Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-max Kalorifer Peteği Sökümü

Alpay K.

Soru

Merhaba arkadaşlar.aracimda su eksiltme vardı.kalorifer peteginden kaçırıyordu.once peteği iptal ettirdim.söktürme işi pahalı olunca kendim yapmaya karar verdim.bugün göğüslüğü sökmeden yaptım.ayrica YouTube bir video ekledim.   

daha isim bitmedi yarın petekçiye gidip petek sipariş edeceğim.gelismeleri yazarım

IMG_20190501_143503.jpg

IMG_20190501_145939.jpg

IMG_20190501_151341.jpg

IMG_20190501_151759.jpg

IMG_20190501_151831.jpg

• Beğen 8
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Alpay, emeğin ve cesaretin için tebrikler. Yan bakalit ve boruları kesip çıkarman ciddi cesaret, bunu neden söylüyorum; bakalit yerine bir şekilde oturtulurda borular sıkıntı olabilir. (Sürekli antifirizli sıcak su dolaşacak)

Sonucu merakla bekliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

elinize emeğinize sağlık işçilik başarılı on numara çözüm ...

11 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Alpay, emeğin ve cesaretin için tebrikler. Yan bakalit ve boruları kesip çıkarman ciddi cesaret, bunu neden söylüyorum; bakalit yerine bir şekilde oturtulurda borular sıkıntı olabilir. (Sürekli antifirizli sıcak su dolaşacak)

Sonucu merakla bekliyorum.

borular bakalitten daha kolay aliminyum sonuçta yumuşak malzeme çek bük ordaki orjinal borudan 1-1.5 mm büyük bir parmak boğumu bilezik ve lehim iş görür ? 3. resimdede zaten çalışma alanı gayet yeterli hatta araçta kalan boruları dışarı alıp dışarda birleşim yapılıp iç kısımdan borular motor içine gönderilip petek yerine oturtulabilir motor içinde borular lastik bir tıpanın içinde duruyordu yanlış hatırlamıyorsam ...

göğüs sökülecek diyen ustalarada selam olsun ?

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen sizlere katılıyorum arkadaşlar.göğüslük sökümü için 1000 TL isteyen ustalar oldu.en ucuz 600 TL civarı fiyat aldım.onlara kızıp bu işi yapmaya karar verdim.benim yaptığım şekilde olmayacağını söyleyip, göğüslük sökülecek dediler.burada amacım kimseyi kötülemek değil.ama biraz insaf diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar peteğin montajını yaptım.petek 250 TL,sıcak su hortumu ile bağladım.sonrasinda motor kısmından kalorifer borularını bağladım.aracı çalıştırdımIMG_20190505_140240.thumb.jpg.bcd2021aaa6ff77ff6d9818b1c143a7e.jpg.şu an sorunsuz kullanıyorum.kaloriferde iyi ısıtıyor. Bir ara radyatör havası nasıl alınır videosunu çekip YouTube yüklemeyi düşünüyorum.

IMG_20190503_183418.jpg

IMG_20190505_141854.jpg

IMG_20190505_135443.jpg

IMG_20190503_183408.jpg

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eline sağlık üstad çok başarılı görünüyor aynı sorun benim aracımda da var focus mk 2,5 bugün bir ustayla görüştüm sizin uyguladığınız yöntemden bahsetti tek borulu olduğunda uygulanamıyormuş heralde tam anlamadım ne demek istediğini ben de karar veremedim siz bu uygulamadan sonra sorun yaşadınız mı? Ayrıca benim aracıma da uygulanabilir mi merak ediyorum. Bilgilendirebilirseniz memnun olurum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.