yanı yok Furkan.. Herkez eleştiriyorsa bir bildikleri vardır değil mi ?

Bu forumda ne zaman gördün haksız yere herkezin bir konuda eleştri sunduğunu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.