Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2018 Ford Focus Trend-x Ti-vct Bazen Gaz Yememesi

Mustafa Kızıltan

Soru

İyi forumlar. Ben aracı 2018 de sıfır aldım. LPG taktırmadım. Şu an 20 bin de. Adana’dan aldım ama işten dolayı daha çok Ağrı da kullanıyorum. İlk 15 bin bakımı Iğdır’da yaptırdım. Sonrasında yolda giderken çekişten düştü. 2 bin deviri geçmiyor vitesi 2 ye kadar düşürdüm geçmedi. Sağa çektim stop edip tekrar çalıştırınca geçti ve yola devam ettim. Böyle bu sorun ortalama ayda bir tekrar etti. İlk olarak kullandığım akaryakıt firmasını değiştirdim değişiklik olmadı. Adana'da servise götürdüm beynine baktılar problem gözükmüyor dediler ve bir şey gözükmeyince müdahale edemeyiz dediler. Problem devam ederken getir dediler ve servise yakınken hiç yapmadı. 6 aydır yaklaşık 10 defa yaptı. Aklıma takılan stop edip tekrar çalıştırınca o an geçiyor, sebebi ne olabilir. Ve hala arada yapıyor ayda bir iki defa. Bu problemi yaşayıp belki çözen vardır diye buraya yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

stop edip düzeldiğine göre pc ve pc oyunları gibi aklıma yazılımsal veya elektronik donanım geliyor. yakıtı yüksek barla püskürten parça olabilir veya yakıt yollanmasını dengeleyen oksijen sensörü olabilir. ama beyne illaki bir hata kodu atmalı diye düşünüyorum. depodan benzini motora taşıyan pompada sıkıntı olsa hata atarmı, yatersiz yakıt diye atmalı pompayı direk hedef göstermese bile. beyne bakan özel servislerde var. bir dahakini yapınca ya hiç stop ettirmeden direk servise gidin, stop etmek zorunda iseniz düzeldikten sonra bosch servis vb beyni okuma cihazı olan bir özel servise gidin. yetkili servise güvenmeyecek miyiz? valla burası türkiye. geri çağrılan aracın bile baskı balatasını para ile değiştirmek istediklerine göre herşey beklenebilir.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
59 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

stop edip düzeldiğine göre pc ve pc oyunları gibi aklıma yazılımsal veya elektronik donanım geliyor. yakıtı yüksek barla püskürten parça olabilir veya yakıt yollanmasını dengeleyen oksijen sensörü olabilir. ama beyne illaki bir hata kodu atmalı diye düşünüyorum. depodan benzini motora taşıyan pompada sıkıntı olsa hata atarmı, yatersiz yakıt diye atmalı pompayı direk hedef göstermese bile. beyne bakan özel servislerde var. bir dahakini yapınca ya hiç stop ettirmeden direk servise gidin, stop etmek zorunda iseniz düzeldikten sonra bosch servis vb beyni okuma cihazı olan bir özel servise gidin. yetkili servise güvenmeyecek miyiz? valla burası türkiye. geri çağrılan aracın bile baskı balatasını para ile değiştirmek istediklerine göre herşey beklenebilir.

Söylediğiniz gibi bir çok sebebi olabilir. Ama servis bir şey yok dedi. DTC olarak 6 tane gözüküyor yol bilgisayarından ama onlar ben elm bağladıktan sonra oluştu diye biliyorum. Bu problem olduğunda stop etmeden uzun gitmem imkansız. Ben ağrıdayım servis yok burda. Adana’da da merkez de hiç yapmadı. Aynen yetkili servise de güvenemiyoruz artık.  Burda çok iyi bilen usta yok. Adana’da yazın yaparsa özel bir yer bakacağım ?

--3 dakika sonra eklendi--
45 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Mustafa, servise gidip aracın yazılımını güncellemelerini iste, hatta yeni yazılım yüklemelerini söyle, bakalım ne diyecekler...

Can sıkıcı bir durum, umarım çözülür.

Bu çevredeki servisler inanın çok bilgileri yok. Van Iğdır Bitlis’e yolum düşünce uğradım sorularıma cevap bile alamamıştım. Yazılım işine yanaşacaklarını zannetmem ama deneyeceğim bakalım. Yazın Adana’da da sorayım.  Çözüm olursa buradan paylaşırım artık. Teşekkürler Gürkan hocam. 

Mustafa Kızıltan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Söylediğiniz gibi bir çok sebebi olabilir. Ama servis bir şey yok dedi. DTC olarak 6 tane gözüküyor yol bilgisayarından ama onlar ben elm bağladıktan sonra oluştu diye biliyorum.

Elm ile araca bağlandığınızı yazmışsınız.Bilmediğiniz bir değişiklik yaptınız mı acaba farkında olmadan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Mehmet Demir yazdı:

akü kutup başını söküp 3-5 dk bekleyip tekrar takıp iyice sıkın. belki bir faydası olur. diğer kutup başına da bakın oynama var mı?

@Mustafa Kızıltan

Bunu deneyebilirim hocam yarın filan. Ama hemen yapmadığı için sonucu için beklemem lazım ?

--0 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Hasan Güler yazdı:

Elm ile araca bağlandığınızı yazmışsınız.Bilmediğiniz bir değişiklik yaptınız mı acaba farkında olmadan?

Hocam bağlamadan önce başlamıştı problem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Enes Bektaş yazdı:

1.6 ti-vct motorların kronik sorunu yakıt pompası. Ama km çok düşük. 

Ama kontak kapatıp açınca düzeliyor. Pompa olsa böyle bir tepki vermez diye düşünmüştüm. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Ama kontak kapatıp açınca düzeliyor. Pompa olsa böyle bir tepki vermez diye düşünmüştüm. 

Zaten km düşük bu ihtimalde olma olasılığı düşük demek istemiştim. Kontak aç kapa da oksijen sensörü kaynaklı hatalarda geçici çözüm oluyor. Yakıt hava karışımı düzensiz olduğunda beyin oksijenden veri hatası alıp aracı kısıtlıyor motor zarar görmemesi için. Zaten hata bu ise beyne kayıt atmıştır. forscan ile serviste tam tespit yapılabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.