Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

“ER-OL
Sign in to follow this  
Cenk Demirel

The Grand Tour Sezon Finali - Mondeo

Recommended Posts

The Grand Tour'un sezon finali artık piyasadan çekileceği söylenen Mondeo'ya ithafen yapılmış. Tıpkı Grand Tour'da bahsedildiği gibi benim için de oldukça duygusal bir vedalaşma oldu diyebilirim.

 

Videoda anlatıldığı gibi Britanya'da bir Cortina'nın, Sierra RS Cosworth'ün nasıl ki onlarda bir çocukluk geçmişi varsa onların yeni jenerasyonu olan ST200 Mondeo'nun da bende bir çocukluk geçmişi var. ST'nin normal versiyonu olanla benim 20'li yaşlarım, ilk araba tecrübem geçti. Onunla öğrendim araba kullanmayı. Sürüş zevkine dair tutkum da onunla başladı. Işık Üniversitesi'nde okurken kampüsün içinde 07 plaka beyaz üstüne mavi şeritli bir ST200 Mondeo gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüğümü hala hatırlarım. Nadir araçlardır. Çoğu benim diyen Ford severin bile haberi yoktur. Sierra Cosworth'ün devamı olan ST200 ve 220 benim için ayrı bir yerde gerçekten. İleride muhakkak bu ikisinden birine sahip olmayı istiyorum. İnşaallah nasip olur.

 

The Grand Tour'un sezon finalini izlemek isteyen için https://sezonlukdizi.org/the-grand-tour/3-sezon-14-bolum.html

 

Bu da inşaallah nasip olur dediğim hayalim..

maxresdefault.jpg.e2950a96a2936885afcb856baef93fc8.jpg

OTk1MjRlODQyZWZmZDY5ODU2NTM4YWM5MTg5Y2RmM2LLw_Z7_Ica-qHb05wasvIVaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vZTE0-MzI2YjA1ZTgzMjM0YmJmZC5qcGd8fHx8fHw5ODB4NDU0fGh0dHA6Ly93d3c.jpg.00ea5ef584674defa97ea7fbc935e513.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Dün de ilanlara bakıverdim şöyle, kafama yatan bir şey bulamadım 😄

Maalesef yok.. Temiz güzel bir Mondeo alıp orijinal ST spec hale getirme isteğim de var. Ama o da zor. Bakalım, ileride hayaller gerçeğe dönüşür mü göreceğiz 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne tesadüftür ki bu sabah trafikteyken aklıma önceki arabam mondeo geldi. Gerçekten sürüş hissi yüksek oturaklı ve kararlı nadir araçlardan bence. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.