Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Çakmaklığı Usb'ye Çevirme

Kutlu Ocmak

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Genel Bilgiler kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

@Doğan Kurban abi... sen Kutluya yardım edersin bence ?

edelim efenim tabi. Ben aşağıdaki üründen aldım. Orj çakmaklığı yuvasından çıkartıp bu ürünü monte ettim. Focusta da çok memnundum cmax de de .

https://tr.aliexpress.com/item/NewAutomobiles-Y-ksek-Kalite-12-V-24-V-2-0A-Ara-Stil-akmak-Soket-Splitter-2/32911850333.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.21d84c4dXWsCFD

çakmaklık2.jpeg

çakmaklık.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Suat Bey'in dediği gibi montaj aşamalarını da tarif edebilirseniz detaylı şekilde bende sipariş vereceğim.

Kendi aracımda kolçağın arka tarafında yer alan girişi sökmeyi başaramadım. Kırmamak için de fazla zorlamadım. Püf noktası vardır mutlaka

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Hadi bende sipariş edeyim bari.Montajı da ayrıntılı bir şekilde anlatın da uğraşmayalım.Çakmaklığın plastik tarafımı çıkıyor yani bozuk paralık gibi olan yer yoksa yandan mı gireceğiz?

Önce yolcu tarafındaki kapak çıkartılır. Sonra çakmaklık komple çıkartılır (baya zor bir işlem) Sonra çakmaklık kablosundan usb nin elektriği alınır. Usb yerine monte edilir ve yolcu tarafındaki kapak çıkartılır. Cmax in çakmaklığını dizayn eden mühendise selamlarımızı iletiyorum.

Not: O bozuk para koyma yeri olan kısım alttan vidalı. Zorlamayalım sn abim.

--1 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Suat Bey'in dediği gibi montaj aşamalarını da tarif edebilirseniz detaylı şekilde bende sipariş vereceğim.

Kendi aracımda kolçağın arka tarafında yer alan girişi sökmeyi başaramadım. Kırmamak için de fazla zorlamadım. Püf noktası vardır mutlaka

Focusta kolçağın arka kısmını tek parça halinde çıkartıp çakmaklığı sökmeye başlayın. Zaten tırnakları görürsünüz çakmaklıktaki. Kolçağın içinde 2 vida ve parça üstünde de 2 tırnak var.Bu tırnaklar çok nazik kırılabilir.

--2 dakika sonra eklendi--

Alptuğ Bey ben olsam bardaklıktaki çakmaklığı esas değiştirirdim ya da ikisini birden. Sattığım focusta çok işime yaramıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Kesin birkaç parça artırırım

İyi ustasın demek ki.Senin sipariş ettiğin yerde kırmızı kalmamış.Bizim araçların ambians aydınlatma kırmızı,daha iyi gider diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, suat coşkun yazdı:

İyi ustasın demek ki.Senin sipariş ettiğin yerde kırmızı kalmamış.Bizim araçların ambians aydınlatma kırmızı,daha iyi gider diye düşündüm.

Mavi bence. Ben arabanın kırmızılarını maviye çevirrim ki yakında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
32 dakika önce, Alptuğ Ö. yazdı:

29 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Alptuğ Bey ben olsam bardaklıktaki çakmaklığı esas değiştirirdim ya da ikisini birden. Sattığım focusta çok işime yaramıştı.

Doğan abinin dediği doğru.Focus 3'te bardaklığın ordaki çakmaklığa takmak daha mantıklı.Hemde titanium'da sökmesi çocuk oyuncağı.Bardaklığı sağlamca tutun ve yukarıya doğru asılın.Herhangibir civata falan yok plastik aksamı tutan.Bardaklıkla birlikte çakmaklıkta geliyor yukarıya.Sonrası basit zaten.Çakmaklığı sök,yenisini tak,soketleri tak.

Benim mca kasa olduğu için çakmaklık vitesin yanında.Orada hoş durmayacağı için kolçağın içindeki diğer çakmaklığa takcam.Ama henüz nasıl sökcem bende bilmiyorum.İncelemedim nereyi ne tutuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.