Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Performans Düşüklüğü

Anıl Atakan Atmaca

Soru

Herkese merhaba , focus 1 2004 sedan 1.6 atmosferik motor araca sahibim. Bu aralar aracımda aşırı bir şekilde performans düşüklüğü yaşıyorum. Hafif bir rampada vs 3. viteste bile bazen araç çekmiyor , dip gaz yapıyorum anca 3 bin devirden sonra 3.5 anca gidiyor o da baya yavaş ivmeleniyor. Ne yapmam lazım ? 

Araç 175 bin km'de lpgli fakat lpg takılalı yanılmıyorsam 20 ya da 30 bin km oldu.

Anıl Atakan Atmaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Ne yapmam lazım ? 

Servise çekmek lazım, forumdan bunların cevabını bulmanız çok zor ? Belli başlı etkenleri kontrol ettirmeniz lazım. 

Geçmiş konularda arama yaparak, sizin gibi cevabını daha sonra yazacaklar varsa bunlar okunabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Herkese merhaba , focus 1 2004 sedan 1.6 atmosferik motor araca sahibim. Bu aralar aracımda aşırı bir şekilde performans düşüklüğü yaşıyorum. Hafif bir rampada vs 3. viteste bile bazen araç çekmiyor , dip gaz yapıyorum anca 3 bin devirden sonra 3.5 anca gidiyor o da baya yavaş ivmeleniyor. Ne yapmam lazım ? 

Araç 175 bin km'de lpgli fakat lpg takılalı yanılmıyorsam 20 ya da 30 bin km oldu.

Baskı balata ne durumda? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Servise çekmek lazım, forumdan bunların cevabını bulmanız çok zor ? Belli başlı etkenleri kontrol ettirmeniz lazım. 

Geçmiş konularda arama yaparak, sizin gibi cevabını daha sonra yazacaklar varsa bunlar okunabilir.

Ankara'da yaşıyorum adam gibi bir tane ford ile ilgilenen bir usta bulamadım. Yetkili servise check up yaptırmak için götüreceğim. Tahmini ne kadar bir fiyatı olur sizce ?

--0 dakika sonra eklendi--
15 saat önce, Hasan akgun yazdı:

Baskı balata ne durumda? 

2 ya da 3 yıl önce değişti komple. Ama bazen araç vitesteyken , ben de ayağımı debriyajdan kaldırırken tak diye ses geliyor. Fakat sürekli olan bir durum değil . Normal mi bu ?

Anıl Atakan Atmaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Ankara'da yaşıyorum adam gibi bir tane ford ile ilgilenen bir usta bulamadım. Yetkili servise check up yaptırmak için götüreceğim. Tahmini ne kadar bir fiyatı olur sizce ?

--0 dakika sonra eklendi--

2 ya da 3 yıl önce değişti komple. Ama bazen araç vitesteyken , ben de ayağımı debriyajdan kaldırırken tak diye ses geliyor. Fakat sürekli olan bir durum değil . Normal mi bu ?

Ostimde Tuncay usta var Öner ford. Gidenlerin hepsi cok memnundur. İsinin ehli oldugu soylenir. Kendisi ile bi gorusun isterseniz. 

Not: Tuncay ustayi tanimam etmem. Hicbir bagim yoktur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Ateşleme sistemini kontrol ettirin. Bobin veya buji kablolarından birisi gitmiş olabilir. Eksik silindirle kullanıyor olabilirsiniz. Ya da iyi bir usta bulun gereken kontrolleri yapsın.

Ben de ateşleme sisteminden şüphelenmeye başladım çünkü araç sıkışık trafikte dur kalk yaptıktan sonra vitesi boşa attığımda stop etmeye başladı.

Sürekli yapmıyor ama yapıyor. 

Eksik silindirle kullanma durumunu ilk defa sizden duydum , biraz daha açar mısınız ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Ben de ateşleme sisteminden şüphelenmeye başladım çünkü araç sıkışık trafikte dur kalk yaptıktan sonra vitesi boşa attığımda stop etmeye başladı.

Sürekli yapmıyor ama yapıyor. 

Eksik silindirle kullanma durumunu ilk defa sizden duydum , biraz daha açar mısınız ?

Eksik silindirden kastım, silindirin birisinde ateşleme olmazsa o silindiri kullanamamış olursunuz. Bu da bariz performans kaybı yaşatır. Babamın focusunda yaşamıştık. Ankara'dan İstanbul'a gidinceye kadar rampalarda 3.cü vitese düşmeler vs. epey çekiş düşüklüğü yaşamıştık. Sorun bobindeymiş. Bir silindirin ateşlemesi tamamen kesilmiş. Benzer birşey olabilir sizinki de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.