Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 1.5 Dizel Otomatik Titanium Alınır Mı?

Sadık Ceylan

Önerilen Mesajlar

11 saat önce, Sadık Ceylan yazdı:

Aklımda focus 3.5 otomatik var, benzinlilerdeki sorunları çokça duyunca dizelde karar kıldım. 

Arkadaş otomatik araba almak istediğini söylemiş.Benzinli araçlardaki powershift'lerin problemli olduğunu duyunca dizel powershift'te karar kılmış.Kuru kavrama powershift'lerin problemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kolay gelsin iyi arayışlar dolu dolu full opsiyonlu olacak az km hatasız otomatik en önemliside ucuz dediğiniz kriterlerde bir araç 115-125 bin arası gerçek biniciden satılıklarda acelesi olmayan sıkışmadan bu fiyatlardan aşşağı vermez 

focus sedan 1.5 tdci 120 hp otomatik

tekno paket

bixenon far 

sunroof

navigasyoon ve geri görüş kamerası şeklinde 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@çağlar çetinkaya Kesinlikle katılıyorum. Bende yakın zamanda Focus Hb 1.5 tdci pws almayı düşünüyorum ve belirli aralıklarla malum siteden piyasayı takip ediyorum. Tabii piyasa demişken sitede fiyatları anlamsız derecede şişirenler çokça mevcut. 2011 Accent era 50bin km diye 75 bin tl yazanları gördü bu gözler. 

Size şöyle söyleyeyim az önce tekrar bir baktım. 103 ile 110 bin arasında sahibi tarafından satılan 45 50 bin km arasında birçok Focus buldum. Yetkili servis bakımlı, boyasız/hasarsız yada tek parça lokal boyalı mis gibi arabalar var. Hepsinin de donanımı titanium.

İnce eleyip sık dokumak lazım. Sitenin fiyatlarına bakıp arabasına değer biçenler ya uzun süre satamayıp ilandan kaldırıyor yada 1 er bin düşe düşe gerçek değerine çekiyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Sadık Ceylan yazdı:

Otomatikde vites geçişlerinde sarsıntı ve kavrama sorunu duyuyorum, kuru kavrama olduğu için ama kullanmadım dediğim gibi diğer forumlardan ogrendiklerim bunlar.

Dizellerde ise yağlı kavrama kuĺlaniliyor focuslarda.

bence boş verin çift kavramayı..  düzgün birşey olsa 8 ileriye geçmezdi ford..

uk deki focuslarda da yok çift kavrama tüm f4 ler normal.. kısaca ülkeye özel değil genel durum, genel sıkıntı.

sizde reno varmış, edc yi hiç araştırdınız mı?

hyundai dct ısınırsa uyarı veriyor kenara çek soğut diye..

dsg malum..

masraftan kaçmam konfor benim için önemli diyorsanız ve o 80 km yolu daha çok dur-kalksız yapıyorsanız sizin şöförlükte kavrama daha uzun dayanır sanırım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet tam otomatikler daha sağlam ama daha hantal, honda civic fb7 de kullandım bir sene, megane edc evet duyuyordum ama çok önemsemedim o zaman, aslında sorun masrafda açmadı sadece 1 2 geçişlerinde sıkıntılı bazen boşa alıyormuş gibi devir çeviriyor ve sevmedim. 3 sene jetta dizel dsg kullandım, 4 senedir de diğer aracımız olan b8 passat dizel otomatik kullanıyoruz. Kavrama değişimi harici sorun yaşamadık kavrama da bir arıza değildir. Ortalama bu araçlarla 140 bin km civarı yapildi.

Velhasıl bende isterim tam otomatik olsun ama öyle konforlu ve ağır olamayan araç zor gibi. Insagnia ve astrayi 1.6 136 bg lik motoruyla 1 ay kullandım toplamda. 1. Ve 2. Vitesler bildiğin ölü ama 3 ten itibaren harika. Ama sevemedim.

Focus istememdeki sebep yağlı ve sorunsuz vites. Ayrıca eski focuscu oldugumdan yol tutuş ve arabayı hissetme daha başarılı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şahsen Focus pws yada diğer çift kavramalı araçlardan birini alırsam garantiden çıkmamış ve garantisini uzatabileceğim bir araç ilk kriterim olacak. En azından kafam rahat olur diye düşünüyorum. Uygulamaya geçince göreceğiz ?

--2 dakika sonra eklendi--
19 dakika önce, Sadık Ceylan yazdı:

astrayi 1.6 136 bg lik motoruyla 1 ay kullandım

Opel Astra K Hb için ne düşünüyorsunuz? Aklımdaki araçlardan biri ancak çok gergin bir araç olduğu, süspansiyon konforunun yer yer rahatsız edici boyutlarda olduğu söyleniyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Sadece dizel / otomatik / sorunsuz / torku yüksek / ekonomik kriterleri ile araba alacak olsam net olarak Peugeot 308 blue hdi eat6 şanzımanlı alırdım.

308 motor şanzuman uyumu çok iyi ve sorun duymadım ama sevemedim.

--5 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Cankut Bulut yazdı:

Şahsen Focus pws yada diğer çift kavramalı araçlardan birini alırsam garantiden çıkmamış ve garantisini uzatabileceğim bir araç ilk kriterim olacak. En azından kafam rahat olur diye düşünüyorum. Uygulamaya geçince göreceğiz ?

--2 dakika sonra eklendi--

Opel Astra K Hb için ne düşünüyorsunuz? Aklımdaki araçlardan biri ancak çok gergin bir araç olduğu, süspansiyon konforunun yer yer rahatsız edici boyutlarda olduğu söyleniyor. 

Astra güzel araba, donanım da iyi. Motor çok iyi şanzuman törpülüyor ve yakıtı çok arttırıyor. Şehir içi 7 8 litrelerde geziyor kullanıma göre. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.