Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İlk Araba için Sigorta Ve Kasko Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, kısmetse bu hafta içi ilk arabamı satın almış olacağım. Daha önceden arabamız oldu ama hepsi babamın adınaydı ya da başka akrabaların adına. Şimdi sorum şu, kendi adıma araç aldığımda sigorta ve kasko fiyatı nasıl hesaplanacak yani ben şimdiden ortalama şu kadar diye hesaplayabilir miyim? Tabiki bir sürü değişken vardır, yaş, şehir, aracın marka modeli... Ama benim gibi ilk arabası olanlar için taban fiyat ya da tavan fiyat var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sıfır mı ikinci el mi? şimdiden hayırlı olsun..

adınıza kayıtlı 100 bin tl lik bir arabanın kabaca sigortası 1000, kaskosu yerli ise 1500 ithal ise 2000 tl civarı olabilir. bunun altında çıkacak her kuruşa sevinin.

nasıl hesaplarlar fikrim yok..  marka bile etkiliyor fiyatları. focuslar çok kazaya bulaşıyorsa toyota az bulaşıyorsa aynı kişi bu arabalardan alsa focus a daha çok ödüyor. başkalarının hatalarını bizlerde çekiyoruz.

sigorta 1 sene sonra %20-25 azalacaktır ama kasko yıllar geçtikçe düşer ve her kazasız yıl için %10-15 civarı düşer tabi gelecek zam 0 olursa 

hayırlısı olsun diyelim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2014 Focus 3 aldık hocam 2000 kasko 1100tl trafik sigortası ücreti çıktı babamın üstüne ilk aracı. @Mehmet Demir abinin dediği gibi yıl geçtikçe hasarsızlık indirimi katlanıyor haliyle ücrette düşüş oluyor. Fiyat olarak en uygun axa ve fkaskoyu bulabildik biz. Hayırlısı olsun şimdiden kazasız belasız sürüşler ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Size fikir vermesi açısından bikaç gün önce aldığım 2014 focus için sigortacımın bana verdigi sigorta ve kasko teklifini paylaşayım; sigorta için en uygun 1040 TL, kasko için en uygun 2100 TL fiyat verildi. Benim de kendi üzerime ilk aracım olduğu için fiyatlar biraz yüksek haliyle. Buarada aracınız şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inş..

Mahmut Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

trafik sigortası fiyatlandırması indirim kademe ne ve illerin risk  gurubuna göre belirlenir örnek: sizin ilk arabanız olduğu için 4.kademe indirim oranından başlayacaksınız MANİSA plakalı 4.kademe bir sürücüye 1140 tl çıkarken İZMİR plakalı bir 4.kademe sürücüye 1180 tl çıkmaktadır. bunlar ortalama fiyattır. Kaskoda ise durum daha farklıdır her kasko şirketi kendi risk gurubunu belirler ve ona göre fiyat verir arabanın kasko değeri, sürücü yaşı   vb gibi.

Ayrıca kaskoda fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır, İMM değeri, yetkili servis mi anlaşmalı servis mi, cam muafiyeti var mı, tek sürücü mü gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mehmet Demir ikinci el aldım, kapora bıraktım yarın malum 23 Nisan tatil çarşambaya kaldı ? inşallah kazasız belasız sürersem zamanla düşer 

1 saat önce, Emre Akbs yazdı:

2014 Focus 3 aldık hocam 2000 kasko 1100tl trafik sigortası ücreti çıktı babamın üstüne ilk aracı. @Mehmet Demir abinin dediği gibi yıl geçtikçe hasarsızlık indirimi katlanıyor haliyle ücrette düşüş oluyor. Fiyat olarak en uygun axa ve fkaskoyu bulabildik biz. Hayırlısı olsun şimdiden kazasız belasız sürüşler ?

Bende benzer fiyat çıkar diye düşünüyorum. 3000 TL gözden çıkarttım mecburen ?

1 saat önce, Mahmut Demir yazdı:

Size fikir vermesi açısından bikaç gün önce aldığım 2014 focus için sigortacımın bana verdigi sigorta ve kasko teklifini paylaşayım; sigorta için en uygun 1040 TL, kasko için en uygun 2100 TL fiyat verildi. Benim de kendi üzerime ilk aracım olduğu için fiyatlar biraz yüksek haliyle. Buarada aracınız şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inş..

Şartlarımız benzer @Mahmut Demir büyük ihtimalle bana da o çıkar. Sigorta kasko yaptırınca paylaşırım fiyatları ?

45 dakika önce, İlker Oğuz yazdı:

trafik sigortası fiyatlandırması indirim kademe ne ve illerin risk  gurubuna göre belirlenir örnek: sizin ilk arabanız olduğu için 4.kademe indirim oranından başlayacaksınız MANİSA plakalı 4.kademe bir sürücüye 1140 tl çıkarken İZMİR plakalı bir 4.kademe sürücüye 1180 tl çıkmaktadır. bunlar ortalama fiyattır. Kaskoda ise durum daha farklıdır her kasko şirketi kendi risk gurubunu belirler ve ona göre fiyat verir arabanın kasko değeri, sürücü yaşı   vb gibi.

Ayrıca kaskoda fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır, İMM değeri, yetkili servis mi anlaşmalı servis mi, cam muafiyeti var mı, tek sürücü mü gibi

Ankara yerleşim yeri kasko içinde imm yüksek tutmayı planlıyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İMM İhtiyari Mali Sorumluluk sigortası ( yani Kaskodan Karşı tarafın hasarının karşılanması bedelidir. Normal bir trafik sigortası kaza anında kusurlu olmanız durumunda karşı tarafın hasarının 36 bin tl ye kadar olan bölümünü öder. bunun üzeri kendiniz ödemek durumundasınızdır. trafik sigortalarında benim bildiğim ( Benim bildiğim) ekstra ücret ödemeden 86 bin tl imm veren 1 şirket var belki başkaları da vardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnternette online teklif veren bir çok site mevcut. Örneğin sigortam.net. Araç bilgilerinizi girdikten sonra çıkan tekliflerdeki fiyatlarla ortalama bir fikriniz oluşur kasko maliyeti hakkında. Aynı şekilde trafik sigortası için de fiyat öğrenmeniz mümkündür.

Günal Y. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.