Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

“ER-OL
Cenk Özeren

Sync 3 3.0 Android Auto - Direksiyon üzerinde Telefon Butonlarının çalışmaması

Recommended Posts

Merhabalar

 

2018 Kuga STLine sahibiyim. Sync versiyonum 3.0 17276 idi. Android kullanımı sırasında direksiyon telefon tuşlarının, telefon görüşmelerinde etkisizleştiğini fark ettim. Yani görüşme sonrası telefonu kapatamıyordum. Telefonu kablodan çıkartmam gerekiyordu. Android autonun son versiyonunu kullanıyordum. Bu sebeple Sync güncellemelerini aramaya başladım. Sizlerin forumda yazmış olduğunuz yönlendirmeler ile (ki çok teşekkürler çok yardımcı oldu paylaşımlar) ford sitesinden şase no girerek aracım için güncellemeyi indirdim. USB ile güncellemeyi tamamladım. Şu anda araçtaki versiyon 3.0 18025 olarak görünüyor. Güncelleme sırasında 3.2 ye update olabileceğini düşünüyordum ancak olmamış. 

 

Sorum; 3.2 için ayrıca bir işlem yapmam gerekiyor mu? Şimdi usb de oluşan bana özel araç tanıtım dosyasını ford un sistemine yükleyeceğim. Sonrasında yeniden aynı şekilde güncelleme arasam sistemde (örn: 3.2 için) bir güncelleme görme şansım var mı?

 

Yardım ve yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler

 

İyi günler dilerim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bendim arabamda Sync 3 3.0 18025 yüklü. Android Auto'yu kullanırken bugüne kadar hiç belirttiğiniz şekilde bir sorun yaşamadım. Telefona özgü bir ayar olabilir mi acaba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arkadaşlar merhabalar

 

2018 Kuga STLine sahibiyim. SYNC 3 ü bugün itibariyle update ettim. Şu andaki sürüm 3.0 18025.

 

Sorunum; Android Auto ya bağlı iken telefon gelirse direksiyondaki cevap ver butonu çalışmıyor. Kısaca telefonu açamıyorum hiçbir şekilde. Aynı şekilde telefon görüşmesi sonunda çağrı sonlandırma butonu da çalışmıyor. Aynı butonlar müzik ileri geri sarma işlevlerini yerine getiriyorlar. Hatta android auto bağlı olmadan sync e  sadece bt ile bağlı iken çağrı kabul etme ve sonlandırma görevlerini de yerine getiriyorlar. Sorun sadece android auto ile bağlıyken yaşanıyor. Bu sorunu yeni fark ettim. Daha önceden yoktu. 

Sorunun çözümü için kendimce yaptıklarım. Sync 3 ü 3.0 18025 e update ettim. Sorun çözülmeyince fabrika ayarlarına döndürdüm. Ancak sorun yine çözülmedi.

Telefonumda android auto nun yeni sürümünü kaldırıp eski sürümlerinden 2 tanesini yükledim. Ancak onlarda da sorun çözülmedi. Telefonum Samsung S9+. Son güncellemeler yüklü.

 

Kendimce çözüm olabileceğini düşündüklerim bu kadardı. Sizlerin bilgi ve tecrübelerinize istinaden önerileriniz olursa diyerek buraya yazmak istedim.

 

Şimdiden teşekkürler

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 saat önce, Günal Y. yazdı:

Bendim arabamda Sync 3 3.0 18025 yüklü. Android Auto'yu kullanırken bugüne kadar hiç belirttiğiniz şekilde bir sorun yaşamadım. Telefona özgü bir ayar olabilir mi acaba?

BT ile bağlıyken bu sorunu yaşamıyorum. Direksiyon kumandaları görevlerini yerine getiriyor. Çağrıya cevap verebiliyorum ve çağrıyı sonlandırabiliyorum.

Ancak Android auto ile bağlıyken telefon çalmasını veya görüşmenin devam ettiğini android auto bir şekilde anlamıyor ve cevap verme ve çağrı sonlandırma butonları sadece müzik veya radyo kanalı değiştirme işlevini yerine getiriyor. Sorunun android auto kaynaklı olma olasılığına karşı eski sürümlerini de yükledim. Ancak sonuç alamadım. Araştırmalara devam ediyorum. Bakalım. Android auto ile bağlıyken telefon geldiğinde cevabı sadece kolumdaki akıllı saat ile verebiliyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 saat önce, Cenk Özeren yazdı:

Sorum; 3.2 için ayrıca bir işlem yapmam gerekiyor mu? Şimdi usb de oluşan bana özel araç tanıtım dosyasını ford un sistemine yükleyeceğim. Sonrasında yeniden aynı şekilde güncelleme arasam sistemde (örn: 3.2 için) bir güncelleme görme şansım var mı?.

versiyon 3.2; yeni araçlarda (2019 focus gibi) kullanılıyor. Modül farklı, 3.0'dan güncellenmiyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merhabalar

 

Bugün samsung telefonumdan car mode ve car mode remote uygulamalarini kaldirarak denedim. Sorun çözüldü. Olur da telefon gorusmesinde direksiyon tuslari islevsiz olma sorunu basina gelecek arkadaslar, eger telefonlari samsung ise telefonlarindaki samsung car mode ve car mode remote uygulamalarini kaldirirlarsa sorun kendiliğinden çözülecektir. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford.com üzerinden son sürümü indirip aracıma kurdum. Sorunuz bir şekilde güncelleme işlemi gerçekleşti. Samsung S8 kullanıyorum ve telefonumda Android Auto kurulu. Güncelleme sonrasında herhangi bir sorun oluşmadı. Direksiyon üzerindeki bütün tuşlar çalışmaktadır. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.