Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kurumsal Galeriler Ne Kadar Güvenilir?

Mustafa Karaca

Önerilen Mesajlar

@çağlar çetinkaya ne arabası olduğu tamamen şans işi demek ki. Ben de çok takılmıyorum şirket arabası şahıs arabası vs olmasına yeterki kondisyonu iyi olsun kafa ağrıtmasın.

@Ali Gök

Peki kurumsal gitsem başka yerde bir ekspertize sokmak istediğim de ya da sanayiye götürmek istediğimde sorun çıkarmazlar değil mi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 2015 Eylül ayında Otokoç 2. elden 2015 model focus aldım. 4.500 kmde. Araç şubatta üretilmiş, nisanda otokoça fatura edilmiş ve plakanın haziran ayına kadar istanbul'da köprü geçiş kayıtları vardı günlük gidiş dönüş şeklinde. Sonrasında muhtemelen geri çekilip galeri önünde bekledi ben alana kadar.

Expertiz yaptırmadım. Zaten garantisi de devam ediyordu. Güven sorunu yaşamadım ama tabi burası Türkiye, herşey mümkün.

Daha önce bazı markalarla ilgili(ticari itibardan gol yemeyelim diye marka yazmıyorum) taşımada hasar görüp boyanan araçların müşteriye bilgisi verilmeden ve iskonto yapılmadan 0 km olarak satıldığını, mahkemelik olunduğunu okudum birkaç defa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekspertizde de standart yok.

Bir youtube kanalı takip ediyorum. Ekspertiz yapılıp alınan araçları tekrar ekspertiz yapıyorlar. Hava yastıkları tamir edilenler, dirençle kandırılanlar, tavanı birleştirme olanlar, emniyet kemeri dirençle kandırılanlar.... İlk ekspertizde sorunsuz denilen araçlar bunlar. 2014 aracın sürücü hava yastığını söküyor, hava yastığı 2015 üretimli çıkıyor. ve bu araca bir önceki ekspertiz firması değişensiz demiş falan..

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
Yazım hataları ve imla
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay toplu alınca da bireysel araç sahibi kadar geçmişi hakkında  bilgi sahibi olmuyorlar ama yine de servis bakımlı oluyor sanırım 

@Serkan Karakoca sanayi ya da başka bir ekspertize sokmak istediğimde yok olmaz demezler herhalde değil mi?

@Kerem BozdoğanBozdoğan işini düzgün yapmak ya da ehil olmakla alakalı biraz da. Yoksa 2 tane makina alan ekspertizim diyebiliyor malesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Ekspertizde de standart yok.

Bir youtube kanalı takip ediyorum. Ekspertiz yapılıp alınan araçları tekrar ekspertiz yapıyorlar. Hava yastıkları tamir edilenler, dirençle kandırılanlar, tavanı birleştirme olanlar, emniyet kemeri dirençle kandırılanlar.... İlk ekspertizde sorunsuz denilen araçlar bunlar. 2014 aracın sürücü hava yastığını söküyor, hava yastığı 2015 üretimli çıkıyor. ve bu araca bir önceki ekspertiz firması değişensiz demiş falan..

Bende sizin bahsettiğiniz kanalı bir kaç defa izlemiştim. Hakikaten ikinci el araç almaktan soğutuyor insanı. Burada aracı kimden aldığınız değil de expertizi kimin yaptığı daha önemli bence. Maalesef aldatmaca, işbirliği çok bu konuda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

sanayi ya da başka bir ekspertize sokmak istediğimde yok olmaz demezler herhalde değil mi?

Derlerse direk vazgeçin malına güvenen dürüst bir satıcı böyle bir şey söylemez ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

@çağlar çetinkaya ne arabası olduğu tamamen şans işi demek ki. Ben de çok takılmıyorum şirket arabası şahıs arabası vs olmasına yeterki kondisyonu iyi olsun kafa ağrıtmasın.

ne arabası değil arabanın nasıl olduğu önemli eğer başka yere gösteremem vb. kelimeler diyorsa hemen ayrılın o araba satıcısından demekki malına güvenemiyor,aracına güvenen kişi "istediğiniz yere gösterebilirsiniz "der.

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ali Gök aracı alsıpınıza göre peugeot bayisi ile sizin test sonuçları aynı çıktı demek ki ?

@Tugay Kuruöz ikinci el araç almak daha doğrusu güvenilir insan bulmak zor heleki hile hurda konusunda çok yetenekli bir memlekette yaşıyorsak. Ankara Polatlı da böyle olaylar olmuştu danışıklı işler.

@Serkan Karakoca kurumsal olunca yok diyebilirler belki diye düşündüm hani ustanızı alın gelin tarzı.

@çağlar çetinkayaşahıstan alsam usta usta gezmem diyenlerden almam zaten. Diğer türlü güvenen adam al götür baktır der zaten. Ama kurum mantığı nasıldır bilmiyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

@çağlar çetinkayaşahıstan alsam usta usta gezmem diyenlerden almam zaten. Diğer türlü güvenen adam al götür baktır der zaten. Ama kurum mantığı nasıldır bilmiyorum 

Babam arabasını satarken 4. kapıyı da açıp bakarsan sana satmam demişti, benim sözüme güvenmiyor musun diye ? Hatırladığım kadarıyla sonradan boyası bile yoktu kazayı geçtim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

bence nerden alırsanız  alın aracı istediğiniz yere götürüp gösterin ...Bunu demeyen kurumdan sadece şu şartlarda  araç alırım araç garantisi devam  ediyorsa , hep kaskolu  binilmişse ve yüksek  miktarda hasar kaydı  vs. yoksa ,boya ve değişen var mı bakarım dedikleri gibiyse  km düzgünse ve araç gerçekten temizse, içim sinmişse alırım...

--3 dakika sonra eklendi--
26 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Babam arabasını satarken 4. kapıyı da açıp bakarsan sana satmam demişti, benim sözüme güvenmiyor musun diye ? Hatırladığım kasarıyla sonradan boyası bile yoktu kazayı geçtim. 

Herkes baban gibi olsa Yakup hiç sorun çıkmaz bu alım satımda ekspertize bile  gitmeyiz ?

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.