Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracıma Süt Döküldü

Önerilen Mesajlar

29.04.2019 - 12:14 tarihinde, Gökhan ADIGÜZEL yazdı:

evet dediğiniz gibi yapacağım Oğuzhan bey. taban halısı keçe ile birlikte satılıyormuş, Ford fiyatı 1.875 TL. keçe ayrı satılmıyor, set halinde veriliyormuş. çıkmacılarda da bulamadığımdan oraya ya farklı bir keçe uyduracağım ya da o keçeyi bir şekilde dezenfekte edip tekrar kullanacağım. Her şekilde benim sağ koltuktan başlayarak işe girişmem gerek. Memur olduğumdan zaman da kısıtlı. Akşamlar mesai sonrası girişmem gerekecek.

Yardım etmek isteyenlere açığım ?

Evet normalde keçe halının altına yapışık ve ince bir malzeme ancak halı ile keçe bütünleşik üretilmiş bir ürün değili keçe yapıştırılmış şekilde kullanılıyor. Birde bir konuya açıklık getireyim halı yekpare tek bir parça yani ayrı ayrı çıkaramazsın. tek parça çıkarman gerekecek halıyı çıkardığın zaman halının altına kalan keçeyi (zaten ince bir parça) kazıyarak veya elinle sökebilirsin. Dışarıda satılan ve kalın olup aynı zamanda yaılıtımda sağlayan bir keçeyi tabana güzelce yerleştirebilirsiniz. Vaktim olsa seve seve yardım ederdim. Bende Ankara'da kamudayım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler, aracı hallettik bakalım.

Koltuklar sökülüp taban halısı araçtan çıkarıldı, alttaki keçelerin durumu felaket. Attık zaten onları, araçta kalan parçalar temizlendi, şase silindi. Taban halısı 3 defa yıkanıp kurutuldu. Atılan keçelerin yerine yeni keçeler konuldu. Şu an için koku yok, tabi sıcaklar çıktığında tekrar ürer mi bilmiyorum. En azından sistemi öğrendim, olur da koku tekrar oluşursa yeniden deneyebilirim fakat bu defa taban halısını komple değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhabalar.

Aynı olay gecen hafta başıma geldi. Ayni yere sag on tarafa dokulmus. Babamın söylediğine göre ayni şekilde frenden dolayi devrilmis ve kapak firlayarak 3 litre kadar süt dökülmüş. O gun temizlenir dusuncesi ile temizlemis sabunlu sularla silmis olmasina ragmen hersey daha da beter olup, süt su ile daha da iclere ve arka tarafa yürümüş. Haftasonu koltukları ve taban halisini söktüm. Taban halisindaki süngerleride sökerek yimamayica verdim. Süngerleri camasir suyu ile iyice yıkadım ve kuruladim. Arabanin tabanini da çamaşır suyu ile temizledim. Su an arabada bir koku yok. Süngerlerde kurudu onlarda da bir koku yok. Taban halisini daha almadım o yüzden durumunu bilemiyorum açıkçası. Ama asıl sıkıntım fotoğrafta işaretledigim açılı tabandan baslayip göğsün altina dogru ilerleyen keçe. Dökülen bölgeyi kesip makinada yikasamda pekte ise yaramadi. Tekrar yıkarsam dayanabilecegini de sanmiyorum. Bunu bulabilme sansim varmidir? Yada yerine ne kullanabilirim? Bütün herseyi sökmüşken elimde olan bituself ile de kapladim tababi. Aradaki farki arabayi topladiktan sonra göreceğiz artik.

IMG_20190617_221225.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Hasan Gürkay Bostancı yazdı:

yerine ne kullanabilirim?

Bu bölümdeki keçeyi yıkamaktansa degiştirmek iyi olur. Tam olarak nerede satıldığını bilmiyorum ama satıldığını biliyorum. Benzer bir süt olayında değiştirmişliğim var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
03.05.2019 - 16:09 tarihinde, Gökhan ADIGÜZEL yazdı:

Teşekkürler, aracı hallettik bakalım.

Koltuklar sökülüp taban halısı araçtan çıkarıldı, alttaki keçelerin durumu felaket. Attık zaten onları, araçta kalan parçalar temizlendi, şase silindi. Taban halısı 3 defa yıkanıp kurutuldu. Atılan keçelerin yerine yeni keçeler konuldu. Şu an için koku yok, tabi sıcaklar çıktığında tekrar ürer mi bilmiyorum. En azından sistemi öğrendim, olur da koku tekrar oluşursa yeniden deneyebilirim fakat bu defa taban halısını komple değiştiririm.

Hocam ne oldu sizin iş.

koku gittimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.06.2019 - 17:33 tarihinde, Mete Turfan yazdı:

Bu bölümdeki keçeyi yıkamaktansa degiştirmek iyi olur. Tam olarak nerede satıldığını bilmiyorum ama satıldığını biliyorum. Benzer bir süt olayında değiştirmişliğim var

+1 eski keçenin üzerinde parça numarası yazıyor.

mümkünse yıkanan parçalar sirke ile yıkanıp bekletilsin sabunlanıp durulanıp kurulansın ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.