Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hertz Uno K 165 Ve Amfi?

Önerilen Mesajlar

merhabalar aracıma 2 takım bundan buldum ikinci el toplam 500 lira civarına halledeceğim ön tarafta kendi twetterına kullanacağım focus 3 ün arkalar takım halinde olacak ön tarafta sadece wooferını takacağım bu şekilde aracın kendi teybi besler mi acaba ve ayrıca bu seti kullanan var mı nasıldır pek bi yorum bulamadım ancak fiyatı uygun olduğu için takmayı düşünüyorum.

https://www.ozenhifi.com/hertz/hoparlorler/uno/1563-hertz-uno-k-130.html

Eren Can Güldalı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tavsiyem şu yönde 

hertz  4 kapı ses yalıtımı

arka kapılara tweteer 

mg audio mini 5 kanal hybrd anfi

bagajada 20 cm jbl bass 

kapıları ve tweterları 4 kanalla beslersin basıda 5.  bas çıkışından  güzelde akustik yakalarsın .kullanacağın sigorta kablo kalınlığı çevirici kaliteli olsun anfinin elektrik kablosunu sol taraftan ses kablolarını sağ taraftan çek orjinal hoparlör kabloları ince kalıyor biraz ama uzun süre yüksek seste dinlemeyeceksen yeterli kablolar ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

tavsiyem şu yönde 

hertz  4 kapı ses yalıtımı

arka kapılara tweteer 

mg audio mini 5 kanal hybrd anfi

bagajada 20 cm jbl bass 

kapıları ve tweterları 4 kanalla beslersin basıda 5.  bas çıkışından  güzelde akustik yakalarsın .kullanacağın sigorta kablo kalınlığı çevirici kaliteli olsun anfinin elektrik kablosunu sol taraftan ses kablolarını sağ taraftan çek orjinal hoparlör kabloları ince kalıyor biraz ama uzun süre yüksek seste dinlemeyeceksen yeterli kablolar ....

abicim şöyle bi sorum olacak sony panel takacağım birde çıkma görüntüsü için tft ekranıyla birlikte bu teybin çıkış gücü aynı mı? subwoofersız şekilde yapmayı düşünüyorum amfisiz besler mi sadece teyp yalıtım olarak kapı sacımın içinde bitüself var kapı trimlerinin içine firex yaparsam faydalı olur mu ? 

--1 dakika sonra eklendi--

edit : yanlış link atmışım bu olacaktı ?

https://www.ozenhifi.com/hertz/hoparlorler/uno/1564-hertz-uno-k-165.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Eren Can Güldalı yazdı:

abicim şöyle bi sorum olacak sony panel takacağım birde çıkma görüntüsü için tft ekranıyla birlikte bu teybin çıkış gücü aynı mı? subwoofersız şekilde yapmayı düşünüyorum amfisiz besler mi sadece teyp yalıtım olarak kapı sacımın içinde bitüself var kapı trimlerinin içine firex yaparsam faydalı olur mu ? 

edit : yanlış link atmışım bu olacaktı ?

https://www.ozenhifi.com/hertz/hoparlorler/uno/1564-hertz-uno-k-165.html

anfisiz pek bir tat vermez benim kulağıma göre ?

sony d class hybrd bir anfi al minicik bir tık daha iyi olur ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Eren Can Güldalı yazdı:

firex

Bunu pandizotlara değilde bitüself in üzerine yani kapı tarafına yap, ben öyle yaptım ve daha başarılı oldu. 

Sony hoparlör ve tweeter larla yalıtım sonrası çok güzel oldu, amfi veya sub a gerek kalmadı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

anfisiz pek bir tat vermez benim kulağıma göre ?

sony d class hybrd bir anfi al minicik bir tık daha iyi olur ...

çok pahalı be abi ? bunlardan biri iş görür mü? 

https://www.hepsiburada.com/jameson-usa-434-4-kanalli-1400-watt-oto-anfi-p-OTVIPUSA434?magaza=özgüvenelektronik 

https://www.hepsiburada.com/soundmax-anfi-3000w-sx-4070-4-p-HBV000002MI9K

--0 dakika sonra eklendi--
7 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Bunu pandizotlara değilde bitüself in üzerine yani kapı tarafına yap, ben öyle yaptım ve daha başarılı oldu. 

Sony hoparlör ve tweeter larla yalıtım sonrası çok güzel oldu, amfi veya sub a gerek kalmadı...

yalıtımdan önce hoparlör vurunca gelen trim sesi var mıydı abi sende şu meşhur arka kapı zırlaması  

Eren Can Güldalı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

abi bu yanlış bir uygulama neden ?

kapının içi sert olması lazımki hoparlörün arkasından kapıya çarpıp çıkan ses kapının içini kabin gibi kullansın akustik yakalansın ...

kapı sacının iç kısmına bitüself kapı döşemesinin arka kısmına firex uygulamak doğru yolu 

kapı sacının iç kısmına bitüself  uygulamadaki amaç kapı sacını desteklemek hoparlörden çıkan sesten titreşim yapmasını engellemek sacı toklaştırmak 

kapı döşemesinin arkasına firex uygulamaktaki  amaçta kapı döşemesi trimleri ve kapının iç kısmının arasına yumuşak şekil alabilen ses bariyeri oluşturulabilen bir malzeme koymak böylece çıtırtı pıtırıtı titreşim ve yol koşulları gereği araba esneğinde trim sesinden ve rüzgar yol sesinden kurtulmak amaçlı ...

--2 dakika sonra eklendi--
6 saat önce, Eren Can Güldalı yazdı:

acelen yoksa bekle 2. el temiz bir sony minik anfi al bu fiyatlara alırsın zaten büyük elektronik marketlerinde bazen ciddi indirimler yapılıyor takipte ol ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

bu yanlış bir uygulama 

Serkan, her iki malzemeyi ithal eden ve satan firma Ataşehir de. Ayrıca uygulama merkezleri de var ve benim dediğim şekilde yaptıklarını sonradan öğrendim.

Yani ben her ikisini de kapı sacına uyguladım, sonra forumda herkesin senin gibi yaptığını görünce sordum firmaya ve doğru yapmışsın hocam cevabını aldım, gerisi sende artık daha bana bişey deme ?

Bu arada yeri gelmişken, benim kapı içlerine bitüself i büyük zahmetlerle yapan @Teoman S. ye tekrar teşekkür etmek lazım... Zira ben bu ellerle yapamazdım.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Serkan, her iki malzemeyi ithal eden ve satan firma Ataşehir de. Ayrıca uygulama merkezleri de var ve benim dediğim şekilde yaptıklarını sonradan öğrendim.

Yani ben her ikisini de kapı sacına uyguladım, sonra forumda herkesin senin gibi yaptığını görünce sordum firmaya ve doğru yapmışsın hocam cevabını aldım, gerisi sende artık daha bana bişey deme ?

Bu arada yeri gelmişken, benim kapı içlerine bitüself i büyük zahmetlerle yapan @Teoman S. ye tekrar teşekkür etmek lazım... Zira ben bu ellerle yapamazdım.

Rica ederim. Herzaman elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

abi bu yanlış bir uygulama neden ?

kapının içi sert olması lazımki hoparlörün arkasından kapıya çarpıp çıkan ses kapının içini kabin gibi kullansın akustik yakalansın ...

kapı sacının iç kısmına bitüself kapı döşemesinin arka kısmına firex uygulamak doğru yolu 

kapı sacının iç kısmına bitüself  uygulamadaki amaç kapı sacını desteklemek hoparlörden çıkan sesten titreşim yapmasını engellemek sacı toklaştırmak 

kapı döşemesinin arkasına firex uygulamaktaki  amaçta kapı döşemesi trimleri ve kapının iç kısmının arasına yumuşak şekil alabilen ses bariyeri oluşturulabilen bir malzeme koymak böylece çıtırtı pıtırıtı titreşim ve yol koşulları gereği araba esneğinde trim sesinden ve rüzgar yol sesinden kurtulmak amaçlı ...

--2 dakika sonra eklendi--

acelen yoksa bekle 2. el temiz bir sony minik anfi al bu fiyatlara alırsın zaten büyük elektronik marketlerinde bazen ciddi indirimler yapılıyor takipte ol ...

büyük ihtimalle arkaları değiştireceğim sadece arkaya alpine coax atıp 1sene içinde de mca ya geçerim asıl sistemi ona yaparım diye düşünmeye başladım ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba biraz konunun dışı olacak galiba ama benim 2012 model focus aracım var hb.Ön kapıdaki hapörlerleri değiştirdim pioner taktırdım.Sesi biraz daha artırmak için jameson 4 kanal 2000 watlık anfi aldım heitcbacklerin bagajinı biliyorsunuz anfiyi aracımın neresine taktırmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Suat Erdem yazdı:

Arkadaşlar merhaba biraz konunun dışı olacak galiba ama benim 2012 model focus aracım var hb.Ön kapıdaki hapörlerleri değiştirdim pioner taktırdım.Sesi biraz daha artırmak için jameson 4 kanal 2000 watlık anfi aldım heitcbacklerin bagajinı biliyorsunuz anfiyi aracımın neresine taktırmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

arkaları da değiştirdiniz mi? zira arkalar berbat öndekiler idare eder seviyede

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.